1 Temmuz 2022, Cuma
24.3 C
İstanbul

Bitcoin Varlık Yöneticisi Grayscale’in Yönettiği Kripto Paraların Değeri 60 Milyar Dolara Ulaştı!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Bitcoin başta olmak üzere çeşitli kripto para hizmetleri sunan varlık yöneticisi Grayscale, şu anda 60 milyar Dolarlık kripto para hazinesini kontrol ediyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Bitcoin başta olmak üzere çeşitli kripto para hizmetleri sunan varlık yöneticisi Grayscale, şu anda 60 milyar Dolarlık kripto para hazinesini kontrol ediyor.
  • Firma, bu anlamda dünyanın en büyük borsa yatırım fonu (ETF) olan SPDR Gold Shares’i geride bırakmayı başardı.

Varlık yöneticisi Grayscale, yönetim altındaki varlıklarda (AUM) 60 milyar Doları aşarak, dünyanın en büyük borsa yatırım fonu (ETF) olan SPDR Gold Shares’i geride bırakmayı başardı.

Binance indirim kodu

Grayscale, 60 Milyar Dolarlık Varlığı Kontrol Ediyor

Firmanın Çarşamba günkü açıklamasına göre Grayscale şu anda 60.8 milyar Dolarlık varlığı yönetiyor. SDPR Gold Shares’in mevcut hazinesi ise 58.3 milyar Dolar olarak bildiriliyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) ise Grayscale’in yönettiği varlıklardaki aslan payını oluşturuyor. GBTC, toplam 43.6 milyar Dolarlık varlığı yönetiyor. Grayscale Ethereum Trust’ın payı ise 14.9 milyar Dolar olarak açıklandı.

Grayscale’in Bitcoin ETF Planı

Grayscale, GBTC ürününü bir Bitcoin ETF’ye dönüştürmek istiyor. Firma, Ekim ayında ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonuna (SEC) konu ile ilgili resmi başvuruda bulundu.

SEC, bugüne kadar ProShares, Valkyrie ve VanEck’in BTC vadeli işlemleri ETF başvurularını onaylarken; kendisine yapılan tüm BTC spot ETF başvurularını ise reddetti.

Öte yandan bu ayın başlarında, ABD’li milletvekilleri Tom Emmer ve Darren Soto, SEC başkanı Gary Gensler’e konu ile ilgili bir mektup iletti. Mektupta, SEC’in neden “aynı dayanak varlığın” fiyatını izleyen bir BTC vadeli işlemleri ETF’sini onaylarken BTC spot ETF başvurularını reddettiği soruldu.

SEC ise konu ile ilgili yaptığı her açıklamada BTC’nin yüksek fiyat oynaklığını bunun bir gerekçesi olarak gösterdi.

İlgili Haber:  Kolombiya'nın En Büyük Bankası, Bitcoin ve Ethereum İçin Yatırım İmkanı Sunmaya Başlıyor!

Grayscale ve SEC arasındaki başvuru sürecinin nasıl gelişeceği ise tüm kripto endüstrisi tarafından merak ediliyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar