23 Mayıs 2022, Pazartesi
21.5 C
İstanbul

Bitcoin Yeni Bir Yardım Yükselişi İçin Satın Alma Sinyali Veriyor

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 1 sene önce

Binance indirim kodu

Bitcoin (BTC) fiyatı, son 24 saatte güçlü bir şekilde 17.600 doların altından 18.400 dolara yükseliş gösterdi. Şimdi ise iki ana teknik gösterge, daha büyük bir yardım yükselişi olasılığının sinyallerini vermeye başladı.

Binance indirim kodu

Bitcoin’in 4 saatlik fiyat grafiği, TD9 satın alma sinyali verirken yükseliş eğilimi görülmeye başlandı. Bir yatırım varlığı güçlü bir satış gördüğünde ve satış baskısı tükendiğinde her iki gösterge de tipik olarak yanacağı için Bitcoin’in bu hamlesi yatırımcılar tarafından dikkat çekici bulundu.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Bitcoin satışları güç kaybediyor olabilir

4 saatlik yükseliş sapması ve TD9 alım sinyali, keskin bir düzeltmeden sonra ortaya çıktığı için kavramsal olarak benzerlik gösteriyor.

Yükseliş eğilimi, Göreli Güç Endeksi etrafında dönen teknik bir model olarak kabul ediliyor ve bu endeks, bir varlığın aşırı alınıp satılmadığını ölçen bir ivmeyi gösteriyor.

0 ile 100 arasında bir ölçeğe sahip olan Göreli Güç Endeksi, 35’in altındayken bir varlığın aşırı satıldığı ve 75’in üzerindeyken bir varlığın fazla satın alındığı anlamına geliyor. Endeksin 35’in altına düşmesi ve bir varlıkla toparlanmaya başlaması durumunda ise yükseliş eğilimi ortaya çıkıyor.

Bir kripto para birimi tüccarı olan Scott Melker, fiyat 18.150 doların üzerine çıktıkça Bitcoin‘in 4 saatlik fiyat tablosunun yükseliş eğilimi gösterdiğini söylüyor.

Herkesin Göreli Güç Endeksi ile güzel bir şekilde doğrulanmış aşırı satım yükseliş eğilimi olduğunu bildiğini ifade eden Melker, bu endeksin şu anda azalan dirence karşı bastırdığını ve eğer itilirse, fiyatın takip edilmesi gerekeceğini vurguluyor.

Bitcoin’in geçen hafta balinalar ve madenciler tarafından büyük bir satış baskısı görmesi sonucunda son iki gün içinde BTC fiyatının hızla düştüğü ve 4 saatlik grafikler gibi daha düşük zaman dilimlerinde aşırı derecede satılmasına neden olduğu görülüyor.

İlgili Haber:  Doların Zayıflığı Altcoin Sezonuyla Buluşurken Bitcoin 50.000 Doları Görmek Üzere mi?

CryptoISO olarak bilinen anonim bir tüccar, TD9 alım sinyalinin aşırı genişletilmiş bir satışın göstergesi olduğunu belirtiyor.

Tom Demark 9’un kısaltması olan TD9, Göreli Güç Endeksi ile benzer şekilde bir varlığın aşırı alınıp satılmadığını da ölçen bir gösterge olarak işlev görüyor. Bir TD9 satın alma sinyali, son dokuz hamlenin tümünün önceki dört hamleden daha düşük olması durumunda ortaya çıkıyor.

Örneğin, son 36 saatte Bitcoin fiyatının 19.000 doların altında olduğu varsayıldığında 52 saat önce kapanan 4 saatlik grafiğin 19.000 doların üzerinde olması durumunda bir TD9 satın alma sinyalinin yanması bekleniyor.

4 saatlik yükseliş sapması ve TD9 satın alma sinyalinin birleşimi, Bitcoin’in son üç günde aşırı derecede aşırı satıldığını gösteriyor.

Bitcoin için sıradaki hamle ne olacak?

Balina kümeleri, ana destek seviyeleri olarak 17.170 dolar ve 17.700 dolar seviyelerini gösteriyor. Bu nedenle, Bitcoin bu iki seviyenin üzerinde sabit kaldığı sürece devam eden bir yükseliş şansının yüksek kalması öngörülüyor.

İki balina kümesi destek seviyesinin üzerindeki bir başka yükseliş faktörünün ise piyasa değeri şu anda 20 milyar dolara yaklaşan Tether’in (USDT) artan arzı olduğu düşünülüyor.

Örnek olarak Binance gibi büyük Bitcoin borsalarında yatırımcılar genellikle nakit yerine USDT cinsinden biriktirilmiş sermayeyi depoluyor çünkü bu, onların hızlı bir şekilde yeniden pozisyonlara girmelerini sağlıyor. USDT arzındaki sürekli artış, Bitcoin’e karşı artan güvenin olumlu bir işareti olarak değerlendiriliyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar