4 Temmuz 2022, Pazartesi
20.3 C
İstanbul

Bitcoin’e İnananlar 2021’de Haklı Çıkabilir

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Bitcoin, geçtiğimiz hafta 34.000$ seviyesinin üzerine çıktı. %300’den fazla yükseldiği bir yılı geride bırakan kripto para yeni zirveleri deniyor.

Binance indirim kodu

Üç yıllık bir ayı piyasasında acı çektikten sonra bitcoin fiyatı Ekim ayında toparlanmaya başladı. Büyük yatırımcıların bitcoin’i enflasyona karşı potansiyel bir koruma olarak görmesiyle yeni bir bölgeye girilmiş oldu.

Binance indirim kodu

Morgan Stanley analistleri, ABD hükümeti ve Fed’in koronavirüs salgınının hasarlarını azaltmak için yaptığı harcamaların, Fed de dahil olmak üzere birçok kişinin beklediğinden daha yüksek enflasyonla sonuçlanabileceği konusunda uyarıda bulundu.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Michael Wilson liderliğindeki Morgan Stanley hisse senedi stratejistleri bu hafta yayınladıkları bir notta, “Küresel GSYİH çıktısının şimdiden salgın öncesi seviyelere geri döndüğü ve ekonomi henüz tam olarak yeniden açılmaya yakın olmadığı için, daha akut fiyat artışları riskinin takdir edilenden daha büyük olduğunu düşünüyoruz” diye yazdı.

Fed Ağustos ayında, %2’lik enflasyon hedefini aşmaya çalışacağını ve 1950’lerden beri beklenen enflasyonu önlemek için gösterge faiz oranını önleyici olarak artırma politikasına son vereceğini söylemişti.

Mart ayından bu yana Fed, 1 trilyon doların üzerinde menkul kıymet satın aldı. Hükümet milyarlarca dolar değerinde teşvik çeki dağıttığı için piyasayı nakitle doldurdu. Morgan Stanley, pandeminin azalması ve talebin piyasaya sürülmesiyle fiyatların yükselebileceği konusunda uyarıda bulundu.

Enflasyon dalgasının yakın olduğu beklentisi, ünlü makro yatırımcı Paul Tudor Jones’un geçen yıl Mayıs ayında Bitcoin vadeli işlemlerini satın aldığını açıklamasına yol açtı. Diğer büyük yatırımcılar da Jones’u takip ediyor.

O zamandan beri, Bitcoin’in “dijital altın” olarak ünü, sabit 21 milyon token limiti ve tekrarlanan düşüşlerden kurtulma yeteneği sayesinde arttı.

CryptoCompare ve Bitcoin Depot Bitcoin’e yönelişi haklı buluyor

Bitcoin ve kripto para veri sitesi CryptoCompare’in CEO’su Hayter,  salı günü yayınladığı bir notta “Eşi görülmemiş parasal genişlemenin makroekonomik zemini ve Covid-19’un teşvik ettiği negatif reel faiz oranlarıyla, her türden yatırımcının altına bir alternatif ve enflasyona karşı bir koruma olarak Bitcoin gibi sert varlıklara bakması şaşırtıcı değil,” açıklamalarına yer verdi.

İlgili Haber:  DeFi Çılgınlığı Devam Ediyor! Uniswap'ın Aylık Hacmi Coinbase'i Geçerek 15.3 Milyar Dolara Yükseldi

Bu arada, bitcoin ve kripto para topluluğundaki birçok kişi iyimser hissediyor. Ayrıca uzun süredir iddia ettikleri şeyin kaçınılmaz olduğunu yinelemeye devam ediyorlar.

Son olarak Atlanta merkezli kripto para ATM operatörü Bitcoin Depot’un CEO’su Brandon Mintz “Bitcoin’in uzun vadede değerinin, sınırlı arz nedeniyle artması neredeyse garanti ediliyor. Bu da geleneksel yatırımcılar için, özellikle de enflasyon ve sınırsız arza maruz kalan fiat para birimleri ile karşılaştırıldığında bitcoin’i cazip hale getiriyor,” dedi.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Harun Karagülle
Harun Karagülle
İstanbul'da yaşıyor, işletme bölümü son sınıf öğrencisi.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar