8 Ağustos 2022, Pazartesi
30.7 C
İstanbul

Bitcoin’de “Kasvetli Aralık” Devam Ediyor: BTC ve ETH Fiyatında %5 Düşüş Yaşandı!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Hisse senetleri ve kripto para piyasaları, kısmen Evergrande ve Kaisa ile ilgili yaşanan ödeme sorunları nedeniyle son 24 saatte düşüş yaşadı.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Lider kripto para Bitcoin ve piyasa değerine göre ikinci en büyük kripto para olan Ethereum son 24 saatte %5 değer kaybetti.
  • Hisse senetleri ve kripto para piyasaları, kısmen Evergrande ve Kaisa ile ilgili yaşanan ödeme sorunları nedeniyle son 24 saatte düşüş yaşadı.

Tam yatırımcılar için işler düzelmeye başladı derken kripto para piyasaları bu sefer de Çin’den gelen haberlerle sarsılmış gibi görünüyor.

Binance indirim kodu

Bitcoin ve Ethereum Fiyatında %5’lik Düşüş

CoinGecko’dan alınan verilere göre lider kripto para Bitcoin ve piyasa değerine göre ikinci en büyük kripto para Ethereum son 24 saatte %5 değer kaybetti. Bu süreçte kripto para piyasasının toplam değerinde de yaklaşık %6 oranında düşüş yaşandı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Çinli emlak devleri Evergrande ve Kaisa’nın planlanan ABD Doları tahvil ödemelerini yapamamasının ve borcun temerrüde düşmesinin ardından küresel ölçekte tüm finans piyasaları kasvetli bir gün geçirdi.

“Kasvetli Aralık”

Buna ek olarak Bitcoin zaten “kasvetli” bir Aralık ayı geçiriyor. Lider kripto para ayın başında 57.000 Dolar seviyesinde işlem görüyordu; ancak yalnızca 10 gün içinde BTC fiyatı 48.000 Dolara kadar geriledi. BTC bu süreçte 42.000 Dolar seviyelerini bile test etti.

İkinci en büyük kripto para Ethereum için de aynı şeyler geçerli. Aralık ayına 4.700 Dolar seviyesinde başlayan ETH, bugün ise 4.080 Dolar fiyatından işlem görüyor. Bu süreçte kripto para piyasasının toplam değerinden de 250 milyar Dolarlık bir kayıp yaşandı. Söz konusu kayıpların oldukça büyük bir kısmı ise geçtiğimiz hafta Cuma günü yaşandı.

İlgili Haber:  Ethereum Fiyatı %8 Oranında Yükseldi: ETH, 4.000 Dolar Seviyesini Geçebilecek mi?

3 Aralık tarihinde Bitcoin fiyatı yalnızca birkaç saat içinde %20’nin üzerinde düştü ve bu süreçte kripto para piyasasının toplam değeri de %15’in üzerinde kayıp yaşadı.

Son olarak Bitcoin kendisini “enflasyona karşı bir korunma ve güvenli bir liman varlığı” olarak konumlandırırken; kurumsal yatırımcıların kripto paraya yoğun yatırımlar yapması bu piyasayı, diğer finans piyasalarındaki olumlu / olumsuz gelişmelere karşı daha az bağışık hale getirdi.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar