5 Aralık 2022, Pazartesi
10.7 C
İstanbul

Bitcoin ve Ethereum Madencileri, Nvidia Ekran Kartlarındaki Madencilik Limitini Tamamen Ortadan Kaldırmayı Başardı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

PCGamer’ın haberine göre, Nvidia’nın ekran kartlarına koyduğu madencilik limiti, iki kripto paranın aynı anda madenciliğinin yapılması ile birlikte tamamen aşıldı. Bununla birlikte, piyasaya yeni çıkan bir yazılım, Nvidia’nın limitlerini tamamen ortadan kaldırıyor.

Binance indirim kodu

Yeni Yazılım, Nvidia’nın Koyduğu Limitleri Tamamen Devre Dışı Bırakıyor

Kısa bir süre önce Nvidia 3000 serisi ekran kartlarına madencilik limitleri getirerek tüm ekran kartlarının kripto para madencileri tarafından satın alınmasını engellemeyi amaçlamıştı. Buna rağmen piyasaya yeni bir hash oranı limiti kaldırıcı yazılım çıktı. Yazılım ile birlikte ekran kartlarının verimi tekrardan %100’e ulaştı.

Binance indirim kodu

Ağustas ayında NBMiner yazılımı, Nvidia’nın hash oranı limitlerini neredeyse devre dışı bırakmıştı. Yeni bir T-Rex yazılımı ile birlitke Ethereum madencileri, birkaç kripto parayı aynı anda madencilik yapıyormuşçasına hash oranı limitini tamamen aşabilecek.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Yazılımın Github sayfasında şu bilgiler yer aldı: “Bu opsiyon ile birlikte, madencilik limiti bulunan ekran kartlarınızın tam potansiyelini kullanabilirsiniz. Eğer ekran kartınızda iki DAG ya a veri tabanını taşıyabilecek VRAM kapasiteniz varsa, %30’u Ethereum, %70’i ise başka bir kripto para olmak üzere iki kripto paranın madenciliğini yaparak ekran kartınızı madencilik alanında tam performans ile kullanabilirsiniz.

Çin’in kripto para ticareti ve madenciliğine getirdiği yasakların ardından, Bitmain ekipmanlarının satıldığı Alibaba da artık kripto para madenciliği ekipmanlarının satışına aracılık etmeyeceğini açıklamıştı. Bu son haber, Çin’in uyguladığı yasaklardan sonra kripto para madenciliği ekipmanlarına ulaşamayacağını düşünen madenciler için oldukça olumlu bir gelişme anlamına geliyor. Çinli bir şirket olan Bitmain, Bitcoin madenciliğinde sıkça kullanılan ASIC cihazlarının üretimini gerçekleştiriyordu.

Nvidia’nın son nesil ekran kartlarına uyguladığı limitler sonucunda madencilerin bir kısmı bu Bitcoin madenciliği için özel üretilmiş cihazlara yönelmişti. Halihazırda stok sıkıntısı bulunan ekran kartlarının madenciler tarafından potansiyel satın alımları ile birlikte, bu ekran kartlarının asıl hedef kitlesi olan oyuncuların ise nasıl bir tepki vereceği bilinmiyor. Nvidia, ekran kartlarına koyduğu söz konusu limitleri de oyuncular tarafından gelen eleştiriler sonucunda ekran kartlarına entegre etmişti. Daha önce, ekran kartlarının yazılımına getirdiği güncellemeler ile bu limitleri uygulamaya çalışan şirket, son nesil ekran kartlarında ise donanımsal bir şekilde bu ekran kartlarının madencilikte kullanılmalarını engellemişti.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar