1 Ekim 2022, Cumartesi
19.6 C
İstanbul

Bitcoin ve Ethereum Son Bir Haftada Çift Haneli Düşüşler Yaşadı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 7 ay önce

Binance indirim kodu

Rusya’nın Ukrayna’yı işgaliyle oluşan belirsiz makro ortam, Bitcoin ve Ethereum ile birlikte tüm kripto para piyasasını etkiliyor.

Binance indirim kodu

Bitcoin, 1 Mart’ta yaklaşık 44.600 dolarlık bir seviyeye ulaşmasına rağmen geçen hafta %10’dan fazla düştü. Bitcoin, o zamandan beri düşüş eğilimi gösteriyor ve şu an 38.239 dolar civarında işlem görüyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

İkinci en büyük kripto para birimi olan Ethereum, Bitcoin’den daha iyi bir performans göstermedi.

Ethereum, psikolojik olarak önemli bir fiyat noktası olan 2.500 doların üzerinde kalmaya çalışırken aynı dönemde yaklaşık %12 düştü. Bitcoin gibi, ayın başında Ethereum da birkaç kez 3.000 doların üzerine çıktı ve sonra tekrar geriledi.

Bu haberin girildiği esnada Bitcoin 38.239 dolardan, Ethereum ise 2.532 dolardan işlem görüyordu. Her iki varlık da Kasım ayındaki rekor ATH seviyelerinden yaklaşık %45 düşmüş durumda.

Geçtiğimiz hafta büyük kripto paraların çoğu çift haneli düşüşler yaşadı.
Geçtiğimiz hafta büyük kripto paraların çoğu çift haneli düşüşler yaşadı.

İlk on kripto para biriminden çok azı geçen haftaki çöküşten sağlam çıktı. LUNA ve popüler stablecoin UST’nin arkasındaki blok zinciri ağı Terra da %9.5 düşüş yaşadı.

Her ikisi de sözde “Ethereum katilleri” olarak gösterilen Solana ve Cardano, sırasıyla %12 ve %15’ten fazla düştü. AVAX da %14.8 azaldı. Dogecoin ve Shiba Inu da neredeyse %10 düştü.

1 Mart’tan bu yana, tüm kripto para piyasası 222 milyar dolar değer kaybetti ve kabaca 2 trilyon dolardan 1.74 trilyon dolara kadar geriledi.

Bitcoin ve Ethereum fiyat hareketini ne yönlendiriyor?

Bitcoin ve Ethereum’u aşağı çeken en güçlü etkenler, Ukrayna’da devam eden Rus işgali.

Hem Bitcoin hem de Ethereum, geleneksel finansal piyasalarla korelasyon gösterdi ve birlikte düştü.

24 Şubat’taki işgalin ardından, Bitcoin ile S&P 500 arasındaki korelasyonun önemli ölçüde düştüğü görüldü. Ancak 2 Mart’tan bu yana, bu korelasyon bir miktar toparlandı ve her iki piyasanın da birbirlerine adım adım yaklaştığına işaret ediyor.

İlgili Haber:  Dubai Fonu, Cardano ve Polkadot Almak İçin 750 Milyon Dolarlık Bitcoin Sattı

S&P 500, Dow Jones ve Nasdaq gibi endekslerin fiyat performansını incelediğimizde, bu endekslerin kripto ile olan yakın ilişkisi Bitcoin ve Ethereum için daha fazla düşüş anlamına gelebilir.

Bloomberg verilerine göre, önde gelen bu üç endeks geçen hafta %2.95, %2.37 ve %3.62 oranında düştü.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar