27 Ocak 2022, Perşembe
-0.9 C
İstanbul

Bitcoin’de 2.5 Milyar Dolarlık Likidasyon: Kripto Para Piyasası Toparlanabilecek mi?

Yorum

2022’ye Dair Bir Takım Öngörüler

2022'ye kripto para piyasası kötü bir başlangıç yaptı. Her sene bir önceki yıl kendini yenileyemeyen, uzun vadede kullanıcıları ekosisteminde...

Hiperenflasyon ve Bitcoin

Twitter CEO'su Jack Dorsey Ekim 2021'de ilginç bir tweet atmış ve dünya geneli hiperenflasyonun her şeyi değiştireceğini ve kısa...

Arbitrum Faciası

Yazmasam olmazdı. Geçtiğimiz günlerde Ethereum'un katman 2 çözümü Arbitrum tam tamına 19 saatlik bir kesinti yaşadı. Bu 19 saat...

Kim Bu Web 3.0’ın Sahibi?

Sonda söyleyeceğimi başta söyleyeyim; sahibi sen, ben ve halk değil. Yani en azından şimdilik. Web 3.0 ile ilgili Twitter başta...

Son güncelleme: 2 ay önce

Binance indirim kodu

Bitcoin fiyatı son 24 saatte yaklaşık %22’lik bir çöküş yaşadı. Bu süreçte 2.5 milyar Dolarlık BTC likidasyonu gerçekleşti.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Bitcoin fiyatı son 24 saatte yaklaşık %22’lik bir çöküş yaşadı.
  • Bu süreçte 2.5 milyar Dolarlık BTC likidasyonu gerçekleşti.
  • Piyasa değerine göre ikinci en büyük kripto para olan Ethereum (ETH) ise son 24 saatte BTC’ye karşı nispeten güçlü kalmayı başardı

Bitcoin fiyatı ani bir çöküşün ardından geçtiğimiz 24 saatte %20’nin üzerinde değer kaybı yaşadı. Lider kripto para şu dakikalarda ise biraz toparlandı ve 49.000 Dolar seviyesinin üzerine çıkmayı başardı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank

2.5 Milyar Dolarlık Likidasyon

TradingView’den elde edilen veriler, BTC fiyatının geçtiğimiz gün içinde Bitstamp borsası üzerinde 41.960 Dolarlık dip seviyesini test ettiğini gösterdi. Bu, BTC’nin 30 Eylül’den bu yana gördüğü en düşük seviye.

Buna ek olarak piyasada düşüş paniğinin başlaması ile birlikte kaldıraçlı pozisyonlar çözüldü ve tüccarlar bu çöküşe adeta teslim oldu. Son 24 saatteki kripto para likidasyonları 2.5 milyar Doları aştı.

Ticaret platformu Decentrader’ın kurucu ortağı filbfilb BTC’deki düşüşün ardından attığı tweette, “İnanılmaz şeylere zarar vermedikçe, 50.000 Doların şu anda makul bir süre için direnç olmasını muhtemel görüyorum.” ifadelerini kullandı.

Ethereum, Bitcoin Karşısında Gücünü Koruyor

Piyasa değerine göre ikinci en büyük kripto para olan Ethereum (ETH) ise son 24 saatte BTC’ye karşı nispeten güçlü kalmayı başardı. ETH şu dakikalarda 4.126 Dolar seviyesinde işlem görüyor.

Son 24 saatte Dolara karşı çöküşte Bitcoin’den daha az kaybeden ETH/BTC endeksi de 0.0831 seviyesini geçmeyi başardı.

Piyasa değerine göre ilk 10 kripto para arasında yer alan tokenlerden en sert düşüşü yaşayan ise son 24 saatte %21’lik kaybıyla Polkadot (DOT) oldu.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar
Send this to a friend