8 Ağustos 2022, Pazartesi
24.5 C
İstanbul

Bitcoin ve Ethereum’daki Düşüşler Sonrası Binance ve Coinbase Gibi Borsalarda İşlem Yapılamadı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 1 sene önce

Binance indirim kodu

Geçtiğimiz haftadan bu yana yaşanan düşüş dalgasının bugün daha da derinleşmesiyle beraber kripto para dünyası 700 milyar dolarlık bir kayıp yaşadı ve Binance, Coinbase ile birçok kripto para borsası da bu kriz sırasında alım satımları durdurdular ya da kısıtladılar.

Binance indirim kodu

DownDetector tarafından sağlanan verilere göre, Binance ve Coinbase’e yoğun talep nedeniyle erişim sağlanamamasıyla beraber, kullanıcılar Çarşamba günü birkaç saat boyunca yaşanan çöküş dalgası sırasında çok sayıda şikayet raporu gönderdi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Kripto Para Borsaları Kesintiler ile İlgili Kullanıcılarını Bilgilendirdi

Coinbase, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada sorunun farkında olduklarını ve çözüm yolları aradıklarını açıklarken, Binance ise yaptığı duyuruda, dünyanın en büyük ikinci kripto parası olan Ethereum’un borsadan çekme işlemlerini “ağ tıkanıklığı” dolayısıyla askıya alındığını söyledi.

Kripto para hizmetleri sunan bir dijital banka olan Revolut da, DownDetector raporlarında bir artış yaşadı ve müşterilerine Twitter’dan, “bir çözüm yolu için çalıştıklarını” belirten bir açıklama yaptı. Ayrıca Gemini ve KuCoin için de benzer kesinti haberleri yayıldı.

Bu platformların kullanıcıları ise, alım satım yapamadıklarından ve fiyatların dip yapmasıyla oluşan fırsatlardan yararlanamadıklarından şikayetçi olduklarını sosyal medyadan dile getirdiler.

Kesinti raporları, Bitcoin’in bir saatten kısa bir süre içerisinde %25 değer kaybederek 30.000 dolara gerilediği büyük bir kriz ile eş zamanlı şekilde gerçekleşti.

Ethereum da yaklaşık %35 değer kaybederek aynı zaman diliminde 2.000 doların biraz üstüne kadar geriledi. Bu gelişmelerin ardından iki kripto parada da kısmi de olsa bazı toparlamalar gözlendi.

9 Saat İçerisinde 200 Milyar Dolarlık Kayıp

Sadece 9 saat içerisinde 200 milyar dolar para, kripto para piyasalarından buharlaştı.

Elon Musk’ın şirketi Tesla’nın artık, Bitcoin madenciliğinin çevreye olan etkileri nedeniyle Bitcoin ile elektrikli otomobil satmayacağını açıklamasından sonra Bitcoin fiyatları bu hafta gerçekten de kontrolden çıkmış gibi görünüyor. Piyasalardaki kötümser hava, Salı günü Çin’in dijital varlıklar ile ilgili denetimsel önlemleri sıkılaştırmasıyla beraber daha da perçinlendi. Bitcoin, Ethereum ve Dogecoin’in de içlerinde bulunduğu en büyük kripto para birimlerinin çoğunluğu son 7 gün içerisinde çift haneli kayıplar yaşadı.

İlgili Haber:  Olası Bir Bitcoin Çöküşü, Küresel Para Sistemini Olumsuz Etkileyebilir

Bitcoin, yaşadığı bu kayıplar ile beraber Ocak ayından bu yana görülmeyen düşük seviyelere geriledi ve Nisan ayının başlarında kırdığı yaklaşık 65.000 dolarlık rekorundan da uzaklaşmış oldu.

Ayrıca kripto paralar ile ilgili şirketlerin hisse senetleri de büyük kayıplar yaşadı. Bu yazının yazıldığı anlarda Coinbase %6.6, Şubat ayında 1.5 milyar dolarlık Bitcoin satın alan Tesla ise %3.7’lik bir kayıp yaşadı.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar