Bitcoin ve Ethereum’a Gerçekleşen Para Akışı Verileri Açıklandı – Ethereum Şaşırtmaya Devam Ediyor!

Önemli Gelişmeler
blank
Furkan Uyanık
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

CoinShares verilerine göre yatırımcılar 9-16 Haziran arasındaki 7 günlük periyotta, üst üste ikinci hafta paralarını Bitcoin’den çekti. Bu yatırımcıların birçoğunun uzun süredir beklettikleri yatırımlarından karlarını aldıkları düşünülüyor. Ethereum ise şaşırtıcı bir şekilde kripto paralardaki düşüşe rağmen üst üste üçüncü kez net pozitif bir para akışı yaşadı.

blank

CoinShares’in Salı günü yayınladığı haftalık raporuna göre, Bitcoin varlıklarına para akışı hafta genelinde %10.4 azalırken Ethereum ise para akışında %11.7’lik bir yükseliş gördü.

blank

ethereum

Bitcoin, 16 Haziran’a kadar olan haftada değerinin %7’sini kaybederek 32.000 doların altına düşmüştü. Bu tarihten itibaren %6.5 daha gerileyen Bitcoin, COVID-19 vakalarının artmasının ardından küresel piyasaların bu hafta sert düşüşler göstermesinin ardından 29.720 dolara kadar indi.

“Yatırımcılar Karlarını Şimdi Alıyor Olabilir”

BTC Nisan ayında kırdığı kendisine ait tüm zamanların en yüksek fiyat rekoru olan yaklaşık 64.000 doların ardından değerinin yarısından fazlasını kaybetse de halen geçen yılın bu zamanlarına göre %200’den daha yüksek bir fiyattan işlem görüyor. CoinShares yatırım stratejisti James Butterfill, uzun vadeli Bitcoin yatırımcılarının, BTC fiyatındaki düşüşün önümüzdeki aylarda da devam etme ihtimaline karşı karlarını piyasadan topladıkları için Bitcoin’den çıkışların bu derece arttığını açıkladı: “Fonlarımızın birçoğu 2015 yılında kuruldu ve kar alma işlemlerinin yılın başında gerçekleştiğini ve şu an gerçekleşmediğini görmüştük. Bu yüzden bazı fonlarda gördüğümüz çıkış dalgası, Bitcoin’e karşı negatif bir tutumdan ziyade yatırımcıların ilk kez yatırım yaptığı zaman göre değişiyor.”

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

2015 yılında Bitcoin en düşük olarak 110 dolar, en yüksek olarak ise 500 dolardan işlem görüyordu. BTC fiyatı o zamandan bu yana %30.000’den fazla artış gösterdi.

Butterfill düşüncelerine şöyle devam etti: “Bitcoin ürünlerinden paralarını çeken insanlar ayı piyasası ihtimaline karşı bunu yapmıyor olabilirler. Belki de bu insanlar Bitcoin 55.000 dolar olduğunda satış yapmayarak pişman olup 30.000 dolara geldiğinde ise BTC’nin bu yaz fazla bir kar getirmeyeceğini düşünüp karlarını alan insanlar olabilirler.

Ethereum Halen Geçen Yıla Oranla İyi Bir Bölgede Bulunuyor

Bununla birlikte Coin Market Cap verilerine göre, Ethereum tokeni son 7 gün içerisinde %13 değer kaybederek 1.748 dolara kadar geriledi. Mayıs ayında Bitcoin’i takip ederek 4.300 dolara ulaşıp rekor kıran Ethereum, aynı BTC gibi değerinin %50’sini kaybetti. Ancak son 12 aylık dönem dikkate alındığında ETH fiyatı halen %600 gibi yüksek bir oranla pozitif bölgede bulunuyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

Güncel Haberler

Bitcoin Madenciliği Şirketi Genesis Yatırım Turunda 125 Milyon Dolar Topladı

Çin’in ülkedeki Bitcoin madencileri ile ilgili sert önlemler almasının ardından diğer ülkelerdeki madenciler durumu fırsat bildi. Bununla birlikte Genesis...

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Send this to a friend