Bitcoin’de Çöküş Yaşansa Bile Boğa Koşusu Hayatta Kalmaya Devam Edecek

Son güncelleme: 2 ay önce

Bitcoin’deki fiyat hareketliliği Aralık 2017’ye çok benziyor. Bu sefer farklı mı sonuçlanak?

Haberin Özeti

  • Bitcoin fiyatı tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşacak gibi görünüyor.
  • Bitcoin en son 20.000 Dolara yaklaştığında, fiyatı bir ay sonra sert bir şekilde düşmüştü.
  • Bu sefer de aynısını bekleyebilir miyiz? Analistler açıkladı.

Aralık 2017’de, bir ay sonraki çöküşünün öncesinde, Bitcoin tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 20.000 Dolara ulaşmıştı.

Şimdi Aralık 2020’deyiz ve farklı bir küresel fenomen gezegeni sarmış görünüyor. Peki, aynı şeyler tekrar yaşanabilir mi?

2017’den Temel Farkımız: Kurumsal Bitcoin Yatırımları

EToro’da analist olan Simon Peters yaptığı açıklamada, “Bu sefer farklı olduğunu düşünüyorum. Bugün sadece sokakta Bitcoin satın alan ortalama insanlar yok. Emeklilik fonları ve hedge fonları gibi daha büyük kurumlar, hatta borsaya kayıtlı şirketler bile Bitcoin’e yatırım yapıyor. Birçok kişi bunu, enflasyona karşı bir koruma olarak görüyor.” dedi.

MicroStrategy yalnızca bu yaz Bitcoin’e 450 milyon Dolar yatırım yaptı; Grayscale, Square ve PayPal, milyonlarca Dolarlık Bitcoin satın aldı ve Paul Tudor Jones, Stanley Druckenmiller gibi önde gelen zenginler, kripto para için övgülerini dizmeyi ihmal etmedi.

Peters, “Bu nedenle Bitcoin yükselmeye devam edebilir. Mevcut yükselişi sürdürürsek, yıl sonuna kadar 25.000 Doları görebiliriz.” dedi.

“3 Bin Dolar Seviyelerine Bir Daha Dönülmeyecek”

Kripto yatırım fonu Arcane Assets’in baş yatırım sorumlusu Eric Wall ise “Bahsettiğimiz şey hala Bitcoin.” dedi ve Peters’ın heyecanını hafifletmesini önerdi. Wall yaptığı açıklamada, “Doğası gereği Bitcoin değişken ve piyasalar kısa vadeli zihniyete sahip olan birçok tüccarla dolu.” dedi.

Wall, “Tüm zamanların en yüksek seviyesine ikinci kez yaklaştığımızda, bu sefer onu ezeceğiz.” dedi ve ekledi: “Bitcoin çöküş yaşayacak mı? Elbette. Bitcoin her zaman çöküyor. Yine de dip, bu sefer çok derinde olmayacak.”

  Bitcoin, En Değerli 10 Küresel Varlık Arasında Yer Alıyor

AllianceBlock CEO’su ve Kurucusu Rachid Ajaja, yaptığı açıklamalarda benzer bir noktanın altını çizdi. “Ufukta kesinlikle başka bir çöküş var.” diyen Ajaja, Bitcoin tutkunlarını spekülasyona karşı uyardı.

Wall ise, “Çılgınca bir şey olmadıkça, küresel ekonomiyi durma noktasına getiren başka bir koronavirüs salgını gibi, 3 bin Dolar seviyelerine asla geri dönmeyeceğiz.” dedi.

 

Bu haberle ilgili siz ne düşünüyorsunuz?

Bir Cevap Yazın