Bitcoin ve Ethereum Piyasasına Yapılan Kurumsal Yatırım Miktarı Artış Gösterdi

Önemli Gelişmeler
blank
Furkan Uyanık
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

CoinShares’in Pazartesi günü paylaştığı rapora göre, 4 haftadır ardı ardına gelen para çıkışlarının ardından yatırımcılar Bitcoin ve Ethereum’a tekrardan sermaye yatırmaya başladı. Ayrıca yılın üçüncü çeyreğinin başlamasıyla beraber tüm kripto varlıkların sermaye akışında da artışlar yaşanıyor.

blank

Haftalık Toplam Giriş 63 Milyon Dolar Oldu

Dijital varlıklara kurumsal yatırım akışını analiz eden rapora göre 5 Temmuz’a kadar olan hafta için kripto para piyasasına toplamda 63 milyon dolarlık bir para girişi gerçekleşti. Dokuz haftadır ilk kez tüm kripto paraların para akış çizelgesinde pozitif bir tablo izlendi. Analizcilere göre bu durum yatırımcı iştahında bir yükselmeye işaret ediyor olabilir.

blank

Para girişlerinde liderliği toplam 39 milyon dolarlık pay ile Bitcoin alırken Ethereum ise 17.7 milyon dolar sermaye girişi ile ikinci sırada konumlandı. Böylelikle en popüler iki kripto para olan BTC ve ETH kripto para piyasalarına yaşanan sermaye girişinin %90’ınını oluşturmuş oldu.

CoinShares’te yatırım strateji uzmanı olarak çalışan James Butterfill bu durumu şöyle değerlendiriyor: “Piyasada yavaş yavaş olumlu bir hava oluşmasıyla beraber yatırımcıların da düşük fiyatlardan pozisyon alabilme avantajını kullanmaya başladıklarını düşünüyoruz.”

Piyasa gözlemcileri Çin’in kısa bir süre önce hayata geçirdiği kripto para madenciliği kısıtlamalarının ardından tam 4 hafta üst üste net sermaye çıkışı kaydetmişlerdi. Geçtiğimiz hafta kripto para fonları, Bitcoin’den 1.3 milyon dolarlık, Ethereum’dan ise rekor bir düzey olan 50 milyon dolarlık sermaye çıkışı gerçekleştirmişlerdi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Coin Market Cap verilerine göre Bitcoin geçtiğimiz hafta boyunca %0.7 düşüş gösterdi ve 33.000 dolar ile 36.400 dolar arasında işlem gördü. Salı günü 34.216 dolar seviyesinde bulunan BTC, Nisan ayında kırdığı kendisine ait tüm zamanların en yüksek fiyat rekoru olan 65.000 dolar düzeyinden değerinin yarısını kaybetmiş gibi görünüyor.

Küçük Altcoinler de Pozitif bölgede!

Kendisine ait ağı Bitcoin’den daha fazla aktif adres sayısına sahip olan Ethereum ise geçtiğimiz hafta boyunca yatay seyir izledi ve Salı gününün erken saatlerini ise 2.268 dolardan kapattı. Verilere göre Ether fiyatı Mayıs ayında kırdığı rekoru olan 4.168 dolar seviyesinden yaklaşık %50 daha düşük bir bölgeden işlem görüyor.

Küçük altcoinler de fiyatları düşse bile sermaye akışlarında artışlar yaşadı. XRP 1.2 milyon dolar, DOT 2.1 milyon dolar, ADA ise 700.000 dolarlık bir sermaye girişi gördü.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

Güncel Haberler

Bitcoin Madenciliği Şirketi Genesis Yatırım Turunda 125 Milyon Dolar Topladı

Çin’in ülkedeki Bitcoin madencileri ile ilgili sert önlemler almasının ardından diğer ülkelerdeki madenciler durumu fırsat bildi. Bununla birlikte Genesis...

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Send this to a friend