8.5 C
İstanbul
9 Aralık 2021, Perşembe

Rapor: Bitcoin Kurumsal Yatırımı Gerilerken; Ethereum Yatırımları %19 Oranında Arttı!

Önemli Gelişmeler

Yeni SEC dosyalamalarına göre Grayscale Ethereum Trust’a duyulan kurumsal ilgi yılın 3. çeyreğinde de büyümeye devam etti. Aynı süreçte Grayscale Bitcoin Trust varlıklarında ise küçük bir düşüş yaşandı.

blank

Haberin Özeti

  • Yeni SEC dosyalamalarına göre Grayscale Ethereum Trust’a duyulan kurumsal ilgi yılın 3. çeyreğinde de büyümeye devam etti.
  • Aynı süreçte Grayscale Bitcoin Trust varlıklarında ise küçük bir düşüş yaşandı.

Yeni SEC dosyalamalarına göre, büyük kurumların elindeki Grayscale Bitcoin Trust hisselerinin sayısı üçüncü çeyrekte %2.6 oranında düşerken; Grayscale Ethereum Trust hisselerinin sayısı ise bir önceki çeyreğe göre %19 oranında arttı.

blank

Ethereum Kurumsal Yatırımında Artış

Buna ek olarak, iki trust için bugünün hisse fiyatları kullanılarak yapılan bir hesaplama ile GBTC’de 546.8 milyon Dolar ve ETHE’de de 74.6 milyon Dolar varlık olduğu bildirildi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

En son dosyalama grubunda, 10 yeni firma portföylerinde ETHE olduğunu açıkladı. Bunlardan en büyük ikisi ise 79.398 hissesi ile NYC merkezli Tocqueville Asset Management ve 78.000 hisse ile San Francisco merkezli Main Management ETF olarak öne çıkıyor.

“Trust” aracı yoluyla Ethereum’a dolaylı olarak yatırım yapmaya yönelik artan ilgi, kullanıcılarının bir aracı olmadan kripto varlıkları ödünç almasına, ödünç vermesine veya takas etmesine izin veren finansal ürünleri tanımlamak için kullanılan “DeFi” alanındaki kurumsal heyecandan kaynaklanıyor olabilir.

Bitcoin Kurumsal Yatırımı Geriledi mi?

Bu arada, birkaç firma ise GBTC hisselerini tamamen azaltmış gibi görünüyor. Bunların en büyüğü olan Teksas merkezli Outlook Wealth Advisors LLC, GBTC’deki 60.000 hissesini sattı ve bunun yerine şu anda madencilik ve yazılım geliştirme şirketi Bitcoin Services Inc.’in (BTSC) 60.000 hissesine yatırım yaptığını bildirdi.

İlgili Haber:  Bitcoin'in Piyasa Değeri 2021'de 1 Trilyon Dolara Ulaşabilir

Son olarak Cathie Wood’un ARK Invest’i, Bitcoin ve Ethereum tabanlı yatırım ürünlerinde en büyük bireysel hisseye sahip olan şirket olmaya devam ediyor. ARK’ın hisseleri, tüm GBTC hisselerinin %82’sini ve tüm ETHE hisselerinin ise %42.6’sını oluşturuyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz

En Çok Okunanlar
Send this to a friend