25 Mayıs 2022, Çarşamba
24.5 C
İstanbul

Bitcoin’e 250 Milyon Dolar Yatırım Yapan CEO Konuştu: Bitcoin Altından 1000 Kat Daha Değerli

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 2 sene önce

Binance indirim kodu

MicroStrategy şirketinden Michael Saylor, 2013 yılında attığı bir tweet’de Bitcoin’in günlerinin sayılı olduğunu söylemişti. Şimdilerde ise ruh hali oldukça farklı görünüyor.

Binance indirim kodu

Bir iş zekası danışmanlık firması olan MicroStrategy, Ağustos ve Eylül aylarında yüz milyonlarca dolarlık bitcoin satın alarak manşetlere çıkmıştı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Ağustos ayında yaptığı basın açıklamasında Saylor, “250 milyon dolar değerindeki bu yatırım, dünyanın en yaygın kabul gören kripto para birimi Bitcoin’in güvenilir bir değer kaynağı ve elde nakit tutmaktan daha potansiyelli bir yatırım varlığı olduğuna olan inancımızı yansıtıyor” demişti.

2013 yılında attığı tweette Bitcoin’in sayılı günü kaldığını iddia etmişti

Ancak Saylor’ın dünyanın ilk kripto para birimini her zaman için bu kadar desteklemediği de bilinen bir gerçek. Aralık 2013’te attığı bir tweette Bitcoin’in günlerinin sayılı olduğunu ve online kumarın yolunu açacağını savunan Saylor, şimdilerde o zamanki ruh halinden çok farklı bir durumda görünüyor.

Michael Saylor’un 2013 yılında Bitcoin ile ilgili attığı tweetten bu yana Bitcoin’de 15 kattan fazla değer artışı meydana geldiği gözleniyor. Öyleyse, Saylor’u Bitcoin’in asla başarılı olamayacağı ve kısa süre içerisinde tarihe karışacağı konusunda bu kadar emin hissettiren şey neydi? Yaklaşık 740.000 BTC’lik Mt GoX kripto para borsasının hacklenmesi mi? Çin hükümeti tarafından vatandaşlar için Bitcoin’in risklerini özetleyen Aralık 2013 tarihli açıklamalar mı?

Görünüşe göre cevap yukarıdakilerden hiçbiri. 16 Eylül tarihinde yaptığı bir açıklamada Saylor, The Pomp Podcast’ten Anthony Pompliano’ya “Bunu söylediğimi tam anlamıyla unutmuştum” diye konuştu.

Bitcoin, altından çok daha kazançlı

Saylor, MicroStrategy’nin büyük Bitcoin’e yaptığı yatırımı duyurmasının ardından eski tweetlerini tekrardan gün yüzüne çıkaran Bitcoinciler tarafından dikkat çekilene kadar konuyu hatırlamadığını dile getirdi.

İlgili Haber:  Ripple, SEC'in Kişisel Banka Kayıtlarına Erişim Talebine Karşı Çıkıyor

Gerçekleşen podcast yayınında Saylor, Microstrategy’nin boştaki varlıklarının neredeyse tamamını Bitcoin’e yatırmasının altında yatan mantığı da detaylı olarak açıkladı. Bunun nihai bir enflasyon koruması olduğunu belirten Michael Saylor, Bitcoin’in bu noktada altından 1000 kat daha iyi olduğunu iddia etti.

Saylor, Pompliano’ya 2013 yılında attığı tweetin o dönemin atmosferi içerisinde yazılmış olan birkaç cümle olduğunu dile getirdi. Saylor, bugünlerde yalnızca Micro Strategy ve kendi yürüttüğü araştırması hakkında tweetler atıyor. Bitcoin’in yükselen fiyatı, onun kısa süre içerisinde tarihe gömüleceğini iddia eden Saylor’u bile kripto para birimine geri döndürmüş görünüyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar