8 Ağustos 2022, Pazartesi
28.9 C
İstanbul

Bitcoin Fiyatının Son Yükselişi Aralık Ayı İçin Ne Anlam İfade Ediyor?

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Bitcoin fiyatı 26 Kasım tarihinde saatlik mumunda bir anda %5 değer kaybetmesinin ardından kripto para piyasasında geçici bir paniğe neden olmuştu. Dünyanın en büyük kripto parasının 53.500 dolara gerileyerek yeni bir aylık dip noktasına gelmesi, konuyla ilgili endişeleri de beraberinde getirdi. Kasım ayı boyunca yaşanan sürekli düşüş, pozitif havaya sekte vurdu ve analiste göre son birkaç gündür alt seviyede yaşanan konsolidasyon da tabloya katkıda bulunmadı. Analist Biraaj T, BTC ile ilgili görüşlerini paylaştı.

Binance indirim kodu

Bunun ardından ise, yaşanan son hızlı toparlanma dalgası ile birlikte analiste göre boğa lehine olan tablo halen devam ediyor olabilir.

Binance indirim kodu

Analiste göre Kasım ayının artık sonlanmasıyla birlikte Aralık ayında Bitcoin fiyatı ile ilgili tamamen farklı bir gidişat yaşanabilir.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Analist: “Tablo Bitcoin İçin Göründüğü Kadar Kötü Değil”

2021 yılı BTC için oldukça farklı bir dönem olarak tarihe geçti. Bitcoin fiyatı 11 aylık bir zaman diliminde birçok kez rekor kırmasıyla beraber bu yılın önemi daha da anlaşıldı. Bununla birlikte söz konusu rekorlar arsında çok büyük düşüşler yaşandığını da bilmek gerekiyor. Yılın diğer zamanlarını bir kenara bırakırsak, Kasım ayında yaşanan bu düşüş aslına bakılırsa şimdiye kadar yaşanan gelişmelerden en önemsizlerden birini oluşturuyor.

Bitcoin fiyatı bu ay rekor düzeyinden %21.8 değer kaybederken, Mayıs-Temmuz ayları arasında %54, Eylül ayında ise %37.2 kayıp yaşamıştı. Analiste göre bu düşüşler BTC fiyatının hemen toparlanmasını engelledi. Analiste göre bu yüzden Kasım ayında yaşanan düşüşlerin karamsar bir tabloya neden olmaması gerekiyor.

Bu zaman diliminde balina yatırımcılar da tabii ki boş durmadı. Popüler bir BTC analisti olan Willy Woo, fiyattaki düşüş nedeniyle balinaların güçlü hamleler yaptığını ve BTC toplayarak bu coinleri sirkülasyondan çektiğini söyledi. Bu balinalar arasında, 100 adet Bitcoin satın alımı yapan Nayib Bukele de vardı.

İlgili Haber:  Bitcoin’de 2.5 Milyar Dolarlık Likidasyon: Kripto Para Piyasası Toparlanabilecek mi?

Analiste göre, aşağıdaki grafik her ne kadar eski olsa da mevcut kontekste geçerliliğini koruyor. Grafikten de görülebileceği üzere, BTC’nin fiyatı Temmuz ayının sonundan bu yana kendi direnci üzerinde kalmayı başardı. Söz konusu seviye Eylül ayında yaşanan düşüşte ve şu anki Kasım ayı düşüşünde test edildi. Bununla birlikte boğaların canlanması sayesinde kısa bir süre önce %5’lik bir yükseliş yaşandı ve analiste göre söz konusu seviye yine korunmayı başarıldı.

Şimdi ise analiste göre BTC fiyatının alçalan kanalının üstüne çıkması durumunda BTC, grafiğinde bir boğa izi daha bırakabilir.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar