1 Ekim 2022, Cumartesi
20.6 C
İstanbul

Bitcoin Zincir İçi Analizleri BTC Fiyatı İçin Yakın Vadede Neden Düşüş Gösteriyor?

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

CryptoQuant’ın CEO’su ve zincir içi bir analist olan Ki Young Ju, Bitcoin’in (BTC) şu an için kısa vadeli düşüş eğiliminde nötr olduğunu söylüyor.

Binance indirim kodu

Devam eden boğa döngüsünde trendin tersine dönmesini tespit etmede faydalı olan iki ana gösterge beliriyor.

Binance indirim kodu

Birincisi Coinbase priminin ortaya çıkması, BTC’nin Coinbase’de Binance’den daha yüksek işlem gördüğü anlamına geliyor. İkincisi ise Coinbase‘den büyük çıkışlar gördüğünde Bitcoin’in momentumu güçleniyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Ancak geçtiğimiz birkaç gün içinde bu iki göstergenin hiçbiri, 24 Ocak’ta metrik negatif bölgeye düştüğü için herhangi bir kalıcı güç göstermiyor.

Bitcoin piyasa duyarlılığı tekrar ne zaman iyileşecek?

Coinbase’deki primin sürekli olarak büyük çıkışlar yapması halinde Bitcoin’in büyük olasılıkla yenilenmiş bir yükseliş rallisi bulacağı düşünülüyor.

Bu iki göstergenin birleşimi, yüksek net değere sahip bireylerin bir kez daha Bitcoin biriktirdiğini gösteriyor.

Analist Ki Young Ju, önemli Coinbase primi ve Coinbase çıkışı olana kadar düşüş eğilimini koruyacağını ve BTC’nin bir sonraki boğa koşusuna başlamak için kurumsal yatırımcılardan USD spot girişlerine ihtiyacı olduğunu söylüyor.

Son Bitcoin rallisi etrafındaki popüler anlatı, yüksek net değere sahip bireylerin ve kurumsal yatırımcıların her düşüşte BTC’yi kazandıkları anlamına geliyor.

Coinbase ile ilgili iki göstergenin yanı sıra stabilcoin girişi de yeni bir ralli oluşumunu tespit edebilecek bir başka önemli ölçü olarak kabul ediliyor.

Analist, borsalara stabilcoin girişlerinin genellikle bir ralli için güçlü bir zincir içi sinyal olduğunu çünkü kenara alınmış sermayenin kripto para borsasına girdiği anlamına geldiğini belirtiyor.

Örneğin; 22 Ocak’ta stabilcoin girişi aniden yükseldiğinde BTC’nin sonraki 24 saat içinde yaklaşık %6 oranında toparlandığını hatırlatan Ki, bu göstergenin, oldukça iyi bir isabet oranına sahip güçlü zincir üstü sinyallerden biri olduğunu ve genel piyasa eğiliminden bağımsız olarak kısa vadede anlık bir yükselişin tahmin edilebileceğini öne sürüyor.

İlgili Haber:  Elon Musk, Bitcoin ile Ödeme Alabileceğini Söyledi

Stabilcoin girişi verisinin, tüm borsalardaki istikrarlı para yatırma sayısı, yani yatırımcıların kripto satın almak için borsalara stabilcoin göndermeye çalıştığı anlamına geldiğini açıklayan analist, bu değerin 80’e ulaşması örneğini vererek öyle bir durumda 80 kişinin 15 saniyede tek bir blokta borsaya para yatırmaya çalıştığının varsayılabileceğini ifade ediyor.

BTC ne kadar düşebilir?

Öngörülebilir gelecekte Bitcoin’in yatay işlem yapmaya devam etmesi durumunda bazı tüccarlar BTC’nin 27.000 dolara kadar düşeceğini öngörüyor.

CJ olarak bilinen anonim bir tüccar, BTC’nin 26.000 ile 27.000 dolar arasında düşüş gösterebileceği potansiyel bir senaryoyu paylaşıyor ve en kötü senaryoda bile analistlerin genellikle Bitcoin’in fiyatının 20.000 dolarlık düşük bir alana düştüğünü görmeyeceklerini iddia ediyor.

Bu kanalın, 20.000’in yeniden test edilmesini engelleyen şey olabileceğine dikkat çeken tüccar, bu tabloya göre bir düşüş için en iyi noktanın 23 ile 27 bin dolar aralığında olduğunun altını çiziyor.

Kısa vadeli zincir içi göstergeler hafif düşüş görünümüne işaret ediyor ve derin bir düzeltme olasılığına dair bir işaret bulunmuyor.

Bitcoin’in bir önceki tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 20.000 dolara düşmesi, mevcut seviyelerden %35’lik bir düşüş anlamına gelirken böyle bir olay olası görünmüyor. Ancak tüccarların, düzenleyici bir baskı veya büyük bir endüstri oyuncusuna karşı yüksek profilli bir dava gibi olası bir piyasa çöküşü olayına da hazırlıklı olmaları tavsiye ediliyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar