1 Ekim 2022, Cumartesi
22.6 C
İstanbul

Bitcoin Volalitesi Son 14 Ayın Zirvesinde!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Volalite değerlerinden birinin 2020 yılı Nisan ayından bu yana en yüksek değer ulaşmasıyla ve fiyatının da son 5 ayın en düşük seviyesine gerilemesiyle beraber Bitcoin Haziran ayını oldukça çalkantılı geçirdi.

Binance indirim kodu

Bitcoin Volalite Seviyesi Rekor Düzeye Ulaştı

Blockforce Capital’in sağladığı verilere göre 9 Haziran’da Bitcoin’in 30 günlük volalitesi %117.04’e kadar yükseldi.

Binance indirim kodu

Bu seviyeye ulaşmasıyla birlikte BTC’nin 30 günlük volalitesi 10 Nisan 2020’de, yani 14 ay öncesinden bu yana en yüksek seviyeye çıktı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Fiyat dalgalanmalarını ölçen diğer bir ölçek olan 60 günlük yıla endeksli volalite 25 Haziran’da %106.39’a yükselerek 11 Mayıs 2020’den bu yana en yüksek seviyesine ulaştı.

Bunun sonucunda bu ölçek de son 13 ayın zirvesine yerleşmiş oldu.

Dünyanın en büyük kripto parası olan Bitcoin bu derece yüksek volalite değerlerini, CoinDesk verilerine göre 29.031,31 dolara kadar düştüğü Haziran ayında gördü.

Bu seviyeyle birlikte BTC 22 Ocak’tan bu yana en düşük seviyelerinde işlem gördü.

Son 5 ayın en düşük düzeyine inen BTC’nin geri sıçrama yapması uzun sürmedi ve 23 Haziran’da tekrardan 34.790 dolara kadar çıktı.

BTC Son Zamanlarda Pek Çok Defa 30.000 Doları Test Etti

22 Haziran’daki 29.000 dolar seviyesine inmesinin yanı sıra Haziran ayında BTC fiyatı birçok kez 30.000 doları test etti. BTC 8 Haziran, 21 Haziran, 25 Haziran ve 26 Haziran tarihlerinde sırasıyla 31.035 dolar, 31.179 dolar, 31.340 dolar ve 30.190 dolara kadar indi.

Bu seviyenin bu kadar test edilip de aşılamaması sonucunda bazı analizciler bu bölgenin oldukça güçlü bir destek noktası olduğunu düşünüyor.

Bitcoin’in son zamanlardaki fiyat hareketi daha geniş bir modele uyuyor. BTC fiyatı Mayıs sonlarından bu yana 30.000 dolar ile 42.000 dolar arasında gidip geliyor.

İlgili Haber:  Bitcoin İşlem Hacmi Yılın En Düşük Seviyelerine Geriledi - Uzmanlar Gelişmeyi Değerlendirdi

Bu aralığın alt ucunu test ettiğinde Bitcoin Nisan ayında kırdığı kendisine ait tüm zamanların en yüksek fiyat rekorundan yaklaşık olarak %50 değer kaybetti.

Bitcoin fiyatının bu derece değer kaybetmesiyle beraber bazı analizciler acaba BTC’nin bir ayı aşamasına girip girmediğini sorgulamaya başladı. Bu analizcilere göre 30.000 doların altına bir iniş durumunda bir sonraki rota 15.000 dolar olabilir.

Ancak bu tür bir ayı piyasası tartışması, ayı piyasasının koşullarının net olmaması nedeniyle bazı kesimlere göre anlamsız olabilir.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar