30 Kasım 2022, Çarşamba
12.6 C
İstanbul

Bitcoin’deki Düşüş XRP, Ethereum ve Bitcoin Cash Fiyatlarını da Olumsuz Etkiliyor

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 2 sene önce

Binance indirim kodu

Lider kripto para Bitcoin’in fiyatı yeniden düşmeye başladı. Son birkaç ayını Bitcoin’in başarısına bağlı olarak geçiren diğer kripto paralar ise bugünün kayıplarıyla boğuşuyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Bitcoin fiyatı, tarihin en yüksek seviyesine ulaşmasının ardından düşüşe geçti.
  • Lider kripto para, bir ara 22.200 Dolara kadar geriledi.
  • Bitcoin’in düşüşü, Ethereum, XRP, Bitcoin Cash gibi diğer büyük kripto paraları da olumsuz olarak etkiledi.

Bitcoin, inanılmaz bir tarihi rekor seviyesinin ardından bugün düşüşe geçerken etrafındaki her şey daha da zorlaşıyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Bitcoin, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 24.209 Dolara ulaştığı Pazar gününden itibaren ters yönlü hareket etmeye başladı. Dün, 22.200 Dolara kadar gerileyen lider kripto paranın şu anki fiyatı ise 22.600 Dolar.

Bitcoin Hala Daha Tarihi Seviyeye Çok Yakın

Ancak unutulmamalı ki Bitcoin hala daha tüm zamanların en yüksek seviyesine son derece yakın bir konumda bulunuyor. Öncü kripto para son 24 saatte sadece %4 oranında düşüş yaşadı. Birkaç aydır Bitcoin’le birlikte yükselen diğer kripto paralar ise bu düşüşten bir hayli etkilenmişe benziyor.

Piyasa değerine göre ikinci en büyük kripto para olan Ethereum son 24 saatte %6 oranında düşüş yaşadı. Diğer kripto paralardan XRP %8; Litecoin %10; Bitcoin Cash %11 ve Chainlink de %8 oranında kayıp bildirdi.

Diğer Kripto Paralar Neden Bitcoin Düşüşünden Etkileniyor?

Kripto piyasasında, Bitcoin ile hiçbir ilgisi olmayan binlerce kripto para varken, en büyük kripto para fiyatlarının çoğu Bitcoin’in fiyatı ile direkt olarak ilişkilidir.

Bunun nedeni ise Bitcoin’in piyasa değerine göre en büyük kripto para olmasıdır. Metrik sitesi CoinMarketCap’e göre, bugün itibariyle Bitcoin, kripto piyasasının %65.5’lik bir bölümünü tek başına kontrol altında tutuyor.

İlgili Haber:  Profesyonel Tüccarlar, 19 Bin Dolar Seviyesindeki Bitcoin İçin Endişe Duyuyor

Bitcoin dün itibariyle düşmeye başladı ve bir ara 22.242 Dolara kadar geriledi. Daha sonrasında mevcut 22.600 Dolar fiyatına yerleşmek için biraz yükseldiği gözlendi. Diğer kripto paralardan Ethereum ve XRP’de ise henüz bir iyileşme ortaya çıkmadı.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar