1 Ekim 2022, Cumartesi
19.6 C
İstanbul

Ünlü CEO: Ayı Piyasasının Daha Başındayız, Bitcoin 10.000 Doların Altına Düşebilir!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 7 ay önce

Binance indirim kodu

Bu hafta başında Rusya’nın Ukrayna’yı işgali küresel piyasalara şok dalgaları gönderdi. Bitcoin ve kripto para piyasası yaşadığı düşüşten hafif toparlanmaya başlamış gözüküyor.

Binance indirim kodu

Bitcoin fiyatı, son 24 saatte 40.000 dolara dokunduktan sonra tekrar 39.000 seviyelerine döndü. Bu hafta başında Bitcoin 35.000 doların altına kadar düşmüştü.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Diğer ilk on kripto para birimi Ethereum, BNB, Solana, Cardano ve XRP de büyük gel gitler yaşadı.

Bu hafta durumu tersine çevirmeyi başarmasına rağmen, toplam bitcoin ve kripto piyasası, Kasım ayındaki zirvesinden neredeyse %50 düşmüş durumda.

Kripto kışının henüz başındayız

Dünyanın en büyük kripto para ticaret platformlarından birinin CEO’su, son düşüşün ürpertici yeni bir kripto kışının başlangıcı olabileceği konusunda uyardı. Ünlü CEO’ya göre Bitcoin ve Ethereum tüm zamanların en yüksek seviyelerinden % 90 düşüş yaşayabileceği bir ayı piyasasına girebilir.

Seyşeller merkezli kripto para borsası Huobi’nin eş genel müdürü Du Jun, CNBC’ye verdiği demeçte, “Bu döngü devam ederse, şu anda bir ayı piyasasının daha başındayız” dedi.

Huobi Eş Genel Müdürü, Du Jun
Huobi Eş Genel Müdürü, Du Jun

Du, döngüden kastının Bitcoin yarılanması olduğunu belirtti. Bitcoin en son 2016 ve 2020 yıllarında yarılanmıştı. Yarılanma Bitcoin’in arzının yarı yarıya düşürülmesi demek. Bu yarılanmaların her birinin ardından her seferinde Bitcoin fiyatı zirveye ulaşmış ve sonra tekrar düşüşe geçmişti.

Du’ya göre 2024’te gerçekleşecek yarılanmaya kadar ayı piyasasında kalacağız ve sonrasında 2025’in başına kadar tekrar bir boğa piyasası yaşanacak.

Bitcoin en son 2018 ve 2019 boyunca uzun süreli bir ayı piyasasına girdiğinde, Bitcoin fiyatı bir noktada 2017’deki en yüksek seviyesinden neredeyse %90 düşmüştü.

Eğer Huobi CEO’sunun dediği gibi Bitcoin son ATH’si olan 69.000 dolardan %90 düşüş yaşayacaksa, bu Bitcoin’in 10.000 doların altına düşeceği anlamına geliyor.

İlgili Haber:  47.000 Dolar Seviyesi, Bitcoin İçin En Güçlü Destek Noktası Olarak Yorumlanıyor

Fed’in faiz arttırma ve pandemi dönemi verilen teşviklerden dolayı daha sıkı para politikasına girme olasılığı Bitcoin, Ethereum, BNB, Solana, Cardano ve XRP’nin geçen yıl görülen en yüksek seviyelere göre %50 civarında düşüş yaşamasına neden oldu. Rusya’nın Ukrayna’yı işgali de buna tuz biber oldu.

Du, “Tam olarak tahmin etmek gerçekten zor, çünkü savaş gibi jeopolitik konular veya son zamanlarda Covid gibi piyasayı da etkileyebilecek pek çok başka faktör de piyasayı etkiliyor” dedi.

Bu hafta Rusya’nın Ukrayna’yı işgali ile, yatırımcılar altın gibi geleneksel güvenli limanlara kaçtı. Ancak panik kısa sürdü. Rusya’nın işgalinin gerçekte başlamasıyla birlikte kripto piyasası da hafiften toparlanmaya başladı. Analistler, piyasanın belirsizlikten hoşlanmadığını, bu yüzden uzun süredir devam eden kriz biraz netlik kazanır kazanmaz alıcıların devreye girdiğini belirtiyor.

Bitcoin ve diğer kripto para birimleri için aşırı fiyat dalgalanmalarına rağmen, bazıları Bitcoin’in görünümü konusunda iyimser olmaya devam ediyor.

Bitcoin satın alma uygulaması Swan Bitcoin’in CEO’su Cory Klippsten Forbes’e yaptığı açıklamada, durumun tamamen arz ve talepten ibaret olduğunu belirtti. “Bitcoin’in esnek olmayan arzı nedeniyle, yatırımcıların denklemin yalnızca talep tarafına odaklanmaları gerekiyor” dedi.

Analistler, kripto piyasasında gördüğümüz şeyin, bu piyasadaki insanlar için şaşırtıcı olmadığını söylüyor.

Küçük kripto paraların geçmişte olduğu gibi değerlerinin %99’unu kaybedebileceği her zaman olası, ancak Bitcoin’in geçmiş performansına bakarsak toparlanabileceğini görürüz.”

Huobi Ocak ayının sonunda yayınladığı bir raporda 2022 yılının kripto için ayı piyasası şeklinde geçeceğini belirtmişti.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar