10 Ağustos 2022, Çarşamba
25.6 C
İstanbul

Bitcoin ve Ethereum Fiyatı Düşerken; DeFi Tokenleri SUSHI, FTM ve AAVE %20’nin Üzerinde Değer Kazandı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Kripto para piyasasında son günlerde BTC ve ETH değer kaybı yaşarken; DeFi tokenleri SUSHI, FTM ve AAVE %20’nin üzerinde fiyat artışı kaydetti.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Lider kripto para Bitcoin’in son günlerde değer kaybetmesi kripto para piyasasının büyük bölümünü de olumsuz etkiledi.
  • Ancak bazı DeFi tokenleri bu düşüşe direnmeyi başardı.

Lider kripto para Bitcoin’in son günlerde değer kaybetmesi kripto para piyasasının büyük bölümünü de olumsuz etkiledi. Ancak bazı DeFi tokenleri bu düşüşe direnmeyi başardı.

Binance indirim kodu

SUSHI, FTM ve AAVE’de Güçlü Performans

Bitcoin’in yeni yıla 50.000 Doların üzerinde gireceğine dair umutlar artık yok olma seviyesine gelirken; bazı DeFi tokenleri yatırımcılarını sevindirmeye devam ediyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Bu anlamda merkezi olmayan borsa (DEX) SushiSwap’ın yerel tokeni SUSHI başı çekiyor. Son 7 gün içinde %52 değer kazanan SUSHI, şu dakikalarda 9.68 Dolar fiyatından işlem görüyor. SUSHI’yi son 7 günde %36.5 oranında değer kazanan ve şu anda 2.19 Dolar fiyatından işlem gören DeFi protokolü Fantom’un yerel tokeni FTM takip ediyor.

Ayrıca geride bıraktığımız hafta genelinde %23 artış yaşayan AAVE; %13.5 artış yaşayan Cosmos tabanlı DEX Osmosis’in yerel tokeni OSMO ve %8.8 artış yaşayan Uniswap’ın UNI’si de dikkat çeken DeFi tokenleri arasında yer alıyor.

Bitcoin ve Ethereum Fiyatında Çöküş

DeFi tokenleri son 7 günde böylesine güçlü performanslar ortaya koyarken; piyasanın liderleri Bitcoin ve Ethereum ise yatırımcılarını endişelendirmeye devam ediyor.

27 Aralık tarihinde yaşadığı fiyat artışı ile Bitcoin 51.570 Dolar; Ethereum 4.100 Dolar ve kripto para piyasasının toplam değeri de 2.51 trilyon Dolara tırmanmış; ve kripto para yatırımcılarına yeni yıl için umut vaat eden bir performans sergilemişti. Pek çok kişi BTC’nin bu seviyenin ardından kalıcı olacağına ve yeni yıla 50.000 Doların üzerinde gireceğine inanmasına rağmen; bu durum gerçekleşmedi ve BTC son günlerde ciddi değer kaybı yaşadı.

İlgili Haber:  Circle CEO'sundan Dudak Uçuklatan Bitcoin Fiyat Tahmini!

27 Aralık’tan bu yana kripto para piyasasının toplam değeri 2.34 trilyon Dolara; Bitcoin fiyatı 47.400 Dolara ve Ethereum fiyatı da 3.720 Dolara geriledi. Bu anlamda BTC, Kasım ayında kaydettiği 69.000 Dolarlık tüm zamanların en yüksek seviyesinin ardından %31 oranında değer kaybetmiş oldu.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar