1 Ekim 2022, Cumartesi
20.6 C
İstanbul

Bitcoin ve Ethereum Piyasasına Yapılan Kurumsal Yatırım Miktarı Artış Gösterdi

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

CoinShares’in Pazartesi günü paylaştığı rapora göre, 4 haftadır ardı ardına gelen para çıkışlarının ardından yatırımcılar Bitcoin ve Ethereum’a tekrardan sermaye yatırmaya başladı. Ayrıca yılın üçüncü çeyreğinin başlamasıyla beraber tüm kripto varlıkların sermaye akışında da artışlar yaşanıyor.

Binance indirim kodu

Haftalık Toplam Giriş 63 Milyon Dolar Oldu

Dijital varlıklara kurumsal yatırım akışını analiz eden rapora göre 5 Temmuz’a kadar olan hafta için kripto para piyasasına toplamda 63 milyon dolarlık bir para girişi gerçekleşti. Dokuz haftadır ilk kez tüm kripto paraların para akış çizelgesinde pozitif bir tablo izlendi. Analizcilere göre bu durum yatırımcı iştahında bir yükselmeye işaret ediyor olabilir.

Binance indirim kodu

Para girişlerinde liderliği toplam 39 milyon dolarlık pay ile Bitcoin alırken Ethereum ise 17.7 milyon dolar sermaye girişi ile ikinci sırada konumlandı. Böylelikle en popüler iki kripto para olan BTC ve ETH kripto para piyasalarına yaşanan sermaye girişinin %90’ınını oluşturmuş oldu.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

CoinShares’te yatırım strateji uzmanı olarak çalışan James Butterfill bu durumu şöyle değerlendiriyor: “Piyasada yavaş yavaş olumlu bir hava oluşmasıyla beraber yatırımcıların da düşük fiyatlardan pozisyon alabilme avantajını kullanmaya başladıklarını düşünüyoruz.”

Piyasa gözlemcileri Çin’in kısa bir süre önce hayata geçirdiği kripto para madenciliği kısıtlamalarının ardından tam 4 hafta üst üste net sermaye çıkışı kaydetmişlerdi. Geçtiğimiz hafta kripto para fonları, Bitcoin’den 1.3 milyon dolarlık, Ethereum’dan ise rekor bir düzey olan 50 milyon dolarlık sermaye çıkışı gerçekleştirmişlerdi.

Coin Market Cap verilerine göre Bitcoin geçtiğimiz hafta boyunca %0.7 düşüş gösterdi ve 33.000 dolar ile 36.400 dolar arasında işlem gördü. Salı günü 34.216 dolar seviyesinde bulunan BTC, Nisan ayında kırdığı kendisine ait tüm zamanların en yüksek fiyat rekoru olan 65.000 dolar düzeyinden değerinin yarısını kaybetmiş gibi görünüyor.

İlgili Haber:  Mark Cuban Kripto Paralarda Spekülasyonlar Yaşandığını Söyledi

Küçük Altcoinler de Pozitif bölgede!

Kendisine ait ağı Bitcoin’den daha fazla aktif adres sayısına sahip olan Ethereum ise geçtiğimiz hafta boyunca yatay seyir izledi ve Salı gününün erken saatlerini ise 2.268 dolardan kapattı. Verilere göre Ether fiyatı Mayıs ayında kırdığı rekoru olan 4.168 dolar seviyesinden yaklaşık %50 daha düşük bir bölgeden işlem görüyor.

Küçük altcoinler de fiyatları düşse bile sermaye akışlarında artışlar yaşadı. XRP 1.2 milyon dolar, DOT 2.1 milyon dolar, ADA ise 700.000 dolarlık bir sermaye girişi gördü.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar