9 Ağustos 2022, Salı
24.5 C
İstanbul

Bitcoin’de Çöküş Yaşansa Bile Boğa Koşusu Hayatta Kalmaya Devam Edecek

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 2 sene önce

Binance indirim kodu

Bitcoin’deki fiyat hareketliliği Aralık 2017’ye çok benziyor. Bu sefer farklı mı sonuçlanak?

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Bitcoin fiyatı tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşacak gibi görünüyor.
  • Bitcoin en son 20.000 Dolara yaklaştığında, fiyatı bir ay sonra sert bir şekilde düşmüştü.
  • Bu sefer de aynısını bekleyebilir miyiz? Analistler açıkladı.

Aralık 2017’de, bir ay sonraki çöküşünün öncesinde, Bitcoin tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 20.000 Dolara ulaşmıştı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Şimdi Aralık 2020’deyiz ve farklı bir küresel fenomen gezegeni sarmış görünüyor. Peki, aynı şeyler tekrar yaşanabilir mi?

2017’den Temel Farkımız: Kurumsal Bitcoin Yatırımları

EToro’da analist olan Simon Peters yaptığı açıklamada, “Bu sefer farklı olduğunu düşünüyorum. Bugün sadece sokakta Bitcoin satın alan ortalama insanlar yok. Emeklilik fonları ve hedge fonları gibi daha büyük kurumlar, hatta borsaya kayıtlı şirketler bile Bitcoin’e yatırım yapıyor. Birçok kişi bunu, enflasyona karşı bir koruma olarak görüyor.” dedi.

MicroStrategy yalnızca bu yaz Bitcoin’e 450 milyon Dolar yatırım yaptı; Grayscale, Square ve PayPal, milyonlarca Dolarlık Bitcoin satın aldı ve Paul Tudor Jones, Stanley Druckenmiller gibi önde gelen zenginler, kripto para için övgülerini dizmeyi ihmal etmedi.

Peters, “Bu nedenle Bitcoin yükselmeye devam edebilir. Mevcut yükselişi sürdürürsek, yıl sonuna kadar 25.000 Doları görebiliriz.” dedi.

“3 Bin Dolar Seviyelerine Bir Daha Dönülmeyecek”

Kripto yatırım fonu Arcane Assets’in baş yatırım sorumlusu Eric Wall ise “Bahsettiğimiz şey hala Bitcoin.” dedi ve Peters’ın heyecanını hafifletmesini önerdi. Wall yaptığı açıklamada, “Doğası gereği Bitcoin değişken ve piyasalar kısa vadeli zihniyete sahip olan birçok tüccarla dolu.” dedi.

Wall, “Tüm zamanların en yüksek seviyesine ikinci kez yaklaştığımızda, bu sefer onu ezeceğiz.” dedi ve ekledi: “Bitcoin çöküş yaşayacak mı? Elbette. Bitcoin her zaman çöküyor. Yine de dip, bu sefer çok derinde olmayacak.”

İlgili Haber:  Küresel Enflasyon Bitcoin Talebini Artırıyor

AllianceBlock CEO’su ve Kurucusu Rachid Ajaja, yaptığı açıklamalarda benzer bir noktanın altını çizdi. “Ufukta kesinlikle başka bir çöküş var.” diyen Ajaja, Bitcoin tutkunlarını spekülasyona karşı uyardı.

Wall ise, “Çılgınca bir şey olmadıkça, küresel ekonomiyi durma noktasına getiren başka bir koronavirüs salgını gibi, 3 bin Dolar seviyelerine asla geri dönmeyeceğiz.” dedi.

 

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar