27 Mayıs 2022, Cuma
27.6 C
İstanbul

Bitcoin ve Ethereum’u Gölgede Bırakmaya Başlayan Coin: FTT! Ancak Ufak Bir Sorun Var

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

FTT coinini daha önce duymadıysanız, yalnız değilsiniz. Bitcoin, Ethereum ve diğer altcoinlerin kripto para dünyasını domine etmesiyle beraber birçok token kendisini gösterme fırsatı bulamıyor. FTT ise son zamanlarda dikkat çeken altcoinlerden biri olarak göze çarpıyor.

Binance indirim kodu

Bir kripto para türev platformu olan FTX’in kendi tokeni olan FTX Token (FFT), şu sıralar kripto para piyasasının en çok kar getiren altcoinlerinden biri olabilir. On-chain verileri incelendiğinde de bu sonuca ulaşılabiliyor.

Binance indirim kodu

FTT Nasıl Bir Performans Sergiliyor?

Bu yazının yazıldığı anlarda FTT, son rallisinde %71 yükselmesinin ardından 42 dolardan işlem görüyor. FTT bu performansıyla, son rallide Bitcoin’in (%45.8) ve Ethereum’un (%67) performanslarını da geride bırakmış oldu. Dahası FTT tokeni son 1 yıl içerisinde %1.188 yükseldi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Ayrıca ilginç bir şekilde, elinde FTT bulunduranlar, ortalama olarak kripto para piyasasında şu anda en karda olan yatırımcılardan biri olma özelliği taşıyorlar. FTT’nin her bir adresindeki ortalama bakiye 1.2 milyon dolara kadar çıkıyor.

Ancak ağ üzerinde yalnızca 29.000 adet adres olduğunu da hatırlatmak gerekiyor. Bu düşük değer aslına bakılırsa önemli bir faktör çünkü düşük sayıdaki adresler sayesinde ortalama bakiyeler bu kadar yükseklere çıkıyor. Şu anda FTT ağında günlük olarak ortalama yalnızca 400 işlem gerçekleştiriliyor. Ancak bu işlemlerin her birinin ortalama değerinin 148.000 dolar olduğunu da hatırlatalım.

Tokenin değeri düşünüldüğünde FTT’nin Bitcoin, Ethereum ve Cardano gibileri geride bırakması aslında sürpriz değil. MVRV değeri de, FTT’nin söz konusu kripto paralardan daha iyi bir değere sahip olduğunu destekledi.

Coin, Balinaların Hakimiyetinde

Ancak coin ile ilgili dikkat edilmesi gereken bir nokta da bulunuyor. FTT tam olarak geleneksel yatırımcı sınıfına hitap etmiyor. Arzın %90’ı yalnızca balinaların elinde bulunuyor. Bireysel yatırımcılar ise (arzın %0.1’inden daha fazlasına sahip olanlar), yalnızca %1.74’lük kısmı oluşturuyor.

İlgili Haber:  Kripto Para Borsası FTX, Sosyal Medya ve Ticaret Uygulaması Stocktwits'e Yatırım Yaptı

Bununla birlikte, FTT ağı üzerindeki balinalar büyük oranda, elindeki coinleri ortalama olarak 5-6 ay tutan uzun vadeli yatırımcılardan oluşuyor. Bu yüzden bu altcoin, düşük hacimlerde alım satım yapanlar için uygun olmayabilir.

FTX son yatırım turunda değerine 900 milyon daha ekleyerek toplam 18 milyar dolar değerlenmeye ulaşmıştı. Bu, geçtiğimiz yılki 1.2 milyar dolar değerinden %1.400’lük bir artış anlamına geliyor. Bu durum daha fazla yatırımcıyı kendisine çekerse, bireysel yatırımcılar için de uygun şartlar yavaş yavaş oluşabilir.

 

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar