28 Mayıs 2022, Cumartesi
21.5 C
İstanbul

Bitcoin Yükseliyor Ancak Uzmanlara Göre Bu Kez Rallide Bir Eksik Var! “100.000 Dolar Hedefi İçin…”

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Bitcoin (BTC)’in Haziran ayı diplerinden yukarı tırmanışı halen bünyesinde önemli bir eksiklik barındırıyor: Kaldıraç.

Binance indirim kodu

Kripto para yatırımcıları henüz önemli derecede kaldıraçlı işlemlere yönelmiş değil. Geçtiğimiz dönemde gerçekleşen rallilerde kaldıraç önemli aktörlerden biriydi. Kaldıracı tanımlamak gerekirse, kazançların ya da kayıpların derecesini arttıran bir tür borç para olarak söyleyebiliriz. Bitcoin vadeli işlemler fiyatı ile spot fiyatındaki fark, Bitcoin kendi rekorunu kırdığı rallinin içinde olduğu Şubat ayına göre oldukça azaldı. Bu da, kaldıraçlı long pozisyonlarına olan talebin halen düşük düzeyde olduğunu gösteriyor.

Binance indirim kodu

“Bitcoin Piyasasına Kaldıraçlı Aktörler Henüz Gelmemiş Olabilir”

FRNT Financial yetkilisi Stephane Ouellette, bunun iki anlama gelebileceğini söylüyor. Analizci, bunlardan ilkinin, Bitcoin yatırımcılarının, BTC fiyatının 46.000 doların üstüne çıkmasının yeni bir ralli başlangıcı olduğuna inanmamaları olabileceğini söylüyor. Ancak Ouellette’ye göre, önceki ralliler değerlendirildiğinde, kaldıraçlı işlem yapan yatırımcıların yalnızca henüz piyasaya girmemiş olmaları daha muhtemel bir senaryo olarak gözüküyor. Analizciye göre bu kaldıraçlı işlem yapan oyuncuların piyasaya girmesi durumunda 100.000 dolarlık fiyat hedefi daha makul gözükmeye başlayabilir.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

FRNT’nin kurucularından olan ve aynı zamanda CEO’luğunu yürüten Ouellette, Bloomberg’e yaptığı açıklamalarında şöyle dedi: “Genel olarak buna güçlü bir ralli gözüyle bakıyoruz, bu, rallinin kaldıraçlı kısmının sonradan başlayabileceği anlamına geliyor. Durum böyle olursa 100.000 dolar hedefi bana göre oldukça mantıklı hale gelebilir. Bu denli düşük kaldıraç ile yükseliş hareketi gördüğümüz en son zaman Bitcoin fiyatının 20.000 dolara doğru ilerlediği dönemdi. Ve bununla birlikte yine de 40.000 dolara kadar agresif bir kaldıraç hareketi görmemiştik, 40.000 dolardan sonra ise 65.000 dolara doğru olan macera başlamıştı.”

Bitcoin fiyatı son 7 oturumunun 5’ini devamlı olarak yükseliş ile tamamlayarak kritik direnç noktalarını bir bir aştı ve boğalara göre bu durum rallinin daha devam etmesine zemin hazırlıyor. Cuma günü Bitcoin fiyatı %4.9 kadar yükselerek 46.679 dolara kadar tırmanmıştı. BTC fiyatı, bu yaz indiği 30.000 dolar civarından şu anda %50 kadar daha yüksek bir bölgeden işlem görüyor.

İlgili Haber:  Bitcoin Fiyatı 50.000 Doların Üzerinde Olmasına Rağmen Balinalar BTC Biriktirmeye Devam Ediyor

Oldukça riskli bir yatırım aracı olan kaldıraç, kayıpların veya kazançların yüksek olmasını sağlıyor. BTC fiyatının ani şekilde düşmesi durumunda kaldıraçlı pozisyonlar otomatik olarak likidite ediliyor. Son aylarda kaldıraçlı işlemler kripto para sektöründe oldukça popüler hale geldi.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar