2 Aralık 2022, Cuma
11 C
İstanbul

Bitcoin ve Ethereum Madencilik Şirketi Hive, Hisse Senedini Nasdaq’da Listeleyecek

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Hive, 2017 yılında halka açıldı ve hisseleri şu anda bir Kanada borsasında işlem görüyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Bir kripto madenciliği şirketi olan Hive Blockchain Technologies, hisse senedini Nasdaq’ta listelemek için onay aldığını açıkladı.
  • Hive, halka açık birkaç kripto madencilik şirketinden biridir.

Kanada merkezli kripto madencisi Hive Blockchain Technologies, hisselerini Nasdaq’ta listelemek için onay aldığını duyurdu.

Binance indirim kodu

Kripto Madencilik Firmalarına Ait Hisseler, Bitcoin Fiyatı ile Paralel Bir Şekilde İlerliyor

Şirket 2017 yılında halka açıldı ve o zamandan bu yana hisseleri Kanada borsası TSX.V’de işlem görüyordu.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Kripto paraya bağlı diğer hisse senetlerinde de olduğu gibi HIVE.V’nin fiyatındaki dalgalanmalar da aşağı yukarı Bitcoin’in fiyat hareketlerini takip ediyor. Şirket hisseleri şu anda 3.01 Kanada Doları (2.42 Dolar) civarında işlem görüyor.

Hive, halka açık birkaç kripto madencilik şirketinden biridir. Diğer halka açık madencilik firmaları arasında ise; her ikisi de Nasdaq’ta işlem gören Riot Blockchain ve Marathon Digital Holdings (FKA Marathon Patent Group) yer alıyor.

Kripto Para Madenciliğine Yönelik Çevreci Eleştiriler

Bitcoin ve Ethereum gibi iş kanıtı kripto paraların madenciliği büyük miktarda enerji gerektirir ve şirketler, ucuz enerjiye erişmek için genellikle fosil yakıtlara yönelirler. Bu nedenle de kripto endüstrisi, son aylarda özellikle çevrecilerden, ilerici milletvekillerinden ve bazı iş insanlarından gelen çeşitli çevreci eleştiriler ile karşı karşıya kaldı.

Hive web sitesinde detaylı olarak belirtilmese de; şirketin kripto madenciliği faaliyetlerinin Kanada, İsveç ve İzlanda’daki son teknoloji yeşil enerjiyle çalışan veri merkezi tesisleri aracılığıyla ve “%100 yenilenebilir enerji” kullanılarak gerçekleştirildiği iddia ediliyor.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar