8 Ağustos 2022, Pazartesi
24.7 C
İstanbul

Bitcoin ve Ethereum Toparlanmaya Başladı; Wall Street ise En Kötü Günlerinden Birini Yaşadı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Kripto piyasaları, bir haftadır devam eden kayıplardan geri dönerken, Wall Street Ekim’den bu yana en kötü gününü yaşadı.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Bitcoin ve daha geniş kripto para piyasaları, birkaç günlük kayıplardan sonra toparlanmış görünüyor.
  • Daha sofistike ürün ve hizmetler çevrimiçi hale geldikçe DeFi projeleri de patlamaya devam ediyor.
  • GameStop tartışması kısa satıcıları pozisyonlarını korumak için ödeme yapmaya zorladığından Wall Street, Ekim’den bu yana en kötü gününü yaşadı.

Bitcoin ve Ethereum gibi büyük kripto paralar toparlanmış göründüğü için kripto piyasalarında sakin bir gündü.

Binance indirim kodu

Bitcoin 31.000 Doların Üzerinde

Bitcoin, güvenle 31.000 Doların üzerine çıkmayı başardı ve istikrarlı bir şekilde işlem görmeye devam ediyor. Ethereum fiyatı da tıpkı Bitcoin gibi dün bir miktar düşüş yaşadıktan sonra toparlanmayı bildi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Bu hafta ilk kez, en büyük 20 kripto paranın çoğu yeşil renkte göründü. En büyük kazançlar Chainlink %6.6, Uniswap %7.5 ve AAVE %6.4 olarak ölçüldü. AAVE ve Uniswap, DeFi yatırımcıları arasındaki başarısını sürdürürken bir haftadır kesintisiz olarak kazançlarını artırmış oldu.

Ürün ve hizmetlerdeki artan karmaşıklık, DeFi’nin yeniden dirilişini tetikleyen ana etken gibi görünüyor. Daha dün, DeFi’deki trendlerle ilgili bir rapor, geleneksel olarak büyük bankalarda bulunan araçların artık merkezi olmayan alana da sızdığını öne sürüyor.

Bu araçlar hala geliştirilirken, merkezi olmayan finansmanda sunulan faiz oranları, daha geniş kripto pazarları yoğun dalgalanma ile boğuşurken hızla para kazanmanın en tutarlı yolu olarak görünüyor.

Dow ve S&P 500’de Son 3 Ayın En Kötü Günü Yaşandı

Wall Street’te ise farklı bir gündü. Dow, S&P 500 ve Nasdaq, Ekim 2020’den bu yana görülen en büyük düşüşlerini kaydettiler.

İlgili Haber:  Cardano'nun Piyasa Değeri 28 Milyar Dolara Yükseldi

S&P 500’de iletişim, finans ve sağlık hizmetleri bugün en çok değer kaybedenler arasında yer aldı. Disney, Maerck ve Boeing hisseleri ise Dow’da %4’lük kayıplar sergiledi. Nasdaq’da ise Netflix %6.2, PayPal %4.65 başta olmak üzere tüm büyük teknoloji hisse senetleri darbe aldı.

Wall Street’teki bu çalkantılı günün, GameStop söylentileri ile ilgili olduğu dile getiriliyor. Son olarak Reddit’teki bir grup, büyük hedge fonlarının daha fazla kar elde etmek için Amerika’daki alışveriş merkezlerinde bilgisayar oyunları satan şirket GameStop’u destekleyeceğini iddia etmiş ve bunun üzerine de GameStop hisselerinde hızlı bir artış yaşanmıştı.

SEC gibi düzenleyici kurumlar ise artışın manipülatif bir plan olarak sınıflandırılıp sınıflandırılamayacağını net bir biçimde görmek istiyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar