5 Aralık 2022, Pazartesi
10.7 C
İstanbul

Bitcoin ve Ethereum Düşmeye Devam Ediyor: Kripto Para Piyasalarında %7’nin Üzerinde Gerileme

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Kripto para piyasalarındaki düşüş eğilimi devam ediyor. En büyük kripto paralar Bitcoin ve Ethereum’da son birkaç gündür sürekli değer kaybediyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Önde gelen kripto paralar, yeni haftaya kötü bir başlangıç yaptı.
  • Çin’in en büyük bankalarından biri kripto para işlemlerini yasakladığını açıkladı.

Lider kripto para Bitcoin, son bir haftada %15’ten fazla değer kaybetti. İkinci en büyük kripto para olan Ethereum ise aynı süreçte yaklaşık %20 geriledi. Çin’den gelen bazı düzenleme haberleri, kripto paradaki düşüş eğilimini güçlendiren temel etkenler oldu.

Binance indirim kodu

Ethereum Yükseltme Haberleri Fiyata Olumlu Etki Etmedi

Ethereum, blockchaininde büyük bir kod değişikliği yapma yolunda ilerliyor. Temmuz ayında tamamen etkinleştirilecek olan Ethereum İyileştirme Önerisi (EIP – 1559) ile birlikte Ethereum’daki işlem ücretlerinin düşürülmesi ve madencilere giden işlem ödüllerinin yakılarak dolaşımdan çıkarılması amaçlanıyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Ethereum geliştiricisi ve Ethereum Vakfı üyesi Tim Heiko, 18 Haziran’da yaptığı açıklamada, EIP-1559’u içeren Londra hard fork’unun bu hafta test ağlarında uygulanmaya başlayacağını duyurdu.

Bu duyuruya rağmen Ethereum fiyatı gerilemeye devam etti. ETH, son 24 saat içinde %8’in üzerinde değer kaybetti.

Çin ve Bitcoin Madenciliğine Yönelik Yasaklar

Çin’de son birkaç aydır özellikle kripto para madencileri üzerinde devam eden baskılar göz önüne alındığında, Bitcoin’in son düşüşünü açıklamak daha kolay gibi görünüyor. Çin’de halihazırda Yunnan, İç Moğolistan, Sichuan, Xinjiang ve Qinghai eyaletleri, Bitcoin madenciliği operasyonlarını yasakladı.

Cambridge Alternatif Finans Merkezi verilerine göre Çin menşeli Bitcoin madencileri, küresel ölçekteki Bitcoin ağı hash oranının %65’inden fazlasını elinde bulunduruyor. Çin’in bu anlamda tartışmasız lider olduğu göz önüne alındığında, madencilik operasyonlarına yönelik yasakların Bitcoin fiyatını bu denli etkilemesi mantıklı göünüyor. sorumlu.

İlgili Haber:  Bitcoin Cüzdanı Breez, Blockchain Üzerinde Podcast Yayını Özelliğini Duyurdu

BitInfoCharts verilerine göre, Bitcoin ağının hash oranı Mayıs ayındaki en yüksek seviyesinden yaklaşık %39 değer kaybederek 104.748’e geriledi.

Buna ek olarak, Çin’in üçüncü en büyük bankası olan Çin Ziraat Bankası, henüz bu sabah yayınladığı açıklama ile Bitcoin de dahil olmak üzere kripto para ile ilgili tüm işlemleri yasaklayacağını duyurdu. Ancak garip bir şekilde banka söz konusu duyuruyu kısa bir süre sonra sildi.

Çinli bir kripto gazetecisi olan Colin Wu, duyuruyu silme emrinin hükümet tarafından verildiğini; çünkü hükümetin, tüm bankaların bu açıklamayı “aynı anda” yapmasını istediğini belirtti.

Tüm bu karışıklığın ortasında Bitcoin yaklaşık %7.2 değer kaybetti. Lider kripto para şu dakikalarda 32.400 Dolar seviyesinde seyrediyor.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar