14 Ağustos 2022, Pazar
27 C
İstanbul

Bitcoin’deki Büyüme Yavaşlarken Ethereum 2.600 Dolar Fiyatını Aştı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Ethereum tüm zamanların en yüksek seviyesinden çok uzakta olsa da büyük bir yükseltme öncesinde iyileşme yaşıyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Ethereum fiyatı bugün 2.600 Dolar seviyesine ulaştı.
  • ETH, son 24 saatte %5.59 ve bu hafta genelinde de %21.77 artış yaşadı.
  • Bitcoin fiyatı ise dünden bu yana sadece %0.26 oranında artarak 41.522 Dolara ulaştı.

Ethereum fiyatı bugün 2.600 Dolar seviyesine ulaştı. ETH, son 24 saatte %5.59 ve bu hafta genelinde de %21.77 artış yaşadı.

Binance indirim kodu

Ethereum Fiyatı Neden Artıyor?

Ethereum’un piyasa değeri şu anda 304 milyar Dolar seviyesinde seyrediyor ve lider kripto para Bitcoin’in 779 milyar Dolarlık piyasa değerinden sonra ikinci sırada yer alıyor. Küresel kripto para piyasasının toplam değeri ise şu anda 1.70 trilyon Dolar seviyesinde seyrediyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Ethereum’daki fiyat artışının önemli bir bölümü, 5 Ağustos’ta gerçekleşmesi planlanan Londra Yükseltmesine bağlı olabilir. Londra Yükseltmesi, Ethereum madencilerine ödenecek olan ETH’nin bir kısmını yakmayı amaçlayan EIP-1559 kodunu içeriyor.

Ethereum büyümesine, tüccarların şu anda toplam 71.5 milyar Dolarlık varlık kilitlediği DeFi (merkezi olmayan finans) alanı da oldukça yardımcı oldu. Öte yandan CryptoPunks gibi NFT projeleri de Ethereum’daki büyümeye sene başından bu yana ciddi ölçüde katkı sağladı.

Bitcoin 40.000 Doların Üzerinde

Bitcoin fiyatı ise dünden bu yana sadece %0.26 oranında artarak 41.522 Dolara ulaştı. BTC, hafta genelinde ise %21.2’lik bir artış yakalayarak oldukça önemli bir performans sergiledi.

Buna ek olarak, Cuma günü, türev borsası Deribit’te 1.5 milyar Dolar değerindeki Bitcoin opsiyon sözleşmesinin süresi doldu ve bu, yükseliş eğilimi gösteren yatırımcıların kripto paradaki bir aylık toparlanma sayesinde oldukça büyük bir indirim elde etmelerini sağladı. Uzmanlar, bunun da fiyat artışına katkıda bulunmuş olabileceğini dile getirdi.

İlgili Haber:  Elon Musk'ın Twitter Profilinde Tek Bir Kelime Yazıyor: Bitcoin

Lider kripto para Bitcoin yükseldiğinde, piyasanın geri kalanı da genel olarak onunla birlikte yükselir. En büyük 10 kripto paranın neredeyse tamamı dünden bu yana yeşil renkte seyrediyor. Dokuzuncu en büyük kripto para Polkadot, bir gecede %11 ve geçen hafta genelinde de %30 oranında artış kaydetti. Tek istisna, bugün %0.7 oranında düşüş yaşayan Dogecoin oldu.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar