25 Ocak 2022, Salı
-0.2 C
İstanbul

Bitcoin ve Ethereum Fiyatı Yeniden Yükseliyor: Kripto Para Piyasası ve Yeni Covid Varyantı Omicron Arasında Nasıl Bir İlişki Var?

Yorum

2022’ye Dair Bir Takım Öngörüler

2022'ye kripto para piyasası kötü bir başlangıç yaptı. Her sene bir önceki yıl kendini yenileyemeyen, uzun vadede kullanıcıları ekosisteminde...

Hiperenflasyon ve Bitcoin

Twitter CEO'su Jack Dorsey Ekim 2021'de ilginç bir tweet atmış ve dünya geneli hiperenflasyonun her şeyi değiştireceğini ve kısa...

Arbitrum Faciası

Yazmasam olmazdı. Geçtiğimiz günlerde Ethereum'un katman 2 çözümü Arbitrum tam tamına 19 saatlik bir kesinti yaşadı. Bu 19 saat...

Kim Bu Web 3.0’ın Sahibi?

Sonda söyleyeceğimi başta söyleyeyim; sahibi sen, ben ve halk değil. Yani en azından şimdilik. Web 3.0 ile ilgili Twitter başta...

Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) başta olmak üzere kripto para piyasasının geneli, geçen haftaki kayıplarını telafi etmeye başladı. Bugün piyasa yeşil renkte…

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) başta olmak üzere kripto para piyasasının geneli, geçen haftaki kayıplarını telafi etmeye başladı.
  • Lider kripto para BTC, son 24 saatte %5.2 oranında artış yaşayarak 57.500 Dolara; ikinci en büyük kripto para ETH ise %6.2’lik artışla 4.360 Dolara ulaştı.
  • Yeni haftaya girerken Covid varyantı Omicron ile ilgili bazı analizler yayınlandı ve bu durum tüm piyasaları bir nebze de olsa rahatlattı.

Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) başta olmak üzere kripto para piyasasının geneli, geçen haftaki kayıplarını telafi etmeye başladı.

Binance indirim kodu

Bitcoin ve Ethereum Toparlanıyor

Lider kripto para BTC, son 24 saatte %5.2 oranında artış yaşayarak 57.500 Dolara; ikinci en büyük kripto para ETH ise %6.2’lik artışla 4.360 Dolara ulaştı. Bu süreçte kripto para piyasasının toplam değeri de %4.2 oranında artarak 2.72 trilyon Dolara yükseldi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank

Öte yandan The Sandbox (SAND) ve Gala (GALA) son 24 saatte en çok değer kazanan kripto paralar olarak öne çıktı. Metaverse tabanlı kripto paralar olarak tanımlanan tokenlerden SAND son 24 saatte %15.5; GALA ise %13.7 oranında yükseldi.

Kripto Para Piyasası ve Omicron Varyantı

Bitcoin başta olmak üzere tüm kripto para piyasası geçen hafta yeni Covid varyantı “Omicron”un ortaya çıkışı ve tüm küresel piyasalarda yarattığı endişe havasından etkilenerek ciddi bir düşüş yaşamıştı. Yalnızca Cuma günü BTC %6.5; ETH ise %8.1 değer kaybetmişti.

Ancak yeni haftaya girerken Omicron ile ilgili bazı yeni analizler yayınlandı ve bu durum tüm piyasaları bir nebze de olsa rahatlattı. Omicron vakalarının ilk ortaya çıktığı Güney Afrika’daki tıp uzmanları, vakalardaki semptomların şimdiye kadar “son derece hafif” olduğunu gözlemlediklerini bildirdi.

İlgili Haber:  4 Yaşındaki Bir Çocuk, Bitcoin’den %6500 Oranında Kâr Elde Etti!

Söz konusu açıklamalar, yeni varyantın daha öncesinde düşünüldüğü kadar “ölümcül olmayabileceğine” dair umutları ve bu durum da finans piyasalarındaki iyimserliği ateşlemiş gibi görünüyor.

Yine de piyasa gözlemcileri, Dünya Sağlık Örgütünün (DSÖ) açıklamalarının takip edilmesi gerektiğini ve konu ile ilgili tedbirli davranmanın önemli olduğunu belirtiyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar
Send this to a friend