4 Temmuz 2022, Pazartesi
26.6 C
İstanbul

Bitcoin’de 2.5 Milyar Dolarlık Likidasyon: Kripto Para Piyasası Toparlanabilecek mi?

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 7 ay önce

Binance indirim kodu

Bitcoin fiyatı son 24 saatte yaklaşık %22’lik bir çöküş yaşadı. Bu süreçte 2.5 milyar Dolarlık BTC likidasyonu gerçekleşti.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Bitcoin fiyatı son 24 saatte yaklaşık %22’lik bir çöküş yaşadı.
  • Bu süreçte 2.5 milyar Dolarlık BTC likidasyonu gerçekleşti.
  • Piyasa değerine göre ikinci en büyük kripto para olan Ethereum (ETH) ise son 24 saatte BTC’ye karşı nispeten güçlü kalmayı başardı

Bitcoin fiyatı ani bir çöküşün ardından geçtiğimiz 24 saatte %20’nin üzerinde değer kaybı yaşadı. Lider kripto para şu dakikalarda ise biraz toparlandı ve 49.000 Dolar seviyesinin üzerine çıkmayı başardı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

2.5 Milyar Dolarlık Likidasyon

TradingView’den elde edilen veriler, BTC fiyatının geçtiğimiz gün içinde Bitstamp borsası üzerinde 41.960 Dolarlık dip seviyesini test ettiğini gösterdi. Bu, BTC’nin 30 Eylül’den bu yana gördüğü en düşük seviye.

Buna ek olarak piyasada düşüş paniğinin başlaması ile birlikte kaldıraçlı pozisyonlar çözüldü ve tüccarlar bu çöküşe adeta teslim oldu. Son 24 saatteki kripto para likidasyonları 2.5 milyar Doları aştı.

Ticaret platformu Decentrader’ın kurucu ortağı filbfilb BTC’deki düşüşün ardından attığı tweette, “İnanılmaz şeylere zarar vermedikçe, 50.000 Doların şu anda makul bir süre için direnç olmasını muhtemel görüyorum.” ifadelerini kullandı.

Ethereum, Bitcoin Karşısında Gücünü Koruyor

Piyasa değerine göre ikinci en büyük kripto para olan Ethereum (ETH) ise son 24 saatte BTC’ye karşı nispeten güçlü kalmayı başardı. ETH şu dakikalarda 4.126 Dolar seviyesinde işlem görüyor.

Son 24 saatte Dolara karşı çöküşte Bitcoin’den daha az kaybeden ETH/BTC endeksi de 0.0831 seviyesini geçmeyi başardı.

Piyasa değerine göre ilk 10 kripto para arasında yer alan tokenlerden en sert düşüşü yaşayan ise son 24 saatte %21’lik kaybıyla Polkadot (DOT) oldu.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar