1 Ekim 2022, Cumartesi
20.6 C
İstanbul

Bitcoin ve Ethereum Savaşı! Ethereum Bitcoin’i Bu Alanda Geçmeyi Başardı – Piyasalar İçin Ne Anlama Geliyor?

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Ethereum, aktif adres sayısında kendi ağında Cuma günü Bitcoin (BTC)’i geride bırakmayı başardı. Uzmanlara göre bu, dünyanın en büyük kripto parası için olan talebin azaldığına ve rakibi olan Ethereum’un ise güç kazandığına işaret ediyor olabilir.

Binance indirim kodu

Ethereum Bitcoin’e 49.154’lük Bir Fark Attı

Bitinfocharts’tan elde edilen verilere göre Ethereum 757.859 aktif adrese ulaşarak 708.705 adreste kalan Bitcoin’e 49.154’lük büyük bir fark attı. Bitcoin ağındaki toplam aktif adres sayısı Nisan ayındaki zirve noktası olan 1.1 milyondan %38’lik bir düşüş gösterdi.

Binance indirim kodu

Kripto alım satım şirketi Eqonex’te satış departmanı sorumlusu Justin d’Anethan’a göre Bitcoin’in bu düşüşünün ardında birçok sebp olabilir. Bunların arasında BTC’nin Mayıs ayında yaşadığı büyük satış dalgası ve Çin’in Bitcoin madencilerini köşeye sıkıştırmasının ardından Bitcoin ağındaki işlem gücünün büyük oranda azalması bulunuyor: “Bu sebepler ile birlikte Ethereum’un yükselişi ve artan kullanışlılığı, ETH’nin Bitcoin karşısında aktif adres bakımından öne geçmesine sebep olmuş olabilir.”

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Çinli yetkililerin kripto para madenciliği alanındaki yasaklamalar ile birlikte Bitcoin madencilik operasyonlarında %90’dan fazla düşüş meydana gelmişti. Benzer bir şekilde Ethereum üretimi de bu durumdan etkilendi ancak Ethereum’un 2022’de gelmesi beklenen Ethereum 2.0 güncellemesi sayesinde ETH olaylardan yalnızca sıyrıklar ile kurtuldu. Ethereum’un bu güncellemesi ile birlikte madencilik zorunluluğu ortadan kalkacak.

Analizcilere Göre Bu Durum Bitcoin İçin Negatif Bir İşaret Olabilir

Bitcoin’in aktif adres sayısındaki azalma, daha fazla insanın BTC’lerini sattığına ve Bitcoin’e olan talebin azaldığına işaret ediyor olabilir. Bununla birlikte yatırımcıların dipten alma fırsatı kovalıyor olma ihtimali de bulunuyor. Bazı piyasa analizcilerine göre bu durum ayı lehine bir tabloya işaret ediyor.

Bu yazının yazıldığı anlarda yaklaşık 34.000 dolar seviyelerinden işlem gören Bitcoin, Nisan ayının ortalarında kırdığı 64.829 dolarlık rekorundan sonra değerinin aşağı yukarı yarısını kaybetti. Aynı periyot değerlendirildiğinde, BTC’nin rekor kırdığı zamandan bu yana Ethereum %11 değer kaybetti. Kendisine ait tüm zamanların en yüksek fiyat rekorunu 4.380 dolar ile Mayıs ayında kıran Ethereum, bu rekorundan sonra ise değerinde %50’den fazla düşüş yaşadı.

İlgili Haber:  Aktif Bitcoin Adreslerinin Sayısı 2020'de İkiye Katlandı

Bazı uzmanlar, Ethereum’un kolay kullanımı ve ağının altyapısını oluşturan teknolojisinin esnekliği göz önüne alındığında ETH’nin patlamaya hazır olduğunu düşünüyor. Ethereum’un merkeziyetsiz olan platformu ayrıca akıllı sözleşmeler ve DeFi borsaları gibi birçok alanda da kullanılabiliyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar