11 Ağustos 2022, Perşembe
21.9 C
İstanbul

Rapor: Bitcoin Kurumsal Yatırımı Gerilerken; Ethereum Yatırımları %19 Oranında Arttı!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Yeni SEC dosyalamalarına göre Grayscale Ethereum Trust’a duyulan kurumsal ilgi yılın 3. çeyreğinde de büyümeye devam etti. Aynı süreçte Grayscale Bitcoin Trust varlıklarında ise küçük bir düşüş yaşandı.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Yeni SEC dosyalamalarına göre Grayscale Ethereum Trust’a duyulan kurumsal ilgi yılın 3. çeyreğinde de büyümeye devam etti.
  • Aynı süreçte Grayscale Bitcoin Trust varlıklarında ise küçük bir düşüş yaşandı.

Yeni SEC dosyalamalarına göre, büyük kurumların elindeki Grayscale Bitcoin Trust hisselerinin sayısı üçüncü çeyrekte %2.6 oranında düşerken; Grayscale Ethereum Trust hisselerinin sayısı ise bir önceki çeyreğe göre %19 oranında arttı.

Binance indirim kodu

Ethereum Kurumsal Yatırımında Artış

Buna ek olarak, iki trust için bugünün hisse fiyatları kullanılarak yapılan bir hesaplama ile GBTC’de 546.8 milyon Dolar ve ETHE’de de 74.6 milyon Dolar varlık olduğu bildirildi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

En son dosyalama grubunda, 10 yeni firma portföylerinde ETHE olduğunu açıkladı. Bunlardan en büyük ikisi ise 79.398 hissesi ile NYC merkezli Tocqueville Asset Management ve 78.000 hisse ile San Francisco merkezli Main Management ETF olarak öne çıkıyor.

“Trust” aracı yoluyla Ethereum’a dolaylı olarak yatırım yapmaya yönelik artan ilgi, kullanıcılarının bir aracı olmadan kripto varlıkları ödünç almasına, ödünç vermesine veya takas etmesine izin veren finansal ürünleri tanımlamak için kullanılan “DeFi” alanındaki kurumsal heyecandan kaynaklanıyor olabilir.

Bitcoin Kurumsal Yatırımı Geriledi mi?

Bu arada, birkaç firma ise GBTC hisselerini tamamen azaltmış gibi görünüyor. Bunların en büyüğü olan Teksas merkezli Outlook Wealth Advisors LLC, GBTC’deki 60.000 hissesini sattı ve bunun yerine şu anda madencilik ve yazılım geliştirme şirketi Bitcoin Services Inc.’in (BTSC) 60.000 hissesine yatırım yaptığını bildirdi.

İlgili Haber:  Bitcoin 62.000 Doların Üzerine Çıkarak Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesini Gördü

Son olarak Cathie Wood’un ARK Invest’i, Bitcoin ve Ethereum tabanlı yatırım ürünlerinde en büyük bireysel hisseye sahip olan şirket olmaya devam ediyor. ARK’ın hisseleri, tüm GBTC hisselerinin %82’sini ve tüm ETHE hisselerinin ise %42.6’sını oluşturuyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar