5 Aralık 2022, Pazartesi
10.7 C
İstanbul

Bitcoin ve Ethereum’a Gerçekleşen Para Akışı Verileri Açıklandı – Ethereum Şaşırtmaya Devam Ediyor!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

CoinShares verilerine göre yatırımcılar 9-16 Haziran arasındaki 7 günlük periyotta, üst üste ikinci hafta paralarını Bitcoin’den çekti. Bu yatırımcıların birçoğunun uzun süredir beklettikleri yatırımlarından karlarını aldıkları düşünülüyor. Ethereum ise şaşırtıcı bir şekilde kripto paralardaki düşüşe rağmen üst üste üçüncü kez net pozitif bir para akışı yaşadı.

Binance indirim kodu

CoinShares’in Salı günü yayınladığı haftalık raporuna göre, Bitcoin varlıklarına para akışı hafta genelinde %10.4 azalırken Ethereum ise para akışında %11.7’lik bir yükseliş gördü.

Binance indirim kodu

ethereum

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Bitcoin, 16 Haziran’a kadar olan haftada değerinin %7’sini kaybederek 32.000 doların altına düşmüştü. Bu tarihten itibaren %6.5 daha gerileyen Bitcoin, COVID-19 vakalarının artmasının ardından küresel piyasaların bu hafta sert düşüşler göstermesinin ardından 29.720 dolara kadar indi.

“Yatırımcılar Karlarını Şimdi Alıyor Olabilir”

BTC Nisan ayında kırdığı kendisine ait tüm zamanların en yüksek fiyat rekoru olan yaklaşık 64.000 doların ardından değerinin yarısından fazlasını kaybetse de halen geçen yılın bu zamanlarına göre %200’den daha yüksek bir fiyattan işlem görüyor. CoinShares yatırım stratejisti James Butterfill, uzun vadeli Bitcoin yatırımcılarının, BTC fiyatındaki düşüşün önümüzdeki aylarda da devam etme ihtimaline karşı karlarını piyasadan topladıkları için Bitcoin’den çıkışların bu derece arttığını açıkladı: “Fonlarımızın birçoğu 2015 yılında kuruldu ve kar alma işlemlerinin yılın başında gerçekleştiğini ve şu an gerçekleşmediğini görmüştük. Bu yüzden bazı fonlarda gördüğümüz çıkış dalgası, Bitcoin’e karşı negatif bir tutumdan ziyade yatırımcıların ilk kez yatırım yaptığı zaman göre değişiyor.”

2015 yılında Bitcoin en düşük olarak 110 dolar, en yüksek olarak ise 500 dolardan işlem görüyordu. BTC fiyatı o zamandan bu yana %30.000’den fazla artış gösterdi.

Butterfill düşüncelerine şöyle devam etti: “Bitcoin ürünlerinden paralarını çeken insanlar ayı piyasası ihtimaline karşı bunu yapmıyor olabilirler. Belki de bu insanlar Bitcoin 55.000 dolar olduğunda satış yapmayarak pişman olup 30.000 dolara geldiğinde ise BTC’nin bu yaz fazla bir kar getirmeyeceğini düşünüp karlarını alan insanlar olabilirler.

İlgili Haber:  Elon Musk’ın Bitcoin Açıklamalarına Kripto Endüstrisinden Sert Tepki Geldi

Ethereum Halen Geçen Yıla Oranla İyi Bir Bölgede Bulunuyor

Bununla birlikte Coin Market Cap verilerine göre, Ethereum tokeni son 7 gün içerisinde %13 değer kaybederek 1.748 dolara kadar geriledi. Mayıs ayında Bitcoin’i takip ederek 4.300 dolara ulaşıp rekor kıran Ethereum, aynı BTC gibi değerinin %50’sini kaybetti. Ancak son 12 aylık dönem dikkate alındığında ETH fiyatı halen %600 gibi yüksek bir oranla pozitif bölgede bulunuyor.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar