26 Ocak 2022, Çarşamba
-0.9 C
İstanbul

Bitcoin’de “Kasvetli Aralık” Devam Ediyor: BTC ve ETH Fiyatında %5 Düşüş Yaşandı!

Yorum

2022’ye Dair Bir Takım Öngörüler

2022'ye kripto para piyasası kötü bir başlangıç yaptı. Her sene bir önceki yıl kendini yenileyemeyen, uzun vadede kullanıcıları ekosisteminde...

Hiperenflasyon ve Bitcoin

Twitter CEO'su Jack Dorsey Ekim 2021'de ilginç bir tweet atmış ve dünya geneli hiperenflasyonun her şeyi değiştireceğini ve kısa...

Arbitrum Faciası

Yazmasam olmazdı. Geçtiğimiz günlerde Ethereum'un katman 2 çözümü Arbitrum tam tamına 19 saatlik bir kesinti yaşadı. Bu 19 saat...

Kim Bu Web 3.0’ın Sahibi?

Sonda söyleyeceğimi başta söyleyeyim; sahibi sen, ben ve halk değil. Yani en azından şimdilik. Web 3.0 ile ilgili Twitter başta...

Hisse senetleri ve kripto para piyasaları, kısmen Evergrande ve Kaisa ile ilgili yaşanan ödeme sorunları nedeniyle son 24 saatte düşüş yaşadı.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Lider kripto para Bitcoin ve piyasa değerine göre ikinci en büyük kripto para olan Ethereum son 24 saatte %5 değer kaybetti.
  • Hisse senetleri ve kripto para piyasaları, kısmen Evergrande ve Kaisa ile ilgili yaşanan ödeme sorunları nedeniyle son 24 saatte düşüş yaşadı.

Tam yatırımcılar için işler düzelmeye başladı derken kripto para piyasaları bu sefer de Çin’den gelen haberlerle sarsılmış gibi görünüyor.

Binance indirim kodu

Bitcoin ve Ethereum Fiyatında %5’lik Düşüş

CoinGecko’dan alınan verilere göre lider kripto para Bitcoin ve piyasa değerine göre ikinci en büyük kripto para Ethereum son 24 saatte %5 değer kaybetti. Bu süreçte kripto para piyasasının toplam değerinde de yaklaşık %6 oranında düşüş yaşandı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank

Çinli emlak devleri Evergrande ve Kaisa’nın planlanan ABD Doları tahvil ödemelerini yapamamasının ve borcun temerrüde düşmesinin ardından küresel ölçekte tüm finans piyasaları kasvetli bir gün geçirdi.

“Kasvetli Aralık”

Buna ek olarak Bitcoin zaten “kasvetli” bir Aralık ayı geçiriyor. Lider kripto para ayın başında 57.000 Dolar seviyesinde işlem görüyordu; ancak yalnızca 10 gün içinde BTC fiyatı 48.000 Dolara kadar geriledi. BTC bu süreçte 42.000 Dolar seviyelerini bile test etti.

İkinci en büyük kripto para Ethereum için de aynı şeyler geçerli. Aralık ayına 4.700 Dolar seviyesinde başlayan ETH, bugün ise 4.080 Dolar fiyatından işlem görüyor. Bu süreçte kripto para piyasasının toplam değerinden de 250 milyar Dolarlık bir kayıp yaşandı. Söz konusu kayıpların oldukça büyük bir kısmı ise geçtiğimiz hafta Cuma günü yaşandı.

İlgili Haber:  Bitcoin Fiyatı Önemli Bir Teknik Barajı Geçti - Yükseliş Trendi Bekleniyor

3 Aralık tarihinde Bitcoin fiyatı yalnızca birkaç saat içinde %20’nin üzerinde düştü ve bu süreçte kripto para piyasasının toplam değeri de %15’in üzerinde kayıp yaşadı.

Son olarak Bitcoin kendisini “enflasyona karşı bir korunma ve güvenli bir liman varlığı” olarak konumlandırırken; kurumsal yatırımcıların kripto paraya yoğun yatırımlar yapması bu piyasayı, diğer finans piyasalarındaki olumlu / olumsuz gelişmelere karşı daha az bağışık hale getirdi.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar
Send this to a friend