30 Eylül 2022, Cuma
22.9 C
İstanbul

Bitcoin’de Yeni Zirve 36.000 Dolar Oldu

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 2 sene önce

Binance indirim kodu

Bitcoin fiyatları bugün tekrar yükselerek yeni bir zirve elde etti. Kripto para sürekli ivmeden yararlanarak 36.000$ seviyesini de kısa bir süre içinde aşmayı başardı.

Binance indirim kodu

Dünyanın önde gelen dijital para birimi bitcoin, CoinDesk verilerine göre New York saatiyle yaklaşık 16.00’da 36.461$ dolara kadar yükseldi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

CoinDesk’ten gelen ilave rakamlara göre, bu taze zirvenin ardından Bitcoin hafifçe geri çekilerek 36.000$’ın altına düştü. Daha sonra ise bu fiyat seviyesine yakın dalgalanmaya devam etti.

Bu noktada, Bitcoin geçen yıldan bu yana %800’den fazla artış göstermiş bulunuyor. Mart 2020’de 4.000$ olan bitcoin fiyatı bugün 36.500$’a yükseldi.

Kripto para Aralık 2017’de test ettiği 19.783$ dolarlık önceki rekoru aştıktan sonra %80’den fazla yükseldi. Bu yüzden özellikle son aylarda güçlü bir performans gösterdi.

Tüm bunlara rağmen, analistler, mümkün olduğu kadar çok daha büyük rakamlara işaret ediyor. Yakın tarihte yayınlanan bir JPMorgan Chase raporuna göre, yatırımcılar güvenli bir liman varlığı olarak kripto paraya akın ettikleri takdirde, bitcoin 146.000$’a kadar yükselebilecek potansiyele sahip.

Bu gelişme, MarketWatch dahil birçok haber kaynağında da bildirildi. Bir strateji ekibi, bitcoin’in bu fiyat seviyesine ulaşması için, paralarını güvenli bir liman olarak altına koyan yatırımcıların bunun yerine dijital varlığı satın almaları gerektiğini yazdı.

MarketWatch, paralarını altın bazlı borsa yatırım fonlarından çeken ve Grayscale tarafından yönetilen fonlara yatıran yatırımcılara işaret etti. Bu işaret, altından dijital paraya geçişin çoktan başladığının bir göstergesi olarak kabul ediliyor.

Bitcoin’in zirve tazelemelerini 2017’den ayıran faktör ne?

Yaşanan bu son gelişmeler, büyük yatırımcıların milyonlarca doları dijital paraya yatırdığı artan kurumsal ilginin ortasında gerçekleşti.

İlgili Haber:  Ethereum Rekor Fiyata Ulaştı

Bu koşullar, büyük ölçüde hevesli perakende yatırımcıları ve geniş medya kapsamı gibi faktörlere atfedilen önceki ralliyle tezat oluşturuyor.

Bitcoin Aralık 2017’de yaklaşık 20.000$’a yükseldiği sırada, zirvedeki yerini uzun süre korumayı başaramadı. Büyük yatırımcı faktörünün eksikliği nedeniyle hızla düştü ve önemli bir değeri sildi.

Pek çok piyasa gözlemcisi, mevcut ralliyi sürdürmek için kurumsal ilgiye inanmış durumda. Bazıları da bu koşulların daha sürdürülebilir kazanımlar sağlayacağını umuyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Harun Karagülle
Harun Karagülle
İstanbul'da yaşıyor, işletme bölümü son sınıf öğrencisi.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar