28 Kasım 2022, Pazartesi
9.6 C
İstanbul

Bitcoin ve Ethereum Düşerken Bazı Altcoinler Yükselmeye Devam Ediyor!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Algorand, Terra ve Solana yükselmeye devam ediyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Küresel kripto para piyasaları bir gecede %1.5 değer kaybetti.
  • Bitcoin, son yedi gün içinde %9.3 düşüşle 45.600 Dolara; Ethereum ise %15.2 düşüşle 3.322 Dolara geriledi.
  • Ancak Solana, Terra ve Algorand hâlâ değer kazanmaya devam ediyor.

Küresel kripto para piyasaları bir gecede %1.5 değer kaybetti; ancak bu gecelik düşüşler, Solana, Terra ve Algorand gibi altcoinlerin elde ettiği genel kazanımları silemedi.

Binance indirim kodu

Solana ve Algorand Yükseliyor

Solana bir haftalık performansına göre hâlâ %27.56 kâr seviyesinde seyrediyor. Geçtiğimiz gece %2.13’lük fiyat artışı yaşayan SOL, bugün 183 Dolardan işlem görüyor. Geçen ay bu zamanlarda Solana 39 Dolar seviyesinde idi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Bugünkü performansı, Solana için yeni bir şey değil. Ethereum’un en büyük rakibi, geçen ay piyasa değerine göre ilk 10 kripto para arasında bile değildi. Solana, ayın başında Dogecoin’i geçerek 7. sıraya; bu hafta Salı günü de Ripple’ın XRP’sini geçerek 6. sıraya kadar yükseldi.

Solana, akıllı sözleşme blok zincirleri arasında patlayıcı fiyat hareketi gören tek kripto para değil. Algorand da bugün %5 oranında yükseldi ve 2.15 Dolar fiyatına ulaştı. ALGO, geçen haftaya göre ise %77 oranında bir artış yaşadı. Kripto para geçen ay 0.88 Dolardan işlem görüyordu; bu da ALGO’nun bir ayda değerini üç kat artırdığı anlamına geliyor.

Terra Fiyatındaki Artış

Terra da bugünkü çöküşü iyi atlatıyor. Terra fiyatı, geçtiğimiz bir haftada %21.2 oranında yükseldi.

Terra’nın fiyat artışı, yılın 4. çeyreğinde gerçekleşmesi beklenen bazı ağ gelişmeleri beklentisiyle destekleniyor olabilir. Araştırma firması Delphi Digital’in kurucu ortağı olan José Maria Macedo, bu gelişmeleri “Terra Sonbaharı” olarak adlandırıyor.

İlgili Haber:  2020 Sonunda Kripto Dünyasında Takip edilmesi Gereken 5 Şey

Ağdaki en dikkate değer yükseltme ise bu ay Columbus-5 ana ağının konuşlandırılması olacak. Col-5’in aslında bu Perşembe günü piyasaya sürülmesi planlanıyordu; ancak Terra ekibi, bu yükseltmenin yaklaşık üç hafta erteleneceğini açıkladı.

Col-5, Terra’nın diğer blok zincirlerle etkileşime girmesini sağlamak için Cosmos’un Inter Blockchain İletişim protokolü ile entegrasyon sağlayacak.

Piyasanın iki lideri Bitcoin ve Ethereum ise bu hafta önemli ölçüde değer kaybetti. Bitcoin, son yedi gün içinde %9.3 düşüşle 45.600 Dolara; Ethereum ise %15.2 düşüşle 3.322 Dolara geriledi.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar