12 Ağustos 2022, Cuma
23.7 C
İstanbul

Bitcoin İşlem Hacmi Yeni Bir Rekor Kırdı! BTC İçin Sırada Ne Var?

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Dünyanın en büyük kripto parası olan Bitcoin, son birkaç haftadır yeşil bölgede işlem görmeyi sürdürüyor. Coin Market Cap verilerine göre BTC, haftalık olarak %19, günlük olarak ise %3’lük bir yükseliş sergiledi.

Binance indirim kodu

Bununla birlikte BTC fiyatının bu rallisinin oluşmasında birden fazla faktör rol oynadı. Analistlere göre mevcut ralli, 2013 ve 2017 yıllarındaki boğa koşularını andırıyor.

Binance indirim kodu

Bitcoin Üzerindeki Günlük İşlem Değeri Yeni Bir Rekor Kırdı

Bitcoin’in günlük işlem değeri kısa bir süre önce kendisine ait tüm zamanların rekorunu kırdı. Bir gün içerisinde 31 milyar dolarlık kripto para BTC ağı üzerinde işlemden geçti.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Bu rekor, BTC ağındaki günlük işlem hacminin, 2020 yılı başlarına göre yaklaşık olarak 40 kat yükseldiğine işaret ediyor. Kripto para analisti Anthony Pompliano da, Twitter üzerinden yaptığı açıklamalarında bu durumun üstünde durdu: “Geçtiğimiz hafta, bir gün içerisinde BTC ağı üzerinde 31 milyar dolarlık işlem yapıldı. Bu, tek bir gün içerisinde yapılan işlem miktarı alanında yeni bir rekor demek. Küresel merkezsiz ödeme sistemi piyasayı domine etmeye başladı.

Buna ek olarak, on-chain analisti Willy Woo da, başka bir göstergede yaşanan yükselişe dikkat çekti: “Bitcoin Blockchain’i üzerinde dolaşan para miktarı yeniden rekor düzeylere doğru geldi. Şu anda ağ üzerinde saniyede yaklaşık olarak 190.000 dolar transfer ediliyor. Bunu, saniyede 130.000 dolar transfer edilen ABD müşterilerine hizmet eden Visa’ya ya da saniyede 55.000 dolar transfer edilen Mastercard ile kıyaslayabilirsiniz.”

Ayrıca, bu istatistiklere BTC’nin Lightning ağı dahil değildi. Buna ek olarak, Bitcoin ağındaki işlemlerin ortalama değerleri de son üç aydır sürekli olarak yükseliş gösterdi.

Örneğin, ortalama işlem değeri 6 ve 7 Ekim’de sırasıyla 971.000 dolar ve 732.000 dolar olarak kaydedildi. Buna ek olarak, kripto para yorumcusu ve gazeteci Wu Blockchain, 10 milyon doların üstündeki işlemlerde de büyük bir sıçrama olduğunu belirtti.

İlgili Haber:  Bitcoin Fiyatında"Altın Kesişim" Yolda! Piyasa İçin Ne Anlama Geliyor? Analizci BTC İçin Kritik İki Seviyeyi Açıkladı

BTC fiyatı son zamanlarda büyük bir atağa geçti. Mayıs ayındaki büyük kripto para çöküşünden sonra BTC fiyatı böylelikle en yüksek seviyesine çıktı. Katie Stockton ise, bir karşı trend sinyalinin oluştuğunu belirterek müşterilerinden en az iki hafta BTC’den uzak olmasını istemişti.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar