1 Ekim 2022, Cumartesi
19.6 C
İstanbul

Bitcoin’de Sevindiren Gelişmeler! Binance’in Yasaklanmasına Rağmen Gelen Yükselişi Fundstrat Yorumladı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Araştırma şirketi Fundstrat’e göre, Birleşik Krallık’ın dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance ile ilgili yasaklamalarına rağmen Bitcoin fiyatının yükselmesi, Bitcoin’de dip noktasının görüldüğüne dair olumlu bir gelişme olabilir.

Binance indirim kodu

Cumartesi günü 30.000 dolar seviyesine yakın bir bölgede işlem gören dünyanın en büyük kripto parası, Salı günü tekrardan 35.000 doların üstüne çıkmayı başardı. Bu yükselişin, Birleşik Krallık finans yetkililerinin Binance Markets Limited şirketinin ülkede faaliyet göstermesini yasaklamasıyla eş zamanlı gerçekleşmesi de dikkat çekti.

Binance indirim kodu

David Grider: “Bitcoin (BTC)’de Dip Fiyatları Geçmiş Olabiliriz”

Fundstrat’in dijital varlık strateji ekibi lideri David Grider, Pazartesi günü paylaştığı bir notunda şöyle dedi: “Bu hafta sonu yaşanan fiyat hareketliliğindeki değişiklikler, piyasanın olumsuz haberlere son birkaç aydır verdiği tepkiler ile şu anki tepkileri arasında belirgin bir fark olduğunu gösteriyor. Olumsuz haberlere rağmen Bitcoin fiyatının yükselmesi, satıcıların artık yorulduğuna ve fiyatların artık yukarı gitmek zorunda kalmasına işaret edebilir.”

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Grider ayrıca Bitcoin fiyatının 30.000 dolardan geri sıçrama yapmasının da BTC için diğer bir pozitif işaret olduğunu belirtti: “Son yaşanan fiyat düşüşü, Bitcoin fiyatının 30.000 dolar bandına gelip bu bölgede destek bulduğu dördüncü olay oldu. Fiyatın 30.000 dolar seviyesine tekrardan tutunmayı başarması belki de Bitcoin düzeltmesi için dip noktasının o bölgelerde bulunduğuna işaret ediyor olabilir. Piyasa fiyatları tekrardan kendi trendlerini oluştururken bazı dalgalı piyasa hareketleri yaşanabileceğinin de farkındayız. Hatta 31.000 dolar seviyesi tekrardan test de edilebilir. Ancak genel olarak yıllık bazda değerlendirildiğinde boğa lehine düşünmeye devam ediyoruz.”

Bitcoin 2021 yılının ilk aylarında büyük yükselişler sergilemiş ve Nisan ayında da kendisine ait tüm zamanların en yüksek fiyat rekoru olan yaklaşık 65.000 dolara kadar tırmanmıştı. Ancak BTC Elon Musk’ın artık otomobil satışlarında kripto parayı kullanmayacağını açıklamasından sonra düşüşe geçmişti. Musk bunun gerekçesi olarak “müthiş seviyelerdeki” elektrik tüketimini işaret etmişti. Çin’in Bitcoin madenciliğine kısıtlamalar getirmesi de piyasalardaki olumsuz tabloya katkıda bulunmuştu.

İlgili Haber:  Bitcoin SV Ağındaki Adres ve İşlem Sayısı %761 Arttı, Peki Bu Artış Organik mi?

Guggenheim ve JPMorgan Daha Karamsar Tahminlerde Bulunmuştu

Guggenheim CIO’su Scott Minerd geçtiğimiz hafta Fundstrat’in tahmininden daha kötümser bir yaklaşım ile Bitcoin fiyatlarının 15.000 dolara kadar düşüp burada destek bulabileceğini söylemişti.

JPMorgan analizcilerinden Nikolaos Panigirtzoglou’nun Haziran ayının başlarında yaptığı açıklamasında ise kurumsal yatırımcıların ancak BTC fiyatı 30.000 doların altına indiğinde devreye girebileceği söylenmişti.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar