8 Ağustos 2022, Pazartesi
26.7 C
İstanbul

Bitcoin ve Ethereum Fiyatını Çökerten İki Temel Etken: Omicron Varyantı ve Fed ile İlgili Spekülasyonlar

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Bitcoin fiyatı şu dakikalarda 49.600 Dolar seviyesinde bir nebze toparlanmış olsa da; piyasadaki çöküş yatırımcıları sert bir şekilde sarstı.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Bitcoin fiyatı şu dakikalarda 49.600 Dolar seviyesinde bir nebze toparlanmış olsa da; piyasadaki çöküş yatırımcıları sert bir şekilde sarstı.
  • Kripto para fiyatlarındaki düşüş büyük oranda borsadaki düşüşü takip etti.
  • Omicron varyantının küresel ölçekte yayılması ve Fed’in faiz oranlarını artıracağı beklentisi küresel finansta bir tedirginlik yarattı.

Şu dakika itibariyle Bitcoin son 24 saatte %10’un üzerinde düşüşle 49.600 Dolar; ikinci en büyük kripto para Ethereum ise %5’lik kayıpla 4.126 Dolar seviyesinde işlem görüyor.

Binance indirim kodu

Bitcoin, ATH’sinden Bu Yana %32 Değer Kaybetti

En büyük 10 kripto para arasında en sert düşüş yaşayan tokenin ise %24’lük değer kaybıyla 27 Dolar fiyatına gerileyen Polkadot olduğu belirtiliyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Bitcoin (BTC) geçen ay tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 69.000 Doların üzerine çıkmasından bu yana %32 değer kaybetti.

Son 24 saatte yaşanan düşüş ile birlikte kripto para piyasasının toplam değerinden de yaklaşık %16’lık kayıp yaşandı ve piyasanın total değeri 2.3 trilyon Dolara geriledi. Geçtiğimiz ay BTC tüm zamanların en yüksek fiyatına ulaştığında kripto para piyasasının toplam değeri de 3 trilyon Doları geçmişti.

Omicron Varyantı ve Fed ile İlgili Spekülasyonlar

Kripto para fiyatlarındaki düşüş büyük oranda borsadaki düşüşü takip etti. Nasdaq, Omicron varyantı dünyada yayılmaya devam ederken tekrar gündeme gelen “ekonomik belirsizlik” endişesiyle Cuma gününü %2 düşüşle kapattı. Aynı zamanda ABD Federal Rezerv’in (Fed) yükselen enflasyonu engellemek için faiz oranlarını artıracağı beklentisi de küresel finans ve borsa dünyasındaki endişeyi körükledi.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar