8 Ağustos 2022, Pazartesi
30.7 C
İstanbul

Bitcoin ve Ethereum Toparlanırken, Kripto Piyasasının Değeri 2 Trilyon Doları Geçti

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 5 ay önce

Binance indirim kodu

Kripto piyasası toparlanma emareleri gösteriyor. Tüm kripto piyasasının toplam değeri Mart’ın başından bu yana ilk kez tekrar 2 trilyon doların üzerine çıktı.

Binance indirim kodu

Bu sabah itibariyle Bitcoin fiyatı 43.000 dolarak dokundu ve sonra tekrar ufak bir düşüş yaşadı. Bu haberin girildiği esnada Bitcoin fiyatı 42.858 dolar civarındaydı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Benzer şekilde Ethereum da gün içinde 3022 dolar seviyelerine kadar çıktı. Bu haberin girildiği sırada Ethereum 3006 dolardan işlem görüyordu. Ethereum etkileyici bir şekilde son 7 günde %18 değer kazandı. Bunda Haziran’da hayata geçmesi beklenen büyük Ethereum güncellemesinin de payı olduğu düşünülüyor.

Toplam kripto piyasasının değeri bu sabah itibariyle 2 trilyon doları aştı. Sonra tekrar bir düşüş yaşandı ve bu haberin girildiği sırada piyasa değeri yaklaşık 1.9 trilyon dolar seviyelerindeydi. Kripto piyasası en son geçen sene Kasım ayında ATH yapmış ve 2.8 trilyon dolara kadar çıkmıştı.

Diğer büyük kripto paralardan Avalanche’a bakacak olursak, AVAX’ta son 7 günde yaklaşık %30’luk büyük bir artış görüyoruz. Cardano ise son bir haftada %20 artış yaşadı.

Son 1 haftanın piyasa görünümü.
Son 1 haftanın piyasa görünümü.

Her ne kadar son 1 haftada kripto piyasası toparlanma emareleri gösterse de, Rusya’nın Ukrayna’yı işgali ve global çaplı yüksek enflasyondan ötürü sıkılaşan para politikaları nedeniyle pazar halen büyük bir belirsizlik içinde.

Bazıları 2022’nin kripto için ayı piyasası şeklinde geçeceğini düşünüyor. Bitcoin en son Kasım ayında ATH yapmış ve 69.000 dolar seviyelerine kadar çıkmıştı.

Piyasalar makro ölçekli belirsizliklerden ötürü büyük bir bekleyiş içinde. Önümüzdeki günlerde yaşanabilecek gelişmeler piyasanın yönünü belirleyebilir.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar