26 Ocak 2022, Çarşamba
-0.9 C
İstanbul

Bir Bitcoin Yatırımcısı Yalnızca 24 Saat İçinde 2.5 Milyar Dolar Kaybetti: Kripto Para Çöküşü, Yatırımcıları Nasıl Etkiledi?

Yorum

2022’ye Dair Bir Takım Öngörüler

2022'ye kripto para piyasası kötü bir başlangıç yaptı. Her sene bir önceki yıl kendini yenileyemeyen, uzun vadede kullanıcıları ekosisteminde...

Hiperenflasyon ve Bitcoin

Twitter CEO'su Jack Dorsey Ekim 2021'de ilginç bir tweet atmış ve dünya geneli hiperenflasyonun her şeyi değiştireceğini ve kısa...

Arbitrum Faciası

Yazmasam olmazdı. Geçtiğimiz günlerde Ethereum'un katman 2 çözümü Arbitrum tam tamına 19 saatlik bir kesinti yaşadı. Bu 19 saat...

Kim Bu Web 3.0’ın Sahibi?

Sonda söyleyeceğimi başta söyleyeyim; sahibi sen, ben ve halk değil. Yani en azından şimdilik. Web 3.0 ile ilgili Twitter başta...

Lider kripto para Bitcoin, geçtiğimiz Cuma günü %20’nin üzerinde değer kaybı yaşadı ve yatırımcılarını üzdü.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Lider kripto para Bitcoin, geçtiğimiz Cuma günü %20’nin üzerinde değer kaybı yaşadı ve yatırımcılarını üzdü.
  • 288.000 BTC’ye sahip olan gizemli bir Bitcoin yatırımcısı ise bu fiyat çöküşü sırasında yalnızca 24 saatte 2.5 milyar Dolarlık zarara uğradı.

Geçtiğimiz Cuma günü kripto para piyasası genelinde %16.5 ve Bitcoin özelinde %20’nin üzerinde düşüş yaşandı. 288.000 BTC’ye sahip olan gizemli bir Bitcoin yatırımcısı ise bu fiyat çöküşü sırasında yalnızca 24 saatte 2.5 milyar Dolarlık zarara uğradı.

Binance indirim kodu

Bitcoin Yatırımcısı Bir Günde 2.5 Milyar Dolar Zarar Etti

BitInofCharts verilerine göre söz konusu Bitcoin yatırımcısı Cuma günü 16.29 milyar Dolar değerinde Bitcoin’e sahipti. Aynı günün ilerleyen saatlerinde kripto para piyasası çökmeye başladı ve yatırımcı, ertesi güne 15.45 milyar Dolarlık BTC ile uyandı. Cumartesi günü akşam saatlerinde ise yatırımcının BTC hazinesi 13.81 milyar Dolara kadar düştü.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank

Gizemli Bitcoin balinası yalnızca bir günde 2.48 milyar Dolarlık kayıp yaşadı.

Kripto Para Piyasası Ciddi Değer Kaybetti

Lider kripto parada yaşanan %20’lik fiyat düşüşü, piyasanın geri kalanını da son derece olumsuz bir şekilde etkiledi. CoinGecko verilerine göre bu süreçte kripto para piyasası genelinde %16.5 oranında değer kaybı yaşandı. Kripto para piyasasının toplam değeri bu düşüş ile birlikte 2.34 trilyon Dolara kadar geriledi.

Geçen ay Bitcoin 69.000 Dolarlık tüm zamanların en yüksek seviyesini kaydettiğinde kripto para piyasasının toplam değeri de 3 trilyon Dolarlık rekor seviyelere ulaşmıştı.

Bitcoin’deki fiyat düşüşü büyük ölçüde küresel piyasalar ve hisse senetleri ile paralel olarak gerçekleşti. Son günlerde piyasalarda endişe yaratan yeni Covid-19 varyantı Omicron’un dünya genelinde yayılması ve ABD Fed tarafından açıklanan olumsuz ekonomik veriler, küresel piyasalardaki düşüşün temel sebepleri olarak görülüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar
Send this to a friend