27 Mayıs 2022, Cuma
21.5 C
İstanbul

Bitcoin ve Ethereum Fiyatı Yükselirken Kripto Para Şirketleri de İşe Alımları Hızlandırdı!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Geçtiğimiz yıldan bu yana Bitcoin ve diğer kripto para fiyatlarının fırlamasıyla beraber bu gelişen endüstrinin iş piyasası da sıcak günler yaşıyor. İş arama sitesi Indeed üzerindeki kripto paralar ve Blockchain ile ilgili iş ilanları son 11 ayda %118 arttı. Bu alanla ilgili iş ilanları, geçtiğimiz yılın en düşük seviyesi olan Eylül ayında 1 milyon ilan başına 599.6 iken Temmuz ayı ortalarında bu değer 1 milyon ilan başına 1.307’ye ulaştı.

Binance indirim kodu

İşe Alımlardaki Yükseliş, Bitcoin Rallisi ile Paralel İlerledi

Şirketin ABD’deki iş ilanlarının analiz eden 3 Ağustos tarihli raporuna göre, iş ilanlarındaki bu yükseliş, Bitcoin (BTC)’in pandemi öncesindeki 4.000 doların altındaki değerinden bu yıl 64.000’in üzerindeki kendisine ait tüm zamanların en yüksek fiyat rekoruna kadar olan inanılmaz yükselişiyle paralel bir şekilde gerçekleşti.

Binance indirim kodu

Kripto para ve Blockchain teknolojileri alanında faaliyet yürüten şirketler bu yükselişler ile beraber çok ciddi miktarlarda ürün talebi ve gelir artışı ile karşılaştı. Buna tepki olarak da özellikle pazarlama ve yönetim gibi operasyonel alanlarda agresif işe alma politikaları uyguladılar. Indeed, bir iş ilanı açıklamasında kripto para, Blockchain ve Bitcoin benzeri kelimeler geçtiğinde bu ilanları kripto para ve Blockchain ile ilgili olarak etiketliyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Indeed’in bu araştırma sonucu, The Block’ın Ağustos ayı raporunda 19 kripto para şirketinin, yılın ilk yarısında yaklaşık olarak 3.500 yeni çalışanı işe almasıyla da vurgulanmıştı.

Kripto para ve Blockchain alanını diğer sektörler ile karşılaştıracak olursak, Indeed’e göre finans, pazarlama, insan kaynakları ve muhasebe alanındaki açık pozisyonlar piyasanın %16.8’ini oluşturarak geçen seneye göre ikiye katlandı. Uzmanlara göre bu, endüstrinin olgunlaştığı anlamına gelebilir. Yazılım geliştirme ile ilgili pozisyonlar halen piyasayı domine etse de bu alan, aynı zaman diliminde %5.1 azalarak %29.7’ye geriledi.

İlgili Haber:  Yarım Milyon Dolar Değerindeki Satoshi Dönemi Bitcoin, Bitfinex'e Aktarıldı

Uzmana Göre Sektör Gelişiyor

Çalışmayı üstlenen birim olan Indeed Hiring Lab yetkilisi ekonomist AnnElizabeth Konkel şu açıklamayı yaptı: “Sektörün işgücü piyasası trendleri halen Bitcoin (BTC)’in fiyat değişimlerine sıkıca bağımlı olsa da, pazarlama ve insan kaynakları gibi destek pozisyonlarında daha fazla alım yapılması, sektörün gelişimini vurguluyor.

Yapılan çalışma kripto para alanındaki daha alt başlıklara detaylı bir şekilde inmese de, kripto para borsalarının en fazla çalışan alımı yapan şirketler olduğu biliniyor. Bunlardan en büyüğü ise ABD merkezli Coinbase oldu. Şirket 2020 yılının Aralık ayında 1.200 çalışana sahipken şu anda bu sayı 2.100’ü geçti ve açık pozisyonlar ile birlikte büyümeye devam ediyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar