30 Kasım 2022, Çarşamba
12.6 C
İstanbul

Bitcoin ve XRP Fiyatı Az da Olsa Düştü; Kripto Boğaları Nefes Aldı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 2 sene önce

Binance indirim kodu

Kripto para piyasasında fiyatlar neredeyse her birimde biraz düştü. Ancak sadece biraz; tüm işaretler boğa koşusunun henüz bitmediğini gösteriyor.

Binance indirim kodu

Bitcoin boğa koşusu çılgınca oldu. Nefes almak için bir dakikanızı ayırmak muhtemelen kötü bir fikir değil.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Kripto paranın toplam piyasa değeri, son 48 saatte 100 milyar Dolar arttı. Ancak bugün, bu heyecan bir şekilde hafifledi.

Bitcoin yaklaşık %0.5 oranında kayıp yaşadı ve 22.600 Dolar civarına geriledi. Piyasa değerine göre üçüncü en büyük kripto para olan XRP ise yaklaşık %12 düşüşle en büyük darbeyi alan birim oldu; XRP şu anda 0.50 Doların biraz üzerinde işlem görüyor.

Bitcoin Yükselmeye Devam Edecek mi?

Bitcoin, tüm zamanların en yüksek seviyesini gördükten ve 23.000 Dolarlık büyük bir engeli de aştıktan sonra şu anda keşfedilmemiş bir bölgede hareket ediyor.

Bitcoin, bir ara, neredeyse 24.000 Dolarlık dönüm noktasına ulaştı; ancak o zamandan beri biraz geri çekildi. Mevcut fiyatına gelmeden önce Bitcoin 22.329 Dolar seviyelerine kadar düştü.

Ancak bu küçük kaymaya rağmen Bitcoin yükselmeye devam ediyor. Göreceli güç endeksi (alıcılar ve satıcılar arasındaki talebi ölçen bir metrik), kripto varlığı için hala güçlü bir iştah olduğunu gösteriyor.

Kripto Korku ve Açgözlülük Endeksi de bu veriyi doğruluyor.

XRP’yi Gelecekte Ne Bekliyor?

Bu arada, Ripple’ın XRP’si, bu ayın başlarında büyük bir yükselişin ardından fiyatında önemli bir düşüş yaşadı.

Daha önce belirtildiği gibi, XRP’yi uygun bir borsada tutan herkese ücretsiz kripto vaat eden Flare Network Spark airdrop, üçüncü en popüler kripto para etrafında bir nebze heyecan yaratmayı başardı.

XRP’nin fiyatı, airdrop’tan önceki günlerde yükseldi, ancak airdrop’un bitiminin ardından tekrar düştü.

İlgili Haber:  Çin’deki Sosyal Medya Uygulamaları Weibo, Zhihu ve Baidu, Kripto Borsalarını Engelledi

O zamandan beri token toparlandı; Bitcoin tüm zamanların en yüksek fiyatına ulaştığında XRP de 0.46 Dolardan 0.66 Dolara sıçradı.

Ancak Bitcoin’in aksine, bu ivmeyi korumada başarılı olamadı. Yine de, kripto paranın değeri şu an 0.57 Dolar ve bu değer, yılın başındaki XRP değerinden %194 daha fazla.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar