25 Ocak 2022, Salı
-0.2 C
İstanbul

Bitcoin ve Ethereum Fiyatını Çökerten İki Temel Etken: Omicron Varyantı ve Fed ile İlgili Spekülasyonlar

Yorum

2022’ye Dair Bir Takım Öngörüler

2022'ye kripto para piyasası kötü bir başlangıç yaptı. Her sene bir önceki yıl kendini yenileyemeyen, uzun vadede kullanıcıları ekosisteminde...

Hiperenflasyon ve Bitcoin

Twitter CEO'su Jack Dorsey Ekim 2021'de ilginç bir tweet atmış ve dünya geneli hiperenflasyonun her şeyi değiştireceğini ve kısa...

Arbitrum Faciası

Yazmasam olmazdı. Geçtiğimiz günlerde Ethereum'un katman 2 çözümü Arbitrum tam tamına 19 saatlik bir kesinti yaşadı. Bu 19 saat...

Kim Bu Web 3.0’ın Sahibi?

Sonda söyleyeceğimi başta söyleyeyim; sahibi sen, ben ve halk değil. Yani en azından şimdilik. Web 3.0 ile ilgili Twitter başta...

Bitcoin fiyatı şu dakikalarda 49.600 Dolar seviyesinde bir nebze toparlanmış olsa da; piyasadaki çöküş yatırımcıları sert bir şekilde sarstı.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Bitcoin fiyatı şu dakikalarda 49.600 Dolar seviyesinde bir nebze toparlanmış olsa da; piyasadaki çöküş yatırımcıları sert bir şekilde sarstı.
  • Kripto para fiyatlarındaki düşüş büyük oranda borsadaki düşüşü takip etti.
  • Omicron varyantının küresel ölçekte yayılması ve Fed’in faiz oranlarını artıracağı beklentisi küresel finansta bir tedirginlik yarattı.

Şu dakika itibariyle Bitcoin son 24 saatte %10’un üzerinde düşüşle 49.600 Dolar; ikinci en büyük kripto para Ethereum ise %5’lik kayıpla 4.126 Dolar seviyesinde işlem görüyor.

Binance indirim kodu

Bitcoin, ATH’sinden Bu Yana %32 Değer Kaybetti

En büyük 10 kripto para arasında en sert düşüş yaşayan tokenin ise %24’lük değer kaybıyla 27 Dolar fiyatına gerileyen Polkadot olduğu belirtiliyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank

Bitcoin (BTC) geçen ay tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 69.000 Doların üzerine çıkmasından bu yana %32 değer kaybetti.

Son 24 saatte yaşanan düşüş ile birlikte kripto para piyasasının toplam değerinden de yaklaşık %16’lık kayıp yaşandı ve piyasanın total değeri 2.3 trilyon Dolara geriledi. Geçtiğimiz ay BTC tüm zamanların en yüksek fiyatına ulaştığında kripto para piyasasının toplam değeri de 3 trilyon Doları geçmişti.

Omicron Varyantı ve Fed ile İlgili Spekülasyonlar

Kripto para fiyatlarındaki düşüş büyük oranda borsadaki düşüşü takip etti. Nasdaq, Omicron varyantı dünyada yayılmaya devam ederken tekrar gündeme gelen “ekonomik belirsizlik” endişesiyle Cuma gününü %2 düşüşle kapattı. Aynı zamanda ABD Federal Rezerv’in (Fed) yükselen enflasyonu engellemek için faiz oranlarını artıracağı beklentisi de küresel finans ve borsa dünyasındaki endişeyi körükledi.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar
Send this to a friend