1 Ekim 2022, Cumartesi
19.6 C
İstanbul

Bitcoin ve Ethereum’da Yaşanan Çöküşle Birlikte Kripto Para Piyasasının Toplam Değeri 1.5 Trilyon Doların Altına Düştü

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 1 sene önce

Binance indirim kodu

Elon Musk’ın açıklamaları ve Çin’den gelen düzenleyici haberlerin ardından kripto para piyasası gerilemeye devam ediyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Bitcoin ve Ethereum başta olmak üzere kripto para fiyatları gerilemeye devam ediyor.
  • Fiyatlarda yaşanan düşüşle birlikte kripto para piyasasının toplam değeri 1.5 trilyon Doların altına düştü.

Metrik sitesi Nomics’ten alınan verilere göre, Bitcoin başta olmak üzere tüm kripto paralarda düşüş yaşanırken kripto piyasasının toplam değeri de 1.5 trilyon Doların altına geriledi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Son 24 Saatte Kripto Piyasasında %9’luk Düşüş Yaşandı

Bu, son 24 saatte yaşanan %9’luk bir düşüşe ve geçen hafta genelinde yaşanan %35’lik bir gerilemeye işaret ediyor. Öte yandan Mayıs ayı başlangıcında kripto para piyasasının toplam değeri, tarihinin en yüksek seviyesi olan 2.5 trilyon Dolar düzeyinde hareket ediyordu. Şimdilerde ise 1.5 trilyon Doların altına kadar çekildi.

Lider kripto para Bitcoin ise bir gecede %9’luk bir düşüş yaşadı ve şu anda 35.000 Dolar seviyesinde seyrediyor. En büyük altcoin olan Ethereum ise son 24 saatte yaşadığı %13’lük düşüş ile 2.073 Dolara gerilemiş görünüyor. Bu, Ethereum’un 11 Mayıs’ta ulaştığı 4.165 Dolarlık tüm zamanların en yüksek seviyesinin yarı fiyatına denk geliyor.

Diğer altcoinlerde de düşüş yaşanmaya devam ediyor. Binance Coin (BNB) son 24 saatte %18 düşüş yaşadı ve 257 Dolar fiyatına gerildi. BNB, ayrıca 39 milyar Dolarlık piyasa değeri ile bir anda 6. en büyük kripto para konumuna düştü. Binance Coin, altıncı sıraya gerilerken %14’lük düşüş yaşayan Cardano ve %9’luk düşüş yaşayan Dogecoin kendi konumlarını sağlamlaştırdı.

Kripto Piyasasındaki Çöküşe Neden Olan Etkenler

Öte yandan Coinbase, Binance, Kraken ve Huobi gibi en büyük kripto para borsaları, Bitcoin fiyatı düşerken çeşitli kesintiler yaşadı. Binance ve Huobi, Ethereum tokeni çekme işlemlerini geçici olarak askıya aldı.

İlgili Haber:  Bitcoin Fiyatı 60.000 Dolara Çıktıktan Sonra Altcoinler Kâr Etmeye Başladı

Çarşamba günü, üç önde gelen Çinli finans kurumu, bankacılık ve ödeme kuruluşlarının kripto para ile ilgili faaliyet göstermesini yasaklayan bir duyuru yayınladı. Öte yandan kurumlar, kripto paranın “normal ekonomik ve finansal düzeni istikrarsızlaştırabilecek seviyede değişken ve spekülatif yatırım araçları” olduğu konusunda kullanıcıları uyardı.

Sonrasında ise Çin finans komitesi, “finansal riskleri önlemek ve kontrol etmek için izlenmesi gereken sektörler listesine” kripto para madenciliğini de ekledi. Tüm bu haberler, geçtiğimiz hafta Elon Musk tarafından fitili ateşlenen Bitcoin’in çevreye verdiği zarar ile ilgili tartışmalarla da birleşince kripto para piyasası üzerinde yıkıcı bir etki yarattı.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar