7 Aralık 2022, Çarşamba
11.7 C
İstanbul

Bitcoin Fiyatı Yükselişini Sürdürüyor – Ekim Ayı Rallisi Yolda mı?

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Bitcoin fiyatı dün bir ralli yaşadı ve dünyanın en büyük kripto parası son iki haftadır ilk kez 47.000 doları aştı. Son 24 saatte %10 yükseliş kaydeden BTC, bu yazının yazıldığı anlarda 47.786 dolardan işlem görüyor.

Binance indirim kodu

Bitcoin Fiyatı 47.000 Doların Üstüne Çıktı

Eylül ayı, kripto para tarihinde zayıf bir performans ile geçen bir ay olduğunu bir kez daha doğruladı. Bitcoin fiyatı Eylül ayını yaklaşık olarak %7 kayıpla kapattı. Buna rağmen, analistlere göre Ekim ayı, 2014 ve 2018 yılları hariç geçtiğimiz sekiz yılın altısında ralli yaşamasıyla boğa yatırımcılarını sevindirebilir.

Binance indirim kodu

Boğalar ekim ayına pozitif bir şekilde başlarken ayılar ise short pozisyonlarını kapatmaya başladı. Verilere göre 270 milyon dolar değerindeki short pozisyonu dakikalar içerisinde likidite oldu. Bitcoin’in yaşadığı bu yükseliş dalgası birçok altcoinde de hissedildi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Kripto para topluluğu içerisindeki hava da oldukça olumlu gözüküyor. Çok sayıda analist ve yatırımcı, Twitter üzerinden yaptıkları açıklamada Ekim Ayına “Uptober” ismini takarak bu ay yaşanabilecek yükselişlere atıfta bulundu ve kripto para jargonuna yeni bir terim kazandırdı.

Teknik olarak konuşmak gerekirse, analistlere göre Bitcoin fiyatı halen kendi kanalında hareket ediyor ve yüksek seviyelere ulaşılması için 50.000 dolar direncinin mutlak suretle aşılması gerekiyor. Analistler, son yükseliş dalgasının daha büyük bir yükseliş trendinin bir parçası olup olmadığı konusunda ise emin değiller.

Ethereum fiyatı da 3.000 doları tekrar aştı ve geçtiğimiz haftaya oranla yaklaşık olarak %9 daha yüksek bir seviyeden işlem görüyor. Analistlere göre ETH için bir sonraki direnç seviyesi, kısa vadeli yükselişin önündeki en büyük engellerden biri olan 3.500 dolar ile 4.000 dolar arası olabilir.

İlgili Haber:  Uzun Vadeli Bitcoin Tutmak İçin Birkaç Neden

Santiment: “Kripto Para Piyasası Yine Beklenmeyeni Yaptı”

Santiment, yaptığı açıklamasında şunları söyledi: “Kripto para piyasaları Ekim ayının başlamasıyla beraber bir yükseliş dalgasının içine girdi. Yaşanan fiyat artışları ile beraber Bitcoin fiyatı 47.000 doların üstüne geri döndü ve Ethereum da 3.200 doları aştı. Gelişmeler, short pozisyonları konusunda kitlelerin tartışmaya başlamasıyla yaşandı. Her zaman olduğu gibi piyasa, kitlelerin en az beklediği şekilde hareket etti.

Axie Infinity ise kripto para piyasasının en dikkat çeken altcoinlerinden biri oldu. 21 Eylül tarihinde 47.92 dolara kadar gerileyen AXS, 24 saatlik alım satım hacminin 421 milyon dolardan 1.95 milyar dolara fırlamasıyla beraber %145’lik bir yükseliş ile 118 dolara tırmandı.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar