27 Mayıs 2022, Cuma
27.6 C
İstanbul

Bitcoin ve Ethereum’daki Düşüş Devam Ediyor: Piyasa Tekrar Yükselebilecek mi?

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Çin piyasalarındaki belirsizliğin bir sonucu olarak, tüm kripto para piyasası sert bir darbe almış gibi görünüyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Bitcoin ve Ethereum başta olmak üzere kripto para piyasasının geneli fiyat kaybı yaşamaya devam ediyor.
  • Bitcoin (BTC) son 24 saatte %6.4 oranında düşüş yaşadı.
  • Ethereum ise son 24 saatte %8.6 oranında düşüş yaşadı.

Bitcoin, Ethereum ve geri kalan kripto para piyasası, Pazartesi günü büyük bir fiyat darbesi aldıktan sonra bugün de değer kaybetmeye devam ediyor.

Binance indirim kodu

Bitcoin ve Ethereum’da Ciddi Fiyat Düşüşü Yaşanıyor

CoinGecko verilerine göre, Bitcoin (BTC) son 24 saatte %6.4 oranında düşüş yaşadı. BTC, sonrasında biraz toparlandı ve şu dakikalarda 42.000 Dolar seviyesinde seyrediyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para olan Ethereum ise son 24 saatte %8.6 oranında düşüş yaşadı ve bir ara 2.763 Dolar fiyatına kadar geriledi. ETH, şu dakikalarda ise 2.800 Dolar’ın hemen üzerinde seyrediyor.

Kripto Para Piyasasının Geneline Düşüş Hakim

Büyük altcoinler de piyasa çöküşünden ciddi bir şekilde etkilendi. Piyasa değerine göre en büyük 6. kripto para olan Solana, sadece iki hafta önce 189 Dolarlık tüm zamanların en yüksek seviyesini kaydetmişti. SOL, bugün ise 122 Dolar fiyatına kadar geriledi. Ayrıca geçtiğimiz gün, 1.2 milyar Doların üzerinde kripto para vadeli işlemi likidasyona uğradı ve tasfiye edildi.

Evergrande Korkusu

Kripto paradaki çöküş, büyük oranda Evergrande adlı dev bir Çinli şirketin borç içine batmış olması ve bu durumun tüm küresel piyasalarda ciddi bir endişe yaratmasından kaynaklandı. Çin menşeli emlak devinin, 305 milyar Dolar değerinde borcu olduğu belirtiliyor.

Bazı uzmanlar, Çin’in en büyük emlak şirketlerinden olan Evergrande’nin söz konusu borcunu ödeyemeyeceğinden ve bunun da küresel piyasaların çöküşüne yol açabileceğinden endişe ediyor.

İlgili Haber:  Grayscale, Ethereum Trust’ı Yeniden Açıyor

S&P 500, Dow Jones ve küresel hisse senedi piyasaları da bu endişe ve belirsizlikten payını aldı ve son günlerde ciddi bir düşüş yaşadı.

Bu anlamda Bitcoin ve diğer kripto paralar da bir istisna değil gibi görünüyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar