8 Ağustos 2022, Pazartesi
28.9 C
İstanbul

Bitcoin Ağustos 2021’den Bu Yana İlk Kez 40.000 Doların Altına Düştü!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 7 ay önce

Binance indirim kodu

Bitcoin uzun zaman sonra ilk kez bugün 40.000 doların altına düştü. Daha sonra toparlanan BTC bu haberin yazıldığı esnada 40.691 dolardan işlem görüyordu.

Binance indirim kodu

Benzer şekilde Ethereum fiyatı da 3.000 doların altına geriledikten sonra tekrar hafif bir toparlanma yaşadı. Bu haberin girildiği esnada Ethereum 2.997 dolardan işlem görüyordu.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Bitcoin yeni yıla zor bir başlangıç yaptı ve bugün Ağustos 2021’den bu yana ilk kez 40.000 doların altına düştü.

Piyasa değerine göre dünyanın en büyük kripto para birimi olan Bitcoin bugün %4.2 düşerek hafiften 39.866 dolara dokundu; o zamandan beri sembolik açıdan önemli olan 40.000 dolar seviyesinin biraz üzerine çıkabildi.

Bitcoin, 1 Ocak 2022’den bu yana toplam yaklaşık %14 düşmüş oldu. Geçen yıl Kasım ayında tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 69.000$’dan bu yana, Bitcoin şaşırtıcı bir şekilde %41 değer kaybetti.

Ethereum da durum nasıl?

Ethereum’da da durum pek farklı değil. Ethereum (ETH) fiyatı bugün 3.000 doların altına gerileyerek, geçen yılın Eylül ayından bu yana görülmeyen seviyelere düştü.

Kripto pazarının en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum, son 24 saat içinde değerinin %4.8’ini ve hafta içinde %21.5’ini kaybetti.

Günlük 3.227$’a ulaştıktan sonra, Ethereum şu an 2.997$’dan işlem görüyor. Sadece iki ay önce, 10 Kasım’da Ethereum tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 4.878$’a ulaşmıştı; ancak son fiyat hareketi, Ether’in o zamandan beri değerinin %38’ini kaybettiğini gösteriyor.

İlginç bir şekilde, NFT piyasası, Ethereum çevresindeki düşüşe rağmen yükselmeye devam etti.

Örneğin daha geçen hafta, önde gelen NFT pazarı OpenSea, işlem hacmi açısından en iyi ikinci ayını gördü. En son finansman turunda şirkete 13.3 milyar dolarlık bir değer biçildi.

İlgili Haber:  Bitcoin Fiyatı 40 Bin Dolara %10'luk Mesafede Seyrediyor

Bitcoin’deki düşüşün sebebi ne?

Bitcoin’in 2022’ye çöküşle başlamasının nedenleri arasında, Kazakistan’daki huzursuzluktan, Fed tarafından alınan kararlara kadar çeşitli nedenler olabilir.

Kazakistan’daki olaylar neticesinde, ülke çapında internet kesintisi yaşandı ve Bitcoin madencilerinin önemli bir bölümünün offline kalmasına neden oldu. Bu da, Bitcoin’in Ocak ayı boyunca devam eden fiyat düşüşüne denk geldi.

5 Ocak’ta Fed, faiz oranlarını artırmak için takvimi hızlandırabileceğini açıkladı. Bu, temel olarak, Fed’in para basmayı bırakacağı ve bunun yerine enflasyon üzerinde bir üst sınır tutmak için borçlanmayı daha pahalı hale getireceği anlamına geliyor.

Bitcoin, Ethereum ve genel kripto piyasası, bu haberin ardından düştü.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar