10 Ağustos 2022, Çarşamba
28.9 C
İstanbul

Bir Bitcoin Yatırımcısı Yalnızca 24 Saat İçinde 2.5 Milyar Dolar Kaybetti: Kripto Para Çöküşü, Yatırımcıları Nasıl Etkiledi?

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Lider kripto para Bitcoin, geçtiğimiz Cuma günü %20’nin üzerinde değer kaybı yaşadı ve yatırımcılarını üzdü.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Lider kripto para Bitcoin, geçtiğimiz Cuma günü %20’nin üzerinde değer kaybı yaşadı ve yatırımcılarını üzdü.
  • 288.000 BTC’ye sahip olan gizemli bir Bitcoin yatırımcısı ise bu fiyat çöküşü sırasında yalnızca 24 saatte 2.5 milyar Dolarlık zarara uğradı.

Geçtiğimiz Cuma günü kripto para piyasası genelinde %16.5 ve Bitcoin özelinde %20’nin üzerinde düşüş yaşandı. 288.000 BTC’ye sahip olan gizemli bir Bitcoin yatırımcısı ise bu fiyat çöküşü sırasında yalnızca 24 saatte 2.5 milyar Dolarlık zarara uğradı.

Binance indirim kodu

Bitcoin Yatırımcısı Bir Günde 2.5 Milyar Dolar Zarar Etti

BitInofCharts verilerine göre söz konusu Bitcoin yatırımcısı Cuma günü 16.29 milyar Dolar değerinde Bitcoin’e sahipti. Aynı günün ilerleyen saatlerinde kripto para piyasası çökmeye başladı ve yatırımcı, ertesi güne 15.45 milyar Dolarlık BTC ile uyandı. Cumartesi günü akşam saatlerinde ise yatırımcının BTC hazinesi 13.81 milyar Dolara kadar düştü.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Gizemli Bitcoin balinası yalnızca bir günde 2.48 milyar Dolarlık kayıp yaşadı.

Kripto Para Piyasası Ciddi Değer Kaybetti

Lider kripto parada yaşanan %20’lik fiyat düşüşü, piyasanın geri kalanını da son derece olumsuz bir şekilde etkiledi. CoinGecko verilerine göre bu süreçte kripto para piyasası genelinde %16.5 oranında değer kaybı yaşandı. Kripto para piyasasının toplam değeri bu düşüş ile birlikte 2.34 trilyon Dolara kadar geriledi.

Geçen ay Bitcoin 69.000 Dolarlık tüm zamanların en yüksek seviyesini kaydettiğinde kripto para piyasasının toplam değeri de 3 trilyon Dolarlık rekor seviyelere ulaşmıştı.

Bitcoin’deki fiyat düşüşü büyük ölçüde küresel piyasalar ve hisse senetleri ile paralel olarak gerçekleşti. Son günlerde piyasalarda endişe yaratan yeni Covid-19 varyantı Omicron’un dünya genelinde yayılması ve ABD Fed tarafından açıklanan olumsuz ekonomik veriler, küresel piyasalardaki düşüşün temel sebepleri olarak görülüyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar