29 Ocak 2022, Cumartesi
6.6 C
İstanbul

Bitcoin’deki Büyük Düzeltmenin Muhtemel Nedeni Açıklandı!

Yorum

2022’ye Dair Bir Takım Öngörüler

2022'ye kripto para piyasası kötü bir başlangıç yaptı. Her sene bir önceki yıl kendini yenileyemeyen, uzun vadede kullanıcıları ekosisteminde...

Hiperenflasyon ve Bitcoin

Twitter CEO'su Jack Dorsey Ekim 2021'de ilginç bir tweet atmış ve dünya geneli hiperenflasyonun her şeyi değiştireceğini ve kısa...

Arbitrum Faciası

Yazmasam olmazdı. Geçtiğimiz günlerde Ethereum'un katman 2 çözümü Arbitrum tam tamına 19 saatlik bir kesinti yaşadı. Bu 19 saat...

Kim Bu Web 3.0’ın Sahibi?

Sonda söyleyeceğimi başta söyleyeyim; sahibi sen, ben ve halk değil. Yani en azından şimdilik. Web 3.0 ile ilgili Twitter başta...

Bitcoin ve diğer kripto paraları sert bir şekilde eleştirmesiyle tanınan Peter Schiff’e göre kripto paralarda yaşanan son çöküşün nedenlerinden birinin ABD’de enflasyona karşı atılan adımlar olabilir.

Binance indirim kodu

Peter Schiff, Bitcoin Fiyatının Düşmesinin Arkasındaki Gerçek Nedeni Açıkladı!

Peter Schiff, Twitter takipçileri ile, bu yıl kripto paralarda yaşanan en büyük çöküşlerden biri olan son düzeltmenin altında yatan nedenleri irdeledi. Schiff’e göre Bitcoin fiyatında yaşanan çöküş, Fed’in kripto paralar ve bazı hisse senetleri gibi riskli varlıklara karşı aldığı aksiyondan köken alıyor. Kısa bir süre önce Jerome Powell, fiyat düşüşünün piyasanın beklediğinden daha kısa süre içerisinde yaşanabileceğini söylemişti.

Binance indirim kodu

Powell buna ek olarak, niceliksel genişlemeye yönelik para politikasının son ermesiyle birlikte, ABD’de güvenliğe ve ekonomik dengeye gerçek bir tehdit haline gelen enflasyon nedeniyle gösterge faiz oranlarındaki yükselişin beklenen daha erken gelebileceğini belirtmişti.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank

ABD’deki yüksek düzeylerdeki enflasyon nedeniyle Fed, söz konusu enflasyonu kontrol altına alabilmek için tüm kartlarını oynuyor. Bitcoin ve diğer dijital varlıklar ise, paralarını yükselen enflasyondan korumak isteyen kişiler tarafından bir değer birikimi aracı olarak kullanılıyor. Uzun süredir geniş kitlelerce kripto paralar ve Bitcoin düşmanı olarak tanınan Schiff, kripto paraların bir tür enflasyon koruması olarak kullanılamayacağına inanıyor.

Bu yazının yazıldığı anlarda BTC fiyatı 48.365 dolardan işlem görüyor. Dünyanın en büyük kripto parasının yaşadığı son çöküşün nedenlerinden birinin de, Güney Afrika’da ortaya çıkan ve yavaş yavaş dünyaya yayılmaya başlayan yeni koronavirüs varyantı Omicron olabileceği söyleniyor. Yeni varyantın yayılmaya başladığı haberlerinin ardından Bitcoin fiyatı, son düşüşten önce ani bir değer kaybı yaşanmış ve 53.000 dolara kadar gerilemişti. Bunun ardından ise yaşanan gelişmeler sonucunda BTC fiyatı çok keskin bir düşüş sergilemiş ve grafiğinde 42.000 dolara kadar düşüş sergilemişti.

İlgili Haber:  IRS, Kripto Analiz Araçları İçin 250.000 Dolar Değerinde Harcama Yaptı

Bununla birlikte ilginç bir şekilde, kripto para hayranı ünlü isimlerden biri olan Raoul Pal, BTC fiyatının Aralık ayında 100.000 dolara çıkabileceğini iddia etmişti. Pal’ın bu iddiaları sırasında 55.000 dolar seviyelerinde bulunan BTC fiyatı, ertesi gün ani bir düşüş ile 42.000 dolar seviyelerine kadar geriledi. Pal’ın sahip olduğu görüşlerde halen ısrarcı olup olmadığı ise bilinmiyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar
Send this to a friend