MicroStrategy şirketinden Michael Saylor, 2013 yılında attığı bir tweet’de Bitcoin’in günlerinin sayılı olduğunu söylemişti. Şimdilerde ise ruh hali oldukça farklı görünüyor.

Bir iş zekası danışmanlık firması olan MicroStrategy, Ağustos ve Eylül aylarında yüz milyonlarca dolarlık bitcoin satın alarak manşetlere çıkmıştı.

Ağustos ayında yaptığı basın açıklamasında Saylor, “250 milyon dolar değerindeki bu yatırım, dünyanın en yaygın kabul gören kripto para birimi Bitcoin’in güvenilir bir değer kaynağı ve elde nakit tutmaktan daha potansiyelli bir yatırım varlığı olduğuna olan inancımızı yansıtıyor” demişti.

2013 yılında attığı tweette Bitcoin’in sayılı günü kaldığını iddia etmişti

Ancak Saylor’ın dünyanın ilk kripto para birimini her zaman için bu kadar desteklemediği de bilinen bir gerçek. Aralık 2013’te attığı bir tweette Bitcoin’in günlerinin sayılı olduğunu ve online kumarın yolunu açacağını savunan Saylor, şimdilerde o zamanki ruh halinden çok farklı bir durumda görünüyor.

Michael Saylor’un 2013 yılında Bitcoin ile ilgili attığı tweetten bu yana Bitcoin’de 15 kattan fazla değer artışı meydana geldiği gözleniyor. Öyleyse, Saylor’u Bitcoin’in asla başarılı olamayacağı ve kısa süre içerisinde tarihe karışacağı konusunda bu kadar emin hissettiren şey neydi? Yaklaşık 740.000 BTC’lik Mt GoX kripto para borsasının hacklenmesi mi? Çin hükümeti tarafından vatandaşlar için Bitcoin’in risklerini özetleyen Aralık 2013 tarihli açıklamalar mı?

Görünüşe göre cevap yukarıdakilerden hiçbiri. 16 Eylül tarihinde yaptığı bir açıklamada Saylor, The Pomp Podcast’ten Anthony Pompliano’ya “Bunu söylediğimi tam anlamıyla unutmuştum” diye konuştu.

Bitcoin, altından çok daha kazançlı

Saylor, MicroStrategy’nin büyük Bitcoin’e yaptığı yatırımı duyurmasının ardından eski tweetlerini tekrardan gün yüzüne çıkaran Bitcoinciler tarafından dikkat çekilene kadar konuyu hatırlamadığını dile getirdi.

Gerçekleşen podcast yayınında Saylor, Microstrategy’nin boştaki varlıklarının neredeyse tamamını Bitcoin’e yatırmasının altında yatan mantığı da detaylı olarak açıkladı. Bunun nihai bir enflasyon koruması olduğunu belirten Michael Saylor, Bitcoin’in bu noktada altından 1000 kat daha iyi olduğunu iddia etti.

İlgili Haber:  Ripple, Cardano ve TRON Gibi Altcoinlerin Piyasa Değeri Neden Milyar Dolar Seviyesinde?

Saylor, Pompliano’ya 2013 yılında attığı tweetin o dönemin atmosferi içerisinde yazılmış olan birkaç cümle olduğunu dile getirdi. Saylor, bugünlerde yalnızca Micro Strategy ve kendi yürüttüğü araştırması hakkında tweetler atıyor. Bitcoin’in yükselen fiyatı, onun kısa süre içerisinde tarihe gömüleceğini iddia eden Saylor’u bile kripto para birimine geri döndürmüş görünüyor.

Facebook Yorumları

Bir Cevap Yazın