30 Kasım 2022, Çarşamba
12.6 C
İstanbul

Bitcoin ve Ethereum Fiyatında Artış Yaşanıyor: Evergrande Korkusu Geçti mi?

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Kripto para piyasası, bu hafta başında sert bir darbe aldıktan sonra tekrar toparlanmaya başladı.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Piyasa değerine göre en büyük kripto para olan Bitcoin, son 24 saatte %3.8 fiyat artışı yaşadı ve 43.796 Dolar seviyesine ulaştı.
  • Kripto para piyasasının geneli, Federal Rezerv (FED) duyurusu ve Çinli emlak devi Evergrande’den gelen iyi haberlerle birlikte önemli ölçüde toparlandı.

Bitcoin ve kripto para piyasasının geneli, bugün Federal Rezerv (FED) duyurusu ve Çinli emlak devi Evergrande’den gelen iyi haberlerle birlikte önemli ölçüde toparlandı.

Binance indirim kodu

BTC ve ETH Yükseliyor

CoinGecko verilerine göre, piyasa değerine göre en büyük kripto para olan BTC, son 24 saatte %3.8 fiyat artışı yaşadı ve 43.796 Dolar seviyesine ulaştı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para olan Ethereum ise son 24 saat içinde %5.3 oranında bir artış yaşadı ve mevcut fiyat seviyesi olan 3.089 Dolara ulaştı. ETH, Pazartesi günü aldığı fiyat darbesiyle 3.000 Doların altına gerilemişti.

Kripto para piyasasının geri kalanında da benzer bir toparlanma yaşanıyor. Piyasa değerine göre altıncı en büyük kripto para olan ve son haftalardaki fiyat yükselişi ile dikkat çeken Solana (SOL), dünden bu yana %14 oranında yükselerek 148.49 Dolar seviyesine ulaştı.

Milyarder Elon Musk’ın favori kripto parası ve piyasa değerine göre onuncu en büyük token olan Dogecoin ise geçtiğimiz bir günde %1.5 gibi mütevazı bir kazanç elde etti ve 0.22 Dolar seviyesine ulaştı.

Evergrande Korkusu Geçti mi?

Kripto para piyasası, Çinli emlak devi Evergrande ile ilgili potansiyel bir çöküş endişeleri nedeniyle, küresel hisse senedi piyasası ile birlikte Pazartesi ve Salı günleri oldukça çetin bir mücadele verdi. Evergrande’nin yaklaşık 300 milyar Dolarlık borcu olduğu tahmin ediliyor.

İlgili Haber:  Uzmanlara Göre Bitcoin Fed'e Karşı Bir Sigorta

Bazı analistler, Evergrande’nin olası bir çöküşünün, tıpkı 2008’deki gibi bir küresel finansal krize neden olabileceğini dile getiriyor.

Ancak Shenzhen merkezli emlak şirketi, bugün yaptığı açıklamada, faiz ödemelerini yerel bir tahvil üzerinden ödemeyi kabul ettiğini duyurdu. Bu açıklama, küresel piyasaları da bir nebze sakinleştirdi.

FED’in Faiz Açıklaması ve Bitcoin

Evergrande ile ilgili korkular azalırken, ABD Merkez Bankası (FED) da son olarak yaptığı açıklamada faiz oranlarını sıfıra yakın ve sabit tutacağını duyurdu. FED, ayrıca enflasyon beklentilerini yükseltti ve merkez bankasının tahvil alımlarını 2022’ye kadar daraltma takvimini tekrar paylaştı.

Bu durum daha önce gerçekleştiğinde de Bitcoin ve diğer kripto paraların değeri artmıştı. Bunun nedeni, tahviller veya borca ​​dayalı finansal araçlar gibi faiz getiren yatırımların artık yeterince faiz getirmeyeceği ve dolayısıyla da yatırımcılar için daha az çekici hale geleceği temeline dayanır.

Böyle bir durumda Bitcoin gibi alternatif varlıklar, yatırımcılar için çok daha çekici hale gelir. Bugün yaşanan fiyat artışı da bunun bir örneği gibi görünüyor.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar