26 Mayıs 2022, Perşembe
17.9 C
İstanbul

Bitcoin ve Ethereum’daki Artışla Birlikte Kripto Piyasaları Yeşile Döndü

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Bitcoin güçlü bir büyüme kaydediyor. Ethereum da DeFi projeleri patlayıcı büyümesini sürdürdükçe daha geniş bir piyasa değerine ulaşıyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Bitcoin ve Ethereum, son günlerde güçlü kazançlar kaydetti.
  • DeFi’nin devam eden patlaması Ethereum’u tüm zamanların en yüksek seviyesine çıkardı.
  • BTC ve ETH liderliğinde kripto piyasası yeşile dönmüş görünüyor.

Pompalama ve manipülasyon planlarının kripto ve fiat piyasalarını salladığı bir haftadan sonra, işler biraz da olsa büyüme yörüngesine yerleşmiş gibi görünüyor.

Binance indirim kodu

Kripto Paranın Küresel Piyasa Değeri Yükseldi

Veri şirketi Nomics’e göre kripto paranın küresel piyasa değeri %6.9 arttı. Şu anda kriptonun toplam piyasa değeri 1.12 trilyon Dolar seviyesinde seyrediyor. Bu değer, güvenli bir yatırım aracı olarak görülen altının toplam piyasa değerinin %15 üzerinde.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Söz konusu kripto piyasa performansındaki ana itici güçler Bitcoin ve Ethereum olarak öne çıkıyor. İki proje, tüm kripto paraların toplam piyasa kapitalizasyonunun %75’ini oluşturuyor. Bu nedenle, onlar iyi bir gün geçirdiğinde büyük oranda kripto piyasası da iyi bir gün geçiriyor.

Bitcoin ve Ethereum, Kripto Piyasasına Öncülük Ediyor

Lider kripto para Bitcoin, gece boyunca %6.9 kazanç elde etti. Nomics verileri, Bitcoin’in ticaret hacminin son 24 saatte yaklaşık %5 arttığını gösteriyor.

Ethereum da artış eğilimini sürdürdü ve 24 saat içinde piyasa değerini %10 oranında yükseltti. Bu artış, projeyi ilk kez 1.500 Dolar fiyatın ötesine taşıdı. Bu sayede ETH, tüm zamanların en yüksek seviyesini görmüş oldu.

Ethereum’daki artışın nedeni ise: DeFi. Merkezi olmayan finans uygulamaları son zamanlarda patlama yaşıyor. Şu anda akıllı sözleşmelerde 30 milyar Dolarlık rekor bir kripto varlığı kilitlenmiş durumda. Bu sayı, Ocak ayının başından bu yana neredeyse iki katına yükseldi.

İlgili Haber:  Coinbase Halka Açılmaya Hazırlanırken Kullanıcılar İlgisizlikten Şikayetçi

Bu büyümenin itici gücü üç büyük DeFi protokolü olan Maker, Aave ve Compound olarak kaydedildi. Söz konusu üç protokolde toplam olarak 13 milyar Dolar kilitlenmiş durumda. Bunların tümü Ethereum kullanıyor ve bu da ETH’yi daha önce görülmemiş seviyelere yükseltmeye yardımcı oluyor.

Piyasalar Geri Dönüyor

Kripto gibi fiat piyasaları da yeşile dönmüş görünüyor.

Dow, S&P 500 ve Nasdaq, dün %1’den fazla artışla günü yeşil renkte tamamladı. Bir başka iyi haber de Başkan Biden’in koronavirüs teşvik paketi ile ilgili Cumhuriyetçi senatörlerle görüşmesi oldu. Buna paralel olarak, Alphabet ve Amazon’dan gelen kazanç raporları, teknoloji hisselerini artırdı ve vadeli işlem piyasalarında yükseliş yaşandı.

Piyasalar daha istikrarlı bir zemin kazanıyor gibi görünürken, bazıları hisse senetlerinin büyümesi için fazla yer kalmadığı gerekçesi ile endişe duyuyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar