28 Kasım 2022, Pazartesi
9.6 C
İstanbul

Bitcoin ve Kripto Para Piyasasındaki Gerilemeye Rağmen Bu İki Altcoin’in Fiyatı Yükseliyor

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 1 sene önce

Binance indirim kodu

Avalanche ve Polkadot fiyatı, kripto para piyasasındaki düşüşe karşı koyuyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Son 24 saatte kripto para piyasasındaki küresel ticaret hacmi geriledi.
  • Ancak Avalanche ve Polkadot, piyasa genelindeki bu olumsuz havaya karşı koymayı başardı.
  • Lider kripto paralar Bitcoin ve Ethereum ise değer kaybetti.

Geçtiğimiz 24 saatte kripto para piyasasındaki küresel ticaret hacmi önemli ölçüde geriledi. Ancak iki adet altcoin, piyasa genelindeki bu düşüşe rağmen güçlü kalmaya devam ediyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Avalanche Nedir?

Veri toplayıcı Nomics’e göre bundan iki gün önce Avalanche, piyasa değerine göre 20. en büyük kripto para konumunda idi. Son 24 saatte ise Avalanche (AVAX) %23.89 oranında fiyat artışı yaşadı ve 61.44 Dolar fiyatına ulaştı. Bu fiyat seviyesi, Avalanche’yi 14. en büyük kripto para konumuna taşıdı.

İkinci en büyük kripto projesi olan Ethereum gibi, Avalanche da bir akıllı sözleşme platformudur. Geliştirici firma Ava Labs, Avalanche blok zincirinin saniyede 4.500 işlemi gerçekleştirebileceğini iddia ediyor: Bu seviye, Bitcoin’in saniyede 7 işlemlik ve Ethereum’un 14 işlemlik performanslarına göre çok daha ölçeklenebilir bir değerdir.

Avalanche, ayrıca, işlemleri doğrulamak için yüksek enerji tüketen Bitcoin gibi iş kanıtı konsensüs mekanizmalarından çok daha çevrecidir. Avalanche’nin hisse kanıtı modeli altında, en az 2.000 AVAX (122.880 Dolar) stake eden herkes işlemleri gerçekleştirebilir ve AVAX madenciliği yapabilir.

Polkadot Fiyatındaki Artış

Altcoin piyasasının bir başka yerinde Polkadot, piyasa değerine göre en büyük kripto paralar sıralamasında 10. sıradan 9. sıraya yükseldi. Polkadot, bir gecede %8.48 oranında artarak 33.52 Dolarlık bir fiyata ulaştı.

Avalanche gibi Polkadot da blok zincirler arasında birlikte çalışabilirliği kolaylaştıran bir hisse kanıtı platformudur. Avalanche’den farklı olarak Polkadot, ana aktarma zincirindeki akıllı sözleşmeleri doğal olarak desteklemez; ancak parachain adı verilen akıllı sözleşmeleri destekler.

İlgili Haber:  Bitcoin'in 1 Saat İçerisinde Aniden %3 Düşüp Ardından Toparlanmasının 3 Nedeni

Son olarak piyasa liderleri Bitcoin ve Ethereum bugün kayıp bildiriyor. BTC, şu dakikalarda 44.500 Dolar seviyesinde seyrediyor; Ethereum ise son 24 saatte %6’ya varan bir düşüş kaydederek 3.200 Dolar seviyesine kadar düşmüş görünüyor.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar