11 Ağustos 2022, Perşembe
26.7 C
İstanbul

Bitcoin’de Önemli Gelişme: İtalya’nın En Büyük Bankası BTC Ticareti Başlatıyor!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

İtalya’nın en büyük özel bankası Banca Generali yakında müşterileri için Bitcoin ticaret özelliğini başlatacağını duyurdu.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • İtalya’nın en büyük özel bankası Banca Generali yakında müşterileri için Bitcoin ticaret özelliğini başlatacağını duyurdu.
  • Bu özellik, Bance Generali’nin “Home Bank” uygulamasına entegre edilecek olan kripto para platformu Conio ile kurulan bir ortaklık sayesinde hayata geçirilecek.
  • Banka COO’su yeni özelliğinin 2022’nin başlarında uygulamaya sunulacağını belirtti.

Özel banka, ülkenin doğrudan kripto para alım imkanı sunan ilk bankası olacak.

Binance indirim kodu

Banca Generali, Bitcoin Ticareti Başlatıyor

İtalya’nın en büyük özel bankası Banca Generali yakında müşterileri için Bitcoin ticaret özelliğini başlatacak. Bu özellik, Bance Generali’nin “Home Bank” uygulamasına entegre edilecek olan kripto para platformu Conio ile kurulan bir ortaklık sayesinde hayata geçirilecek.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Haber ilk kez We Wealth’in geçtiğimiz gün yayınladığı bir rapor ile duyuruldu. Söz konusu raporda, “Banca Generali’nin özel müşterileri bankanın uygulaması aracılığıyla Bitcoin alıp satabilecekler. Banka, Conio Inc. platformunu Home Bank sistemine entegre edecek ve kullanıcılarının bankanın online altyapısından ayrılmadan kripto para ticareti yapmalarına imkan sağlayacak.” ifadeleri kullanıldı.

Banka, Aralık 2020’de Conio’da 14 milyon Dolarlık bir hisse satın almıştı.

Yeni Özellik Birkaç Ay İçinde Başlatılabilir

Banca Generali COO’su Riccardo Renna, Conio platformunun Home Bank uygulamasına entegrasyonunun 2022’nin başlarında tamamlanacağını söyledi.

Renna, Bitcoin ticaretinin başlatılmasının, ilerideki daha kapsamlı planlarının bir parçası olduğunu sözlerine ekledi. COO’ya göre Banca Generali, müşterilerin ilgisini çeken yenilikçi gelişmelere ve teknolojilere mutlaka adapte olmalı.

Banca Generali, dünyanın en büyük 10 sigorta şirketinden biri olan Generali Group’un bir parçasıdır. İtalya’daki en büyük özel banka olarak nitelendirilen kuruluş, özel bankacılık ve varlık yönetimi hizmetleri arayan yüksek net servetli bireylere hitap ediyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar