8 Ağustos 2022, Pazartesi
28.9 C
İstanbul

Bitcoin Yeni Destek Noktaları Oluşturdu – Altcoinlerdeki Düşüş Sona Erdi

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Kripto para piyasasında, geçtiğimiz hafta büyük düşüşlere sahne oldu. Bitcoin’deki düzeltmeleri Top-100’deki altcoinlerin birçoğu da takip etti. Toplam piyasa değerleri ise tekrar toparlanmaya başladı ve geçtiğimiz haftanın yaraları yavaş yavaş sarılıyor.

Binance indirim kodu

Kripto para piyasalarının geneli sakinleşme emareleri göstermiyor ve piyasalarda güçlü fiyat dalgalanmaları yaşanıyor. Geçtiğimiz haftalarda, uzmanlar bir tür düzeltme sinyalleri hakkında uyarılarda bulunmuştu. Türkiye’de yaşanan kripto para dolandırıcılıkları ile ilgili olumsuz haberlerin manşetleri doldurmasıyla beraber son birkaç gündür kripto para piyasalarında büyük düzeltmeler yaşanmıştı. Ancak son 12 saate bakıldığında piyasanın genelinde iyileşme belirtileri gözleniyor. Düzeltme sırasında Bitcoin 47.000 doların altına gerilemiş ve önemli destek noktalarını birer birer yıkmıştı. Bu seviyeden sonra ise kripto paraları geçici bir remisyon dönemine girdi. Yatırımcıların bazıları bu düşüş dönemini, daha önceden hedefledikleri altcoinlere giriş için kullandılar.

Binance indirim kodu

Bazı Altcoinler Hakkında Piyasa Değerlendirmeleri

BNB: Binance Coin (BNB) fiyatlarının hala yüksek ölçüde boğa piyasası eğilimi taşıdığı söylenebilir. BNB fiyatları, piyasa genelindeki büyük düşüşlere rağmen EMA20 değerinin üzerinde kalmayı başardı. Eğer BNB 543 dolar seviyesindeki direnç noktasını tekrar ele geçirebilirse 600 dolara doğru bir rota izleyebilir.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Dogecoin: Dogecoin fiyatları geçtiğimiz Cuma günü büyük miktarda kan kaybedip kısa bir süreliğine de olsa 0.16 dolar seviyesine gerilese de daha sonra kendisini toparlamayı başardı. Haftalık olarak bakıldığında ise Dogecoin, geçen hafta Pazartesi günkü fiyatlarına göre %32 daha düşük bir seviyeden işlem görüyor. Doge yatırımcıları fiyatları tekrardan 0.28 dolar seviyesine taşısa da, 0.32 dolar barajının aşılamaması durumunda Dogecoin’de eğilim düşüşe yönelik olabilir.

Haftanın En Çok Kaybedeni Dogecoin Oldu

Bu hafta Bitcoin’de yaşanan zayıflıklar, top-10’da yer alan altcoinlerin de birçoğunu kendisiyle beraber aşağı çekti. Sadece haftanın en iyi performans gösteren coini Binance (BNB)’nin yanında Uniswap ve Ethereum haftayı pozitif bir yüzdeyle kapatabildi. BNB haftayı neredeyse %10’un üzerinde bir artış ile kapatırken UNI ve ETH ikilisi %8’er değer kazandı. Dogecoin ise haftanın kaybedenleri arasında lider oldu. DOGE, son haftalardaki yükselişlerinin bedelini, değerinin yaklaşık dörtte birini kaybetmesiyle ödedi. Ripple, Bitcoin Cash ve Litecoin’de de iki haneli düşüşler gözlendi.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar