1 Ekim 2022, Cumartesi
20.6 C
İstanbul

Bitcoin Zenginlerinin Sayısı Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesine Ulaştı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Glassnode’un verilerine göre Bitcoin zenginlerinin sayısı her gün daha da artıyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Glassnode’dan gelen verilere göre, Bitcoin zenginleri olarak tanımlanabilecek balinaların sayısı tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.
  • Ethereum balinalarının sayısında ise düşüş yaşanıyor.
  • Metrik, düşüşün şimdilik Ethereum fiyatı ile ilgili olmadığını öne sürüyor.

Blockchain veri sağlayıcısı Glassnode’a göre, en az 1.000 Bitcoin (bugünün fiyatı ile 37 milyon Doların üzerinde) bulunduran Bitcoin adreslerinin sayısı şu anda 2.425 olarak ölçüldü.

Binance indirim kodu

Bu, her gün yeni rekorlar kırmaya devam eden metrik için bir başka tüm zamanların en yüksek seviyesi anlamına geliyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Bitcoin Balinası Nedir?

Metrikte kullanılan “balina” tanımı, büyük miktarda Bitcoin’e sahip yatırımcılar için kullanılır. Balinalar, ellerindeki büyük kripto para sayesinde piyasayı etkileme güçlerine sahiptir. Örneğin balinalar tüm Bitcoin’lerini aynı anda sattıkları takdirde bu piyasa için bir çöküş anlamına gelebilir.

Ancak balinaların Bitcoin varlıklarını ikiye katlaması, fiyatın artacağını düşündüklerini gösteriyor.

Söz konusu balinalardan bazıları ABD’li iş zekası şirketi MicroStrategy’nin CEO’su olan Michael Saylor, SkyBridge Capital’in kurucu ortağı Anthony Scaramucci ve MassMutual olarak örnek gösterilebilir.

Bu büyük kurumlar o kadar çok Bitcoin satın alıyor ki, kripto paraya olan talebi artırıyorlar.

Balinalar çoğalırken, Bitcoin’in fiyatı da dalgalı bir artış eğilimi sergiliyor. Lider kripto para, bu ayın başlarında kıyıya çarpmadan önce 41.000 Doların üzerine çıkmayı başardı; sonrasında ise bir gecede değerinin yaklaşık %20’sini kaybetti.

Bitcoin bu kayıptan geri döndükçe, Bitcoin balinalarının sayısı da artmaya devam etti; ve 2.370 seviyesinden şu anki ATH’si (tüm zamanların en yüksek seviyesi) olan 2.425’e yükseldi.

Ethereum Balinalarının Sayısı Azalıyor

En az 1000 ETH (yaklaşık 1.2 milyon Dolar) tutan adres sayısı ise istikrarlı bir şekilde düşüyor: Önceki gün 7.007 olan sayı dün gece 6.985’e geriledi.

İlgili Haber:  Beeple Generator Uygulaması ile NFT Eserleri Oluşturabilirsiniz

Bu durum kripto paranın fiyatı ile ilgisiz görünüyor. Ethereum son 24 saatte yaklaşık %2 artış yaşadı ve şu an 1.224 Dolar seviyesinde seyrediyor. Ethereum fiyatı yılbaşından bu yana önemli ölçüde arttı ve tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 1.438 Dolara yaklaşmaya devam ediyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar