2 Aralık 2022, Cuma
11.7 C
İstanbul

Bitcoin ve Ethereum Fiyatında %6 Düşüş Yaşandı: Fed Kararları Piyasayı Nasıl Etkiliyor?

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Bitcoin ve Ethereum fiyatı son 24 saatte yaklaşık %6 oranında geriledi. Fed Başkanı Jerome Powell’ın son açıklamalarının piyasayı etkilemiş olabileceği düşünülüyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Geçen hafta başlayan kripto para piyasası sorunları hâlâ tam olarak düzelmedi.
  • CoinGecko’ya göre Pazartesi günü Bitcoin ve Ethereum yaklaşık %6’lık düşüş yaşadı.
  • Fed Başkanı Jerome Powell’ın son açıklamalarının piyasayı etkilemiş olabileceği düşünülüyor.

Fed Başkanı Jerome Powell son olarak yaptığı açıklamada, Covid-19 Omicron varyantı nedeniyle tahvil alımlarının azaltılmasını bir süre daha erteleyebilecekleri imasında bulundu.

Binance indirim kodu

Bitcoin ve Ethereum Fiyatında Ciddi Düşüş

Geçen hafta başlayan kripto para piyasası sorunları hâlâ tam olarak düzelmedi. CoinGecko’ya göre Pazartesi günü Bitcoin ve Ethereum yaklaşık %6’lık düşüş yaşadı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Geride bıraktığımız hafta, Çinli emlak devleri Evergrande ve Kaisa’nın ABD Doları tahvil ödemelerinin temerrüde düştüğü ve bu nedenle de tüm küresel piyasalarda olduğu kripto para piyasasında da olumsuz etki yarattığı haberleriyle kapandı.

Ancak yeni hafta ile birlikte ABD Federal Rezerv’in tahvil alım programını yavaşlatma planlarını erteleyeceğine dair söylentiler kripto para piyasasının temel endişesi haline geldi.

Bitcoin fiyatı Cuma gününden bu yana düşüyor. 10 Kasım 2021’de tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 69.044 Dolara ulaşan BTC, şu anda bu seviyenin %31 daha aşağısında 47.400 Dolar fiyatından işlem görüyor.

Piyasa değerine göre ikinci en büyük kripto para olan Ethereum da geçtiğimiz gün ciddi bir düşüş yaşadı. ETH şu dakikalarda 3.800 Dolar fiyatından işlem görüyor.

Yatırımcılar, “Riskli” Varlıklara Temkinli Yaklaşıyor

Geçtiğimiz 24 saatte ilk 10’da yer alan diğer kripto paralardan ise Solana (SOL) %9; Cardano (ADA) %7.5 oranında değer kaybetti. Aynı süreçte kripto para piyasasının küresel değeri de %5 düşüşle 2.26 trilyon Dolara geriledi.

İlgili Haber:  Kripto Para Piyasasında Bu Hafta: Bitcoin Fiyatı Düştü, SHIB İlk 10 Token Arasına Girdi, Ethereum Yeni Bir ATH’ye Ulaştı!

Tüm kripto para piyasasına ek olarak; Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) ve ARK Innovation ETF (ARKK) gibi kripto paralara sabitlenen borsada işlem gören ürünler bile Pazartesi günü sırasıyla %4 ve %3’lük düşüş yaşadı.

Kripto para piyasasının son günlerdeki hareketlerine bakarak; Fed’in para politikası konusunda bir netlik ortaya çıkana kadar yatırımcıların BTC, ETH ve diğer kripto paralar gibi “riskli” varlıkları elden çıkarmaya daha yatkın olduğu görülüyor.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar