10 Ağustos 2022, Çarşamba
25.6 C
İstanbul

Bitcoin ve Ethereum Fiyatı Yeniden Yükseliyor: Kripto Para Piyasası ve Yeni Covid Varyantı Omicron Arasında Nasıl Bir İlişki Var?

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) başta olmak üzere kripto para piyasasının geneli, geçen haftaki kayıplarını telafi etmeye başladı. Bugün piyasa yeşil renkte…

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) başta olmak üzere kripto para piyasasının geneli, geçen haftaki kayıplarını telafi etmeye başladı.
  • Lider kripto para BTC, son 24 saatte %5.2 oranında artış yaşayarak 57.500 Dolara; ikinci en büyük kripto para ETH ise %6.2’lik artışla 4.360 Dolara ulaştı.
  • Yeni haftaya girerken Covid varyantı Omicron ile ilgili bazı analizler yayınlandı ve bu durum tüm piyasaları bir nebze de olsa rahatlattı.

Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) başta olmak üzere kripto para piyasasının geneli, geçen haftaki kayıplarını telafi etmeye başladı.

Binance indirim kodu

Bitcoin ve Ethereum Toparlanıyor

Lider kripto para BTC, son 24 saatte %5.2 oranında artış yaşayarak 57.500 Dolara; ikinci en büyük kripto para ETH ise %6.2’lik artışla 4.360 Dolara ulaştı. Bu süreçte kripto para piyasasının toplam değeri de %4.2 oranında artarak 2.72 trilyon Dolara yükseldi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Öte yandan The Sandbox (SAND) ve Gala (GALA) son 24 saatte en çok değer kazanan kripto paralar olarak öne çıktı. Metaverse tabanlı kripto paralar olarak tanımlanan tokenlerden SAND son 24 saatte %15.5; GALA ise %13.7 oranında yükseldi.

Kripto Para Piyasası ve Omicron Varyantı

Bitcoin başta olmak üzere tüm kripto para piyasası geçen hafta yeni Covid varyantı “Omicron”un ortaya çıkışı ve tüm küresel piyasalarda yarattığı endişe havasından etkilenerek ciddi bir düşüş yaşamıştı. Yalnızca Cuma günü BTC %6.5; ETH ise %8.1 değer kaybetmişti.

Ancak yeni haftaya girerken Omicron ile ilgili bazı yeni analizler yayınlandı ve bu durum tüm piyasaları bir nebze de olsa rahatlattı. Omicron vakalarının ilk ortaya çıktığı Güney Afrika’daki tıp uzmanları, vakalardaki semptomların şimdiye kadar “son derece hafif” olduğunu gözlemlediklerini bildirdi.

İlgili Haber:  Eski Bir Bitcoin Balinası BTC'de 5 Milyon Dolarlık Transfer Gerçekleştirdi

Söz konusu açıklamalar, yeni varyantın daha öncesinde düşünüldüğü kadar “ölümcül olmayabileceğine” dair umutları ve bu durum da finans piyasalarındaki iyimserliği ateşlemiş gibi görünüyor.

Yine de piyasa gözlemcileri, Dünya Sağlık Örgütünün (DSÖ) açıklamalarının takip edilmesi gerektiğini ve konu ile ilgili tedbirli davranmanın önemli olduğunu belirtiyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar