2 Aralık 2022, Cuma
11.7 C
İstanbul

Bitcoin’de Uzun Vadeli Yatırımcılar Kâr Ediyor

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Zincir içi analiz sağlayıcısı Glassnode, uzun vadeli yatırımcılar kâr elde ederken Bitcoin madencilerinin biriktirme gerçekleştirdiğini ortaya koyan veriler yayınladı.

Binance indirim kodu

Ocak ayında madenciler tarafından gerçekleştirilen yoğun satışlara rağmen Glassnode’un raporu, madenci çıkışlarının şubat ayında şimdiye kadar durmakta olduğunu gösteriyor.

Binance indirim kodu

Rapor, madencilerin ve uzun vadeli yatırımcıların boğa piyasalarında Bitcoin’in iki ana satıcısı olduğunu iddia ediyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Glassnode’a göre; madencilerin, Tesla‘nın 1.5 milyar dolarlık Bitcoin yatırımına yanıt olarak ya işletme maliyetlerini halihazırda karşılayarak ya da coin stoklayarak madenci çıkışlarını azaltmaları yükseliş olarak yorumlanabilir.

Durumu detaylı bir şekilde açıklayan Glassnode, bu durumun, madencilerin maliyetleri karşılamak için yeterli satışları tamamladığını ya da Tesla’nın güven oylamasını hazinelerini güçlü bir şekilde tutmak için adil bir neden olarak gördüklerini gösterdiğini açıkladı.

Madencilerin artık BTClerini muhafaza etmesi üzerine Glassnode, piyasalarda satılan coinlerin çoğunun uzun vadeli yatırımcılar tarafından yüklendiği sonucuna vardı.

Uzun vadeli yatırımcılar Tesla gelişmeleriyle kâra geçti

Rapor, geçtiğimiz hafta yaşanan Elon Musk yükselişinin, Tesla’nın yatırımının açıklanmasının ertesi günü BTC tarihindeki en büyük günlük zirvenin yayınlanmasıyla 8 Şubat Pazartesi günü 7.162 dolar veya başka bir ifadeyle %18.5 oranında 24 saatlik bir fiyat artışı sağladığını belirtti.

Bitcoin’in harcanan tüm işlem çıktılarının gün cinsinden ortalama yaşını ölçen bir gösterge olan Harcanan Ortalama Çıktı Ömrü’ne (ASOL) bakıldığında rapor, uzun vadeli yatırımcıların kâr elde etmek için Tesla’nın haberlerinden yararlandıkları sonucuna vardı.

Glassnode, bu göstergede görüldüğü üzere harcanan coinlerin ortalama yaşının 30 günden 58 güne çıktığını söyledi.

Firma, uzun süredir harcanmamış coinlere daha fazla ağırlık veren ekonomik faaliyetin bir ölçüsü olan Coin Days Destroyed’un (CDD) da eski coinlerin yeniden dağıtıldığını gösterdiğini belirtti. Bu göstergeler neticesinde Glassnode, BTC’nin 12.000 doların üzerine çıktığı ekim ayından bu yana uzun vadeli yatırımcıların kâr elde ettiği sonucuna vardı.

İlgili Haber:  Bitcoin 40.000 Doları Geride Bırakarak Yükselişini Sürdürdü

Tesla’nın yatırımı, araç üreticisinin yatırımı duyurulduktan sonra Twitter etkinliğinin yeni zirvelere yükselmesiyle birlikte Bitcoin için rekor sosyal sinyallere de yol açtı.

Kâr alımına rağmen Bitcoin’in fiyatı yükselmeye devam ediyor ve BTC, 16 Şubat itibariyle tüm zamanların en yüksek seviyesi olan yaklaşık 50.000 doları test ediyor.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar