26 Mayıs 2022, Perşembe
24 C
İstanbul

Bitcoin ve Ethereum’un Liderliğinde Kripto Para Piyasasının Toplam Değeri 2 Trilyon Doları Aştı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Bitcoin ve Ethereum son üç ayın en yüksek seviyelerine ulaşıyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Kripto para piyasası, 19 Mayıs’tan bu yana ilk kez 2 trilyon Dolarlık piyasa değerine ulaştı.
  • Piyasadaki bu yükselişe, Bitcoin ve Ethereum liderlik ediyor.

CoinGecko’dan alınan verilere göre, Bitcoin ve Ethereum bir geri dönüş yaşarken kripto pazarının toplam piyasa değeri de 19 Mayıs’tan bu yana ilk kez 2 trilyon Doların üzerine çıktı.

Binance indirim kodu

Bitcoin ve Ethereum, Kripto Para Piyasasına Liderlik Ediyor

Bitcoin geçen hafta %20’den fazla fiyat artışı yaşadı ve şu anki seviyesi olan 46.500 Dolara ulaştı. BTC, şu anda tüm kripto para piyasasının %43.7’sini elinde tutuyor ve bu anlamda piyasanın tartışmasız lideri olmaya devam ediyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Ancak piyasanın yeniden canlanmasının arkasındaki tek etken Bitcoin değil. Geçen hafta yayınlanan Londra Yükseltmesinin ardından Ethereum, son yedi gün içinde %28.4 fiyat artışı kaydederek şu anda BTC’den daha iyi performans gösteriyor. ETH, bugün 3.270 Dolar fiyatından işlem görüyor. Bu, kripto para için son üç ayın en yüksek seviyesi olarak kaydediliyor.

Fiyat Artışı Yaşayan Önemli Altcoinler

Öte yandan BNB, XRP, Polkadot, Solana ve Litecoin gibi diğer büyük altcoinler de geçtiğimiz hafta %20’den fazla fiyat artışı yaşadı.

Piyasadaki beşinci en büyük kripto para olan Cardano (ADA) ise genel fiyat artışına bir başka önemli katkı sağlıyor. Proje, Ethereum’un orijinal kurucu ortaklarından Charles Hoskinson tarafından yönetiliyor ve şu anda uzun zamandır beklenen “akıllı sözleşme işlevselliğinin” ağ’a gelmesini bekliyor.

Akıllı sözleşmeler, bir blok zinciri yerel para biriminin “programlanabilir” hale gelmesine izin veren bilgisayar kodlarıdır. Bankalar gibi aracılar olmadan kripto varlıkların ticaretinin yapılmasını sağlayan Ethereum üzerindeki milyarlarca Dolarlık DeFi pazarının büyümesini sağlayan en önemli etken de budur.

İlgili Haber:  Kripto Paralar XRP Öncülüğünde Yükseldi

Cardano’nun yerel tokeni olan ADA, son 24 saat içinde %20.5 ve geçen hafta genelinde de %37 oranında bir fiyat artışı yaşadı.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar